Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Какво става с горивото?
Няма ли пяна , "безопа сна" за ергоривото?
Питам, че ми е интересно...


Сря Ное 11, 2020 6:55 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Ами зависи от много неща. Като цяло пяната е лека и стои отгоре. Не малка част от нея се изпарява при пожар. Обаче когато няма пожар, и когато просто наливаш стават две неща. Първо част от пяната кондензира до вода,която или потъва и измества гориво, което съответно отива в канала, или се смесва с горивото. Другото което става е че освен пяна щеш не щеш вкарваш и вода, там вече зависи от пяно генератора, пяно образувателя, от околна температура. С добър пено образувателя пяната е доста стабилна, за съжаление обаче в БГ не винаги се използват правилните пено образувателя. Дори да не съсипе напълно горивото, то ще се нуждае от преработка.В един момент става и друго, пяно образувателя свършва и започваш да го давиш само с вода.
Като цяло е неприятно, и ако е грешка става още по-неприятно, като знаем кои се занимават с горива изборите се свеждат до това да си платиш, да ти докарат фирмата до фалит а и като нищо да ти уредят някоя присъдичка или да ти се случи случка... За нас не е проблем да си платим такава щета ако се стигне до там, имаме и застраховки, но тая въпросната фирмичка нито можеше да си плати нито има кой да я застраховка. А най-страшното е че тая фирмичка е монополизирала монтажа и поддръжката на сфетофарни уредби в един не много малък град в БГ....


Сря Ное 11, 2020 7:48 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Ха, тия писти работят на килохерци, не на мегахерци, така че са си ок, ама защо му е 32-битов процесор, само ток да харчи? :D И от предишни постове 32 FRT-та, ама откъде толкова, а сега ми е интересно колко ли са?


Чет Ное 12, 2020 8:21 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Чукча не читател...

Погледни rise/fall времената на един масов PIC - 15ns typical. Това си е равносилно на доста мегахерци. И това се гледа, а не с каква скорост върви информацията. По новите пикове даже имат slew rate control на някой от изходите - не е случайно сигурно. Нямаш синусоидални сигнали че да им викаш килохерци. Ако някога беше хващал сонда на осцилоскоп щеше да си виждал една много позната картинка - викат и "звънене".


Чет Ное 12, 2020 9:04 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
цекинс >>> така, наистина са килохерци, щото на снимката която съм дал е точно измерването на клока на експандера, където е най високота честота и това е 102 килохерца. като това е функция която ще се вика само в определен момент според задаването на работната програма. така че честотата ще падне още, смятам че 100 килохерца не е нищо в сравнение с това което обяснява оня дядка в клипа дето го даде тони да го гледам. доста съм ПОД честотите и токовете за които говори, еми, интерференции, паразитни капацитети и други глупости.

за звъненето знаем всички, само че колкото може ще го намалим, ако не може, кот може. SLEW RATE регистъра съм изключил за всички портове и пинове, като в пик16 е общ бит за всички пороте и пинове, докато тука в този пик18 е за всеки пин и порт поотделно. на по старите пик18 е някъде конкретен, някъде общ. ИЗКЛЮЧИЛ СЪМ ГО ЗА ВЕЧНИ ВРЕМЕНА.

тутив >>> пик 32 ще го ползвам защото този е със 2 мегабайта флаш както и много рам, когато дойде ред да сложа 7 инчовия НЕКСТИОН ТЪЧ ДИПСЛЕИ ще ми трябва флаш и рам, макар че той си има собствено управление и памет и кортекс да го управлява даже има екстра за още допълнителна външна флаш от сорта на 25LCxxxx, допълнителен чип със шрифтове, КАКТО И СОБСТВЕН РЕДАКТОР ЗА МЕНЮТА, БУТОНИ И ТЪЧ ФУНКЦИИ. АКО не мога да се сдобия със некстион, намерил съм други дипслеи със същия размер, които също си имат собствено управление и памет, но ще се наложи и процесора да е в тон със управлението на така нареченото HMI human management interface. ПИК 32 по скоро ще трябва, ако се наложи и/или клиента иска някаква РТОС, има при него кой да я програмира на неговата мостра. на мойта у нас ще са пробвам аз, има варианти доста, както и хелп кой да даде, клипове у тубата, форуми и т.н.

проекта като цяло и заданието е още в доста ранен стадии, като те според заданието и резултата дават някакво малко изменение, което аз казвам дали в този хардуерен вариант може или не. ако се стигне до вариант и/или функция която НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗПЪЛНИ ОТ пик18Ф, минаваме директно на пик32

_________________
http://karadev.net


Чет Ное 12, 2020 9:29 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Вече втора страница всички се опитват да ти обяснят, че дори и с 1 херц да ти цъка пина пак си в мега/гига херцовя обвхат - това е цифров сигнал с много бързи фронтове. Дори на пик-четата са сранвнително бавни. И по време на фронта ония 25мА максимум на пина си ги имаш задължително - няма как да избягаш от тях. Това че след 15-20 наносекунди вече ги няма, нищо не значи - по време на фронта ги има. Айде сега представи си 30 пина едновременно се сменят 0-1 и дръпват по 25мА - това са си едни 750мА - да верно че е за наносекунди, ама ги има. Slew rate контрола е сложен не за да го изключваш "forever" а за да можеш да си спестиш точно такива главоболия.


Чет Ное 12, 2020 9:44 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 6:43 am
Мнения: 56
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Да имаш 100 kHz, но както казаха и преди мен те не са синусоида, а е сигнал със стръмни фронтове. Това означава, че освен 100kHz ти имаш и хармоници. Осцилоскопът, който си снимал най-вероятно има някакво FFT, което със сигурност не е кой знае какво, но ще ти даде някаква представа. Погледни на него този сигнал и виж над 100 kHz, колко други честоти имаш.


Чет Ное 12, 2020 9:46 am
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
споко, разбрах какво искат да ми спестят, още от първия пост на първата страница, пак да повторя ако не си чел отначало. платките и целия проект е прототипен. както се казва raw hardware /суров хардуер/ за проба на схемното решение, функциите на софтуера, проблеми и всичко, което следва. да са види ко прай ко не прай, ко ше изгърми ше има ли пушак или не. не е проблем че сме гръмнали 1-2 платки има по 5 пълни комплекта от всичко.ИСКАМ ДА ВИДЯ КО ШЕ СТАНЕ,
бе да му са невиди макар. да гърми, да ресетва, да фърля ток, искри, пушак, ако ще да спре аеца. ко толкоз не мога да рзбера !!!!!

_________________
http://karadev.net


Чет Ное 12, 2020 9:51 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Ами какво - такова. Да ти се обаждат клиенти и да ти казват че са изхърлили стока/материали/продукция за 100-тици хиляди левове. Айде да ти се обадят не е кой знае какво - ти си непукист така или иначе - ще им теглиш една майна и толкова. Ама друга песен ще запееш като почнат да ти търсят отговорност - дали по метода на Тони или по другите по-законни методики.


Чет Ное 12, 2020 9:57 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
е чак толкова грубо няма да се получи, не съм чак толкова зъл колкото казваш. пак казвам това няма да отиде работи в реална среда, докато не сме сигурни и двете страни че е ОК. :) на тези които го пращам мислиш ли че са хванати от гората и не знаят кое как трябва да работи в реална среда :) или не правят проби или всичко което вие правите преди да го вкарате на обекта. имай малко вяра в хората. не си мисли че от първия софт ще отиде да бачка на обект. няма как да стане това :)

_________________
http://karadev.net


Чет Ное 12, 2020 10:12 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Е--е. :D. Ама какви 25мА, с фронт 20нс, бе?! Кво ще друса с 25мА?! Всичко си буферирано, казаха ви, че ще сложи и оптрони и на входовете и на изходите. Карадев, кажи нещо за FRT, кaкви ги мислиш, мани го тоя спец. На колко ще въртиш процесора, че да не грее горкия с тия 32-битови регистри?


Чет Ное 12, 2020 10:27 am
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
frequency real time, или real time frequency както аз го знам, ама та разбрах де, :) ами пик32 този специално е до 200 мегахерца, ама надали ще се наложи, най-вероянто нещо около 100-120 на ядрото, то после нали знаеш, има деления за команди, реалната на пиновете ше падне доста :) ама до стам да стигнем :)
аз дет са вика, още не съм ги купил, трябва да се насищат, дълга работа, да видим кварца дето е на 100 метра от проца дали ше сработи, в пдф има даден един резистор задължителен, сложил съм го на платката че в ерата го пише, аве един ше жертвам, няма накъде, после нова платка, пак отначало, че няма как, ама няма да е 10 пъти, можете да сте сигурни :)

_________________
http://karadev.net


Чет Ное 12, 2020 10:37 am
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Защо просто не го оставите човека да си пише сам и да си отговаря сам? Мазохисти ли сте или какво?


Чет Ное 12, 2020 10:41 am
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
За Free Running Timers питам, a бе то и на 8Мхз пак ще си е екстра, за какво ти е повече, RTOS не ти трбва, ама FRT-та си трябват :)


Чет Ное 12, 2020 10:45 am
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
ааа, за това ли, таймерите, не те разбрах, както и да е, ами сега съ пуснал един на 50 херца, точно, да може време инкремента да е 20 мили секунди. като променливата съм я ограничил до 250 да брои че да е точно 5 секунди един цикъл от 0 до 250. има и 100 мили секунди запас, ако нещо се наложи корекция спред хардуера да има да се бута. за сега сам един таймер ми върши префекта работа. ако се налижи имам още доста. процесора е богат на таймери и периферия и екстри :)

_________________
http://karadev.net


Чет Ное 12, 2020 10:53 am
Докладвай
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 117 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни