Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!! 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
Как ще е грозен, бе?! Погледът му е като на Бойко Борисов!


Вто Окт 06, 2020 3:42 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
karadev написа:
ампеража 1,5 го пише на етикета на адаптера, а пък тея светодиоди са пълен шит и ше ги изхвърля. че имам и доста съм свалил от рутерите. тая тема приключва тука.

пич, попитаха те колко консумира устройството ти, не колко пише на етикета на адаптора, добре че няма сериен номер завършващ на А ... съвсем щеше да оплетеш жиците
та ако се върнем на 100 омовите резистори - най вероятно клони към 480ма което напълно логично обяснява и загряването, ако ще храниш фритюрник за светодиоди и процесори то 7805 си иска радиатор


Вто Окт 06, 2020 3:49 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
Nikola Kirov написа:

Ама какъв си грозен :)
Пък и щедро си раздаваш координатите. Дали пък като минавам оттам да не дойда малко да те повъзпитавам :)
Даже за тъпанар си малко тъпичък :)


ела, ела, от га та чакам, ма яла с лиинейката че да има кой да та върне назаде, да видиш тапанарите ко праят в чуждо село. такива кат тебе и по-големи боклуци са минавали през ръцете ми :) възпитай са първо в огледалото, после ми говори на мене. :) ти дет са праскаш за умничък, не знаеш колко си тъпичък. дънинг-крюгер си абсолютен, ако изобщо знаеш какво означава, ....... тука ше оставя многоточие щот не ми пишат глупости че така съм ти набрал, ама да видим. кат имам път към стара загора ше ти пиша на лично. ...... пак малко многоточие

_________________
http://karadev.net


Последна промяна karadev на Вто Окт 06, 2020 4:15 pm, променена общо 1 път



Вто Окт 06, 2020 4:12 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
bongo_x2 написа:
Как ще е грозен, бе?! Погледът му е като на Бойко Борисов!

Може ли линкче?


Вто Окт 06, 2020 4:13 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
линк бат коко сандокана


гледай там гледай, да видиш малко от морето че друг път не са знае :)

_________________
http://karadev.net


Последна промяна karadev на Вто Окт 06, 2020 4:41 pm, променена общо 1 път



Вто Окт 06, 2020 4:16 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
пич, виж сега. Похвално е че имаш мерак и правиш разни платлета, ама гледай сериозно на съветите които ти дават хората. Има много неща които можеш да научиш и с времето дизайните ти да стават все по-малко тнтм и все повече реални продукти. Не знам защо се палиш и плюнчиш толкова. Най-малкото, такова поведение не вдъхва никаква увереност в инженерния ти подход :)

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Окт 06, 2020 4:21 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
що първо не видиш тяхно поведение ???? на кви са прайте тука не моа да разбера ??? всяка тема която отворя, насирате кат лайновози.. ???
на който трябва съм отговорил както заслужава.. нещо против ??? попитах просто нещо елементарно което не ми се е случвало, стана като всеки път всякакви рошльовци тука и пишман майстори ми казват колко съм умен и колко не ????
хал хабер нямате колко съм умен, колко не и ко мога, знам правя.
ама то зад клавитаурата всички сте мнооо силни, умни красиви, специалисти, всичко правили, всичко знаят, само дет не мое си покажете грозните платки и със накълваните от мисирки спойки !!!! омазани целите с колофон и калай за калайдисване на тенджери и бакър

продуктите ми са по реални от колкото ваще великите платки с ПЕРФЕКТНОТО опроводяване и схемотехника. на поста за таблото ЕКРАНА с 6 метра що не казахте нищо ве /?? нали много сте правили. процесор поръчах микрочип направиха по мое задание, да можем да увеличим размера на таблото. първият от 18F фамилията със 8 килобайта рам !!!!

за пикселната лента с редактора, пак мълчахте кат гъ.ове и са пулихте кат първите малоуници щот от много ваш акъл дето имате, никой не са сети да го направи, това, само китай знаете и да са перите тука кой колко кабела запоил на станцията си за 5 лева

_________________
http://karadev.net


Вто Окт 06, 2020 4:25 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
bongo_x2 написа:
Как ще е грозен, бе?! Погледът му е като на Бойко Борисов!

Значи и тъп отгоре на всичко... :lol:

Хайде малко по-сериозно. karadev, оправи си правописа и начина на държане във форума.
Имаш късмет, че Модератора е толерантен, защото в друг форум би бил баннат на момента и до живот.
Сега по темата:
Лабораторните захранвания са измислени точно за захранване на платки, които подлежат на оживяване. Смяташ приблизително очакваната консумация,
настройваш необходимото напрежение и регулираш защитата по ток малко над очакваното. В болшинството от случаите ще си спестиш пушеци.
Ако ще захранваш платката са адаптер, що трябва да е на 12V. Има 5, 6, 7.5, 9V, че и с превключване на изходното напрежение.
Да режеш метлната част на корпуса на ТО-220 е вандалщина, която не просто намалява топлоотдаването, но не дава възможност да се сметне какъв радиатор ще ти трябва.
Светлинния интензитет на светодиодите е зададен при определен ток. В зависимост от светодиода (технология, цвят) може да се окаже, че свети задоволително при много по-малък ток. Тук на помощ идва пак лабораторното захранване с което в режим на генератор на ток можеш измериш пад на напрежение и ток за задоволително светене и да си сметнеш токоограничителните резистори.


Вто Окт 06, 2020 4:57 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
до сега ако бях на тоя модератор, не само бан щеше да има. бам,бам щеше да има, ама толкоз ви са кухите главици. от първия пост който пуснах в тоя форум сте така, затова държанието ми е такова, каквото повикало такова се обадило :)

американски форум == питаш нещо, казват ти
руски форум == питаш нещо, и те та питат нещо
за бълкгарския форум е тука няма смисъл да казвам, то са видя последните 15 години ко става. ДРАГИ МИ ВЕЛИКИ СПЕЦИАЛИСТИ. аз ше са оправя :) с тоя проблем. доста повече съм начетен от вас лабораторните плъхове :)

ама ше изчакам да видя докъде още ше стигне балканската ви простотия да са мислите за велики зад клавиатурите :)

_________________
http://karadev.net


Вто Окт 06, 2020 5:03 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4578
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
karadev написа:
що първо не видиш тяхно поведение ???? на кви са прайте тука не моа да разбера ??? всяка тема която отворя, насирате кат лайновози.. ???


Просто думи нямам...
Само един съвет от мен - никога не показвай нещо за което не си готов да понесеш критика. А в твоя конкретен случай - да си готов да понесеш доста критика :) Хвалби от сорта гол тумбак никого не впечатляват.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Окт 06, 2020 5:13 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
karadev, да беше прочел какво съм ти написал в сериозната част по-горе.


Вто Окт 06, 2020 5:21 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
защо да не го показвам, тука единия колега, позна по снимката че резисторите са 100 ома, бях пропуснал да отбележа. и това ващо не е критика, а пълна лай.ария. от всички 100% постове, само 5 % се занимаха с проблема, дадоха мнения, питат кви са параметрите, всички останали ми обясняват къв сам що съм. ква доста критика, като на платката всичко си и работи, даже съм я пуснал с маска и печат, което за прототипна е направо излишен разход, ама айде.

така си ви харесва на вас, да са прайте на велики и спостовете си да си представяте как отсреща хората са ядосват на пълните глупости дето ги сер.те срещу хората. :) АМА НЯМА ДА СТАНЕ !!!! :) боли ма шмайзера за тези дет са пишат за велики тука

пиша си на диалект щот макефи, имам 3 по литература и по български, обаче така ми харесва така пиша. койт разбрал разбрал, който не е да пита пак. :)

ако някой има решение на проблема, макара че аз вече съм го намерил, да казва, ако не ше са наложи да сменя клавиатурата. аз за плц софтуера не съм чаткал по клавишите толкова. а още съм на експандера с релетата с флаговете. ся ше правя входовете за бутоните, че лцд, че аналоговите, ше падне писане яко :)

_________________
http://karadev.net


Вто Окт 06, 2020 5:25 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
за ник >>> КАКТО КАЗАХ и преди не съм мерил консумацията, колегата преди тебе пита колко ампера е входящото захранване , ама преди да измисли великото изречение >>>> добре че няма сериен номер завършващ на А ... съвсем щеше да оплетеш жиците <<<< чети внимателно печелиш обезателно, не ма обиждаш, обижда ма та че си лопате простотиите без изобщо да си давата никакъв зор. ако толкова енергия хвърляхте в проблема вместо да се.ете като самосвали, щяхме да сме германия по 2 :)

_________________
http://karadev.net


Вто Окт 06, 2020 5:33 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
DESERT LEO >>> прочетох, само че в несериозната >>> Значи и тъп отгоре на всичко... <<< няма смисъл от сериозната, занулява се смисъла

алооо калайджиите, загубихте са нещо :))) баси таз платка я пуснах сабалян, напрайх ацп-то, от тогва не е спирала, няма намерение да изгори май това, шибнах му една пластина П образна отогоре, щото как беше, >>> Да режеш метлната част на корпуса на ТО-220 е вандалщина <<<

както и да го наречеш, ламарината на корпуса предварително е произведена полу-срязана, така че те са знаели мноооого преди тебе за какво я правят така, щото на някой кат мене дето не го е страх да е вандалист ще счупи ОКОВИТЕ НА СТОЖЕРИТЕ НА БЪЛГАРСКАТА ЕЛЕКТРОНИКА И ЩЕ НАПРАВИ ТАЗИ ЕРЕС ДА СЧУПИ ЛАМАРИНАТА ЗА ДА МОЖЕ ДА НАЦЕПИ ЕДНА П образна планка че да охлажда малко.

за първи път се намира някой който да извърши това НЕМИСЛИМО КОЩУНСТВО ВЪРХУ УСТОИТЕ, върху НЕПРЕЧУПЕНИТЕ ДОГМИ НА БЪЛГАРСКАТА ЕЛЕКТРОНИКА И БЪЛГАРСКИТЕ НАЙ-ВЕЛИКИ СПИЦИАЛИСТИ В хардуера и софтуера на евro съюза !!!!! хахахахахахаахахахахах карате ма да пиша глупости, ама тука на скайпа колегите умират от смях ше направя аудио файл как го прочитам това :D

PORTA =0х00; :)

_________________
http://karadev.net


Вто Окт 06, 2020 5:35 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Отговори с цитат
Мнение Re: нова платка - JLPCB, обаче 7805 грее та са къса !!!!
аве алооооо, забрайхме най=великия от старата генерация !!!! въйййй ше си посипя главата с остатъчния колофон от канчето на поялnика. ма как може такова ужасно не уважение към ДЕДО БОРЕ ?!?!?!?! ужас не моа да си простя. падам на колене и са моля да ми прости тази варварщина от моя проста страна !!!! :D :D :D :D :D :D :D

_________________
http://karadev.net


Вто Окт 06, 2020 6:05 pm
Докладвай
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни