Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
кое куца в България? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
не съм малоумен, просто търсенето на обяви по чужди сайтове, връзка с възложителя, кореспонденция с възложителя, плащания, фактури, всичко това се казва бизнес, щеш нещеш, можеш не можеш, ако ще и 1 ден в месеца да е, това си е бизнес
и като ти видях кореспонденцията, определено не ти се отдава


Чет Май 07, 2020 10:45 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Утре ще питам шефа, що си трае кат гъз за вилата в Швейцария.

Шибан капиталист.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Май 07, 2020 10:49 pm
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
ToHu написа:
Той сам се замотава, а ако и твоето разбирне за правене на бизнес е такова ....

насочващ въпрос :)

Но време е в предъвкваните дискусии на тази тема в този форум да излезем от дихотомичния модел "работник - работодател".
Забравихте ли как в предишни теми основната заслуга на работодателя пред работника беше разпределението на риска. Ами ето sukhoi си поема сам рисковете. Ганьо работодател не може да го понесе това ли?

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Чет Май 07, 2020 10:54 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Ами ако искаш да продължаваш да имаш клиенти избягвай да им говориш по начина по който им говориш, още повече когато човека очевидно те е разбрал и ти е казал че ще ти ги пусне а няма да чакаш 2 седмици както обикновенно. Ясни са езиковите различия, но ако не си сигурен какво ти казват по-добре да не бъдеш груб, особенно към клиент.
А аз бях останал с впечатление че му настройваш плс-та, а то било правене на платки лошо няма, ама май не си уцелил най-добрата нисша за малък бизнес, лично мое мнение, с плс-то според мен имаш по-голям шанс за успех.
Първо за един бизнес не е толкова важно колко вземаш на час, а каква утилизация имаш, защото и по 1000 да взимаш ако ще работиш 1 час на месец голяма сметка няма.
Защо работодателя взема на час много повече от колкото плаща. Има две основни причини, и противно на общото мнение това не е защото е стиснат. Първата е че той на теб ти плаща 364 дни в годината, а не може да ти осигури работа 365 дни в годината, особенно,когато говорим за фирми които оутсорсват услуги. Защото има разход за офис, за счероводство, за смет, за ток, за консумативи, за застраховки и мн.други. Самият факт че ако ти вземаш чисто 1500 ти му струваш около 2500 добавя 60% отгоре. Като сложиш че и колкото и да е добър в търгуването той не може да те уползотвори ефективно повече от 70%, вдига разхода с още едни 30%. Като сложиш всички други разходи и ти на него ще му струваш 3500-4000. Айде 3500 да речем, да няма много разходи други, но това става само при много хора, обаче там автоматично ония 70% стават не повече от 50%. Като сложиш че и в тоя бизнес има сериозен риск от непланирни забавяния, че много често има и неустойки, това да се работи дори със 100% печалба не е рядкост, не само че не е рядкост ами понякога не остава и нищо от тая печалба, и като осредниш за дейността и си далеч от 100%.
Врората причина е лошо планирне, от една стрна на ресурс което сваля 50% още надолу, от друга води до забави и неустойки. Естественият подход на много работодатели е да се презастраховат в цена, защото когато има кой да я плати е по-лесно, а и ако всичко пък е наред печалбата става още по-добра.
За никой от тия проблеми не е виновен работника, колкото и да ти се вярв обаче ти не можеш да даваш 100% ефективност, реално ще е добре дори ако достигнеш 50%. Това е свързано със спецификата при развоя. Колото,по-малък е проекта, толкова по-ниска е ефективността, защото губиш време в неползотворни дейности, запознаване с проекта, комуникация, и т.н. това всичко е време.Колкото по-голяма е организацията толкова повече пада ефективността. Започваш да имаш повече екипи, но един екип ако почнешда му превключваш задачите, дори да и,аш такава възможност това създав проблеми. Да но тоя екип може да работи по проект по който чака нещо, информация, тестови репорти ...времето си тече, хората не са ефективни. Тук вече значение има как е оферирана услугата, на какъв час, релно изработен, изразходван, с фиксирана макс стойност, или изобщо не е на час а е за определена дейност/работа.
С това не искам в нищо да те убеждавам или разубеждавам, това е една малка част от това да правиш бизнес, да работиш фриланс е много, много далеч от правенето на бизнес, и докато се справяш сам всичко може би е ОК, като вземе да става работата повече и да ри теябват хора вече става друго.


Чет Май 07, 2020 11:08 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Zdrav написа:
ToHu написа:
Той сам се замотава, а ако и твоето разбирне за правене на бизнес е такова ....

насочващ въпрос :)

Но време е в предъвкваните дискусии на тази тема в този форум да излезем от дихотомичния модел "работник - работодател".
Забравихте ли как в предишни теми основната заслуга на работодателя пред работника беше разпределението на риска. Ами ето sukhoi си поема сам рисковете. Ганьо работодател не може да го понесе това ли?


Е там е въпроса че не поема рискове, интересно е има ли договор, какви са клаузите, колко му е отговорността и какво покрива? Отговорност имаш когато или отговаряш за някого, работник на който с или без клиент ти му плащаш заплата и/или когато не си свършиш работата компенсираш клиента.
В мойте договори пише че нося пълна отговорност за нанесени щети, вкл.нерелизирани приходи от престой, приходи, не печалби. Когато работим при машина с дневно производство от 250к евро отговорността ми лесно може да стане милиони. Когато управлявам гасене в 50000 куб.м резервоар с гориво всяка грешка също струва милиони. Когато моето оборудване трябва да спре химически реактор грешките отново струват милиони.
Да поддържаш застраховки не е евтино, да отговаряш за евентуални щети крие рискове, като да фалирш за един ден.
Каква е отговорността която той поема ?


Чет Май 07, 2020 11:15 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Тони, Булстата ми е Бг205400235
Ако ти се изправя срещу съдружник на Берлускони в Il Giornale опитай


Чет Май 07, 2020 11:22 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
ToHu написа:
, то може и да видим и на какво се осигуряваш, какви данъци плащаш, за годишна декларация май ти е малко рано, а и може да не я публикуваш пък знае ли човек....

Мислиш ли че когато съм написал това вече не съм имал булстата ти, и случайно съм написал каквото съм написал , въпросът е реторичен. Лично мен не ме интересува какво правиш и колко получаваш, нито пък някой друг тук. Начина по който реагираш обаче провокира отговорите които получаваш. Аз нямам проблем да си дискутираме тая тема още 20 страници, но не мисля, че ще стигнем до някъде.
Също така първият ти пост никак не се връзва със заглавието, защото и 50 лв/ч да стане ставката от утре дори и за чистачките, това няма да промени нищо от отговора на въпроса какво куца в България, това не е нито минималната заплата, нито това че някой си е купил вила, яхта или скъпа кола....


Чет Май 07, 2020 11:32 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал

Регистриран на: Чет Авг 21, 2008 1:52 pm
Мнения: 476
Местоположение: Пловдив
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
ToHu написа:
ToHu написа:
, то може и да видим и на какво се осигуряваш, какви данъци плащаш, за годишна декларация май ти е малко рано, а и може да не я публикуваш пък знае ли човек....

Мислиш ли че когато съм написал това вече не съм имал булстата ти, и случайно съм написал каквото съм написал , въпросът е реторичен. Лично мен не ме интересува какво правиш и колко получаваш, нито пък някой друг тук. Начина по който реагираш обаче провокира отговорите които получаваш. Аз нямам проблем да си дискутираме тая тема още 20 страници, но не мисля, че ще стигнем до някъде.
Също така първият ти пост никак не се връзва със заглавието, защото и 50 лв/ч да стане ставката от утре дори и за чистачките, това няма да промени нищо от отговора на въпроса какво куца в България, това не е нито минималната заплата, нито това че някой си е купил вила, яхта или скъпа кола....

Въпроса е Италианеца да не прати молдовеца. Вече не са стари мерцедеси а черни ванове за 100 000 евро


Чет Май 07, 2020 11:40 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Не ми дреме нито от италианци още по-малко от молдовци, ако имаш да казваш нещо казвай, ако не недей.


Пет Май 08, 2020 12:00 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6004
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Абе тоя биячи ли ще праща че не разбрах :D
Обаче позна че е бачкал за някой и сега се мъчи да копира бизнеса. Още гледа на клиента като работодател/гаден капиталист :D
Всъщност това е най бързия начин да загубиш уважение - клиент да усети че го имаш за работодател.


Пет Май 08, 2020 1:09 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Абе няма лошо че е работил, няма да е първият няма да е последният, и в това по принцип лошо няма. Моите лични наблюдения от тази компания не са позитивни, не знам дали с всичко са така но конкретно за продукта който дискутирахме се оказаха много боси, то ме съмнява че и никога не го бяха правили, само бяха чували.
Иначе който каквото си постеле, аз опитвам да обясня някои неща като човек, а нещо намеци ми прави не знам, сам се поставя в ситуация да не звучи сериозно. До преди да почне да поства разговорите и последвалите ги неща бях склонен да го приемам като някой който може би знае какво прави но е странен, ама то всички ме странни, но сега повече ми звучи само на странен.


Пет Май 08, 2020 1:32 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Нищо странно няма. Хормони му викат.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пет Май 08, 2020 6:24 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Имайки предвид по кое време са писани бисерите, може да се предположи, че причината за тях е предозиране на "силата". :lol:


Пет Май 08, 2020 8:41 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
ToHu написа:
Zdrav написа:
ToHu написа:
Той сам се замотава, а ако и твоето разбирне за правене на бизнес е такова ....

насочващ въпрос :)

Но време е в предъвкваните дискусии на тази тема в този форум да излезем от дихотомичния модел "работник - работодател".
Забравихте ли как в предишни теми основната заслуга на работодателя пред работника беше разпределението на риска. Ами ето sukhoi си поема сам рисковете. Ганьо работодател не може да го понесе това ли?


Е там е въпроса че не поема рискове, интересно е има ли договор, какви са клаузите, колко му е отговорността и какво покрива? Отговорност имаш когато или отговаряш за някого, работник на който с или без клиент ти му плащаш заплата и/или когато не си свършиш работата компенсираш клиента.
В мойте договори пише че нося пълна отговорност за нанесени щети, вкл.нерелизирани приходи от престой, приходи, не печалби. Когато работим при машина с дневно производство от 250к евро отговорността ми лесно може да стане милиони. Когато управлявам гасене в 50000 куб.м резервоар с гориво всяка грешка също струва милиони. Когато моето оборудване трябва да спре химически реактор грешките отново струват милиони.
Да поддържаш застраховки не е евтино, да отговаряш за евентуални щети крие рискове, като да фалирш за един ден.
Каква е отговорността която той поема ?

ToHu, разбирам че знаеш какво е риск и отговорност, но уви sukhoi не е твой работник и носи сам своите рискове каквито и да са.
В случая страничният ефект от това неуместно сравнение отново е да го обезцениш.
Няма нужда. След Берлускони и молдовеца работата намирисва на силен стрес и алкохол след това.
Но от алкохол се изтрезнява.
Докато това с проверката на БУЛСТАТ-а и обаждането тук-там си е балкански капитализъм в чист вид. Толкова чист, че смърди на балкански чорапи.
Глезените дето болят също минават по някоя време. Не се окуцява от това. Но от тази миризма на чорапен бизнес няма отърване.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пет Май 08, 2020 8:51 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: кое куца в България?
Здрав, явно целия свят е населен от балканци, това си е много стандартна практика навсякъде по света. Ти знаеш ли по колко проучвания ни правят на година, и то не просто проверки, а проучвания, има си фирми които само с това се занимават, и то само защото сме проявили интерес към нещо. Същото е и със служителите, нали не си мислиш че като дойде някой и каже абе аз искам 10 хил щото сега вземем 8 и ние им вярваме :) Отношенията работодател -работник са същите като във всеки един бизнес, преди да купиш нещо ти му проверяваш цената. Много са ми смешни всички тези които си пишат едни заплати които дори не са сънували, поне според НОИ и НАП.
Ако мислиш че твоите работодатели не те проучват просто си наивен, или пък те са наивни, ама не ми се вярва. Това си е съвсем официална услуга, законна и регулирана, същото като да си провериш VIN-а на колата.


Пет Май 08, 2020 9:16 am
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 225 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни