Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Следваща
Тръмп - анализи и страсти 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
пак се отплесваш в цветове, тук проблема е фундаментален, докато се счита за демократична една държава диктаторските подходи не водят до нищо добро, безчинствата ти се виждат нормални и нужни защото при всички преходи към диктатура ти се виждаш като диктатора, но в един друг сценарий в който ти си потърпевшия - съвсем друга песен ще запееш :)
историята го е доказала многократно - демокрация се извоюва с кръв, и диктатурата е построена върху кръв, така че тия нескопосани опити на тромпетчо са си с гарантиран резултат - ескалация


Чет Юли 30, 2020 1:41 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4616
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
nik написа:
историята го е доказала многократно - демокрация се извоюва с кръв


Няма такова нещо като демокрация. Или поне не във вида в който повечето хора си я представят. Когато единственото качество на избирателите е тяхното количество, веднага се отварят вратите към корупция, лобизъм, и т.н. Истинска демокрация може да има само когато гласът на всеки избирател тежи според неговата квалификация да гласува, иначе пет малоумника надделяват над четири професора.
Тръмп е безспорен идиот, но точно с това си качество аз се надявам да се пробва да се обяви за император или някаква форма на диктатува, което естествено би довело до вътрешен конфликт. Само чрез голямо сътресение би могла да се гътне сегашната система за да я намени нещо друго което после постепенно да се пренесе и другаде по света.

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Чет Юли 30, 2020 9:17 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
добре де, не истинска демокрация, а това което си мислят малоумниците че е демокрация...
мисълта ми беше че преходите от и към диктатура са все оцапани с много кръв, а тромпетчо определено го влече диктатурата и му се ще да е нещо над останалите...


Чет Юли 30, 2020 9:26 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Н'бабане Гт'муан'га написа:
Истинска демокрация може да има само когато гласът на всеки избирател тежи според неговата квалификация да гласува, иначе пет малоумника надделяват над четири професора.


Или когато съумееш да вдигнеш толкова средното ниво, че да нямаш критична маса малоумници. Както е например в Швейцария...
За съжаление обаче, даже в развитите общества в момента е на мода да множиш малоумниците...

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Юли 30, 2020 9:34 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Мммм а дали и с какво Швейцария е по-различна ... силно ме съмнява. Пропорциите навсякъде са еднакви, някъде се прикриват по-добре :)


Чет Юли 30, 2020 10:19 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Баща ми каза веднъж, че на хора който не са отгледали дете не трябва да се позволява да гласуват. Обаче като гледам около себе си семейните с професорски титли прогресивно намаляват. В България за щастие това явление не е толкова подчертано, но на запад си има сериозно развитие в посока Идиокрация. Или както беше казал някой един от основните проблеми на днешното време е пренесалването на планетата. Обаче тези които най-много говорят за него са или хипокрити или страхливци на които не им стиска да си теглят куршума и с това да допренесат за решението на този проблем.


Чет Юли 30, 2020 2:30 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
HCL написа:
Баща ми каза веднъж, че на хора който не са отгледали дете не трябва да се позволява да гласуват...

Мъдро. От което логично следва, че тия с много чавета ще имат право да гласуват по няколко пъти...


Чет Юли 30, 2020 3:45 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Червените бабички дето дрънкаха с тигагите гласуваха в името на моето прекрасно бъдеще... Добре, че измряха!
Гръцкият лаф е от една песен: "Най ме е страх когато правят нещо за мен, но без мен!".
Вчера един в кръчмата подхвърли българският вариянт: "Най ме е страх като ми кажат, че няма страшно".
Пък ако ти кажат - "Нема се пуашиш, копеуе!" - време е за насиране! :)


Чет Юли 30, 2020 3:46 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
bongo_x2 написа:
Червените бабички дето дрънкаха с тигагите гласуваха в името на моето прекрасно бъдеще... Добре, че измряха!
Гръцкият лаф е от една песен: "Най ме е страх когато правят нещо за мен, но без мен!".
Вчера един в кръчмата подхвърли българският вариянт: "Най ме е страх като ми кажат, че няма страшно".
Пък ако ти кажат - "Нема се пуашиш, копеуе!" - време е за насиране! :)


-"Нема страшно - всичко е под контрол!" :)


Нед Авг 09, 2020 10:18 pm
Докладвай
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Имам чувството че около Тръмп всички полудяват


Вто Авг 11, 2020 3:40 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10614
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
И вече кор али баба и али експрес за американците. :D


Вто Авг 11, 2020 3:47 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Ами както върви след 2-3 години китайците ще ги продадат и после купят на безценица :)

Изображение


Вто Авг 11, 2020 4:00 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Е много хубаво, ама това е нищо 6 трилиона при БВП 20 трилиона ...това кеото може да стане в един момент, САЩ да си изкупят собствения дъг на безценица.


Вто Авг 11, 2020 4:35 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 2:25 am
Мнения: 6014
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
:D :D :D
ех тони, къде ги четеш тия яки вицове, я пусни линк :D


Вто Авг 11, 2020 5:39 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27997
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Тръмп - анализи и страсти
Кои вицове, GDP е ясен параметър, изнася се всяка година. От графиката ясно се вижда колко е дългът, ако 15.88% са 1.081 трилиона, то 100% са около 6 трилиона ... до тук вицове няма, чиста математика. А ако говорим за изкупуването, ами ако долара много падне и икономиката им стане нестабилна всеки ще гледа да се отърве от дълга, защо САЩ да не си го изкупят обратно на безценица ?


Вто Авг 11, 2020 7:19 pm
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 513 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни