Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 117 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :) 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :) SPI комуникацията запали от раз със двата експандера.
малко фото матриал, има и видео ама мисля че няма нужда да го качвам, ситуацията е ясна, ЩЕ РАБОТИ, само че ще има малко преработка по схемата за стабилизиране на хардуера :)


Прикачени файлове:
JPG_plc_8_ch_WORK1.jpg
JPG_plc_8_ch_WORK1.jpg [ 248.86 KiB | Прегледано 3392 пъти ]

_________________
http://karadev.net
Нед Ное 01, 2020 2:42 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Я работи, я не... щом ривеш за пускане на два експандера...


Нед Ное 01, 2020 2:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Този още ли не са го пребили?!


Нед Ное 01, 2020 4:06 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4393
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
karadev написа:
... само че ще има малко преработка по схемата за стабилизиране на хардуера :)
[/b]

с две думи докат се стабилизира хардуера, все от първият път ще тръгва :)
а какво ли значи " преработка по схемата за стабилизиране на хардуера" - забравил си да запоиш пик процесора на платката ли?

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Нед Ное 01, 2020 4:35 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4974
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
bongo_x2 написа:
Този още ли не са го пребили?!

Тц, на варненци ни им се хаби бенДзин ду суворово...


Нед Ное 01, 2020 4:48 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Калояне, предлагам ти след като е напълно готов прототипа, да го представиш като завършена тема. Ако искаш да е опън сорс или каквото там искаш да споделиш - направи го в завършен формат. Тогава ще получиш истински, технически мнения, а не подигравки. Всички печелят - ние ще научим нещо от теб и работата ти, ти ще получиш нашата обратна връзка и ще подобриш изделието. Не е нужно да отваряш десетки теми на парче и да замърсяваш форумния фон, губи се и общата картина на това, дето го правиш. Ако пък искаш да натрупаш мнения и затова го правиш, ами успял си. Аз за 15 години тук имам само 50 мнения и гледам да са чисто технически, а не спам (не, че успявам), и не ми е приоритет да съм форумен експерт, аз и не съм.
Като един образец как се прави ти давам за пример запояващите станции на sparkybg. Човекът всичко публикува и всичко обяснява при въпроси. Това е уникален архив. Ако някой ден се хвърля към PLC, бих искал да има такава завършена тема, а не да хабя време, за да търся в гората от постове. Ти можеш да я направиш за нас, ако имаш това желание!
Това е градивна критика, не се заяждам, напротив, много се радвам на ентусиазма и знанията ти (не знам откъде намираш време, имаш ли жена, деца...). Бих искал и аз да имам твоя устрем, но много неща ми ограничават времето за самоусъвършенстване, сведено е до минимум за мое съжаление.
Не е зле да премахнеш и удебеленения шрифт, добре познат си вече на всички тук.
Поздрави!


Нед Ное 01, 2020 5:11 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Съб Май 21, 2016 8:47 pm
Мнения: 472
Местоположение: Бургас
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
MYXATA написа:
с две думи докат се стабилизира хардуера, все от първият път ще тръгва :)
а какво ли значи " преработка по схемата за стабилизиране на хардуера" - забравил си да запоиш пик процесора на платката ли?

Тц, най-вероятно пак е "7805 грее, та се къса...", щот' му се подиграваме все.

@karadev, ако нещо е тръгнало от първия път, значи е грешна постановката.


Нед Ное 01, 2020 5:36 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
А 7805 съвсем не е най-удачния избор на стабилизатор за подобно приложение...


Нед Ное 01, 2020 6:33 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Окт 25, 2009 12:48 pm
Мнения: 661
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Абсолютно подкрепям, без SMPS няма как да мине, а този линейния дори няма радиатор (признавам, не съм чел темата, а само началния пост).


Нед Ное 01, 2020 6:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
верно е ице, само един 7805 не е достатъчен, 3-4 трябват даже :) тез лдо мелдо нещо не ги харча аз, 7805 няма ли, не става електрониката и това

d_jelev >> не ми остава много време тука, не ми са занимава да ти отговарям по-подробно, разбрах те много добре, ама няма смисъл да го правя това което казваш за тези спициалисти ФОРУМНИТЕ БОГОВЕ. видях ги колко струват тез, аз от тоя форум кот тряба съм взел отдавна. на сайта ще има много подробна информация за плк контролерите и то последователна, по всяко време можеш да ми пишеш на емайла ако нещо искаш да ти помогна, тея тука с тяхните вечни много знайни незнайни решения 90% абер нямат ко лопат ;)

ig_ivanov >> не грее, други са проблемите, няма да ви обяснявам, вий сте прекалено начетени, умни, красиви и т.н. и т.н. аз с мойто тнтм, няма ко да кажа и покажа на форумните богове разбийш ли :) аре със здраве, оня реконструктор ли е къв е там да затрива акаунта и бегайте да мислите ще не ва е изтрил вас :)

Desert Leo >> мръсната ти уста проста, някой ден ше си намери майстора, само да ти кажа, че на Варненци малко ше им е трудно да дойдата за таз работа до Суворово, ама до софия с удоволствие биха та почерпили няколко туби бензин без накисване

MYXATA >> забрайх, че едно време един мъдър дядо ми казваше на тъпаци да не обръщам внимание, ама за стабилизирането имате още много да мислите, щото на ваще симулации няма как да го разбереш това. показъл съм платка с процесор и експандер и още доста работи, дето само с ваще простите лакардий няма как да ги разберете.

доста ми писна от вас форумните богове, великите спецове, на електрониката, софтуера, програмирането, аве вий сте ехееее, къде сте вий къде сме ние тнтм-то. :) единственото което направихте за тез години е да са криете зад малоумнте си никове и преди да сте разбрали каквото и да било да плюете, ама чак ше са задавите. да ва праскам у тапаците прости, боклуци доста са позаваблявах да ви чета простотиите дето наистина ги мислите че и ги говорите, ама ми писна щото никакъв келепир няма да се занимавам с глупаци. нито на нещо можете да ме научите, още по-малко пък имам нужда, точно от вас да уча каквото и да било. последните сте на света от които ще искам помощ или съвет. :) изобщо не ми трябва помощ, който трябва ми помага като ми се наложи. за 15 години не са били много случаите да ми се помага. ама ко ви са обяснявам, аре тъч даун и бегайте на майната си

_________________
http://karadev.net


Нед Ное 01, 2020 7:03 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Що не приемеш че почти не отбираш от това което правиш и да вземеш да по научиш нещо вместо да се правиш на голям спец. Хората тук правят продукти, които се продават в десетки хиляди и милонни тиражи, други правят чипове, дуг консултират разни фирмички като циско... и как реши че след като си подкара криво ляво тоя пик и си голямата работа?
На няколко пъти ти обърнах внимание е и на опроводяването и на топологията, колегите също, а ти си пееш същата песен. Няма смисъл да пускаш нови теми или да пишеш по старите ако няма какво различно да покажеш. Може и да си на 60 но се държиш като тинейджър на 12 който току що е светна първата схема и си мисли че всичко знае и може.


Нед Ное 01, 2020 8:48 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
karadev написа:
... дето само с ваще простите лакардий няма как да ги разберете...

MYXATA да ти кажа работи като инженер в Analog Devices (LT, Maxim и Dallas са под шапката), има други участници в тоя форум, които работят като инженери за други компании като Intel например, та кой ги разбира нещата и кой не ние си знаем.


Нед Ное 01, 2020 9:06 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
karadev написа:
...нито на нещо можете да ме научите, още по-малко пък имам нужда, точно от вас да уча каквото и да било. последните сте на света от които ще искам помощ или съвет...

С горното разсъждение бъркаш много. Тук има хора от които можеш да научиш много, в различни области.
Твоя грешка и пропуск е, че не си намерил начин да го направиш.
Още по-голяма грешка е, че не осъзнаваш необходимостта от това. А повярвай ми, имаш нужда.
Горното е съвсем добронамерено и без никаква нотка на заяждане...


Нед Ное 01, 2020 9:58 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Май 17, 2016 7:02 am
Мнения: 943
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Bai Ui написа:
MYXATA да ти кажа работи като инженер в Analog Devices (LT, Maxim и Dallas са под шапката), има други участници в тоя форум, които работят като инженери за други компании като Intel например, та кой ги разбира нещата и кой не ние си знаем.

То навсякъде там кипи такава творческа работа, та се къса :D. И това си личи, ребята. :D


Пон Ное 02, 2020 2:47 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: старт на ПЛК софтуера ОТ ПЪРВИЯ ПЪТ !!!! :)
Наистина не вдявам що продължавате да "общувате" с тоя? Неква детска градина.


Пон Ное 02, 2020 6:05 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 117 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни