Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Търсим си колега :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Pif написа:
Ако някой във формуа пусне обява "продавам сирене" и ти си купиш от това сирене и то се окаже развалено - ти би ли си траял на следващата такава обява от същия продавач на сирене?


Не те знам колко ти е трудовия опит в живота, ама не си ли се замислял що все на развалено сирене попадаш? Бе да няма някакъв незначителен проблем в твоя непогрешим поглед върху бизнеса, а?

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Апр 03, 2018 2:14 pm
Докладвай
Профил ICQ
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Повечето от нас имаме идеализираната представа за работодател-джентълмен от филмите
за буржоазната революция в Англия и Америка - добре образован син на фермер ,който след края на робството има някаква идея в главата, залага имението на баща си при местния евреин и с парите купува чудновати машини. Почва да си работи сам и след като в един момент силите на него и семейството не му стигат да изпълни поръчките, започва да наема и обучава работници за по-простите задачи, като винаги запазва за себе си най-сложните и трудни неща. В един момент като остарее , започва да се оглежда и за заместник на себе си и избира най-способния работник, праща го в университет и го оженва за дъщеря си....
Реалността след втората световна - власт на политиците и банкерите. Политиците за да са на власт, трябва да угаждат на 50+% от хората , мислещи през 100% от времето си само за ядене и чукане. Особено много трябва да угаждат на домашните любимци които се въртят около тях - женички, дъщерички,фондации,мондации, артисти, спортисти, ай-ти -специалисти, турци-кому..(упс -герберисти)..., да могат всички те да си живеят живота луксозно, без да се напъват много много. Отделно-цели държави специализират в тоя лайфстаил и отдавна са си превърнали нивите на голф-игрища. Та -за целта банкерите напечатват 10x повече пари от реалната себестойност(левъридж) . После местния депутатин минава през най-близкото селУ, харесва си някое случайно изкъпано детенце и го нарочва за работодател на останалите 90% , дава му малка част от тея 10x пари и задачата да произведат покритие с бандата от нищо незнаещи и не-можещи. Справка - "Пази боже сляпо да прогледне" А. Константинов:

" Негово високоблагородие Христофор Белокровский беше едно време сополиво, одърпано, зацапано хлапе, което се валяше в нечистотиите на селското купище. Консулът мина през тяхното село в този ден, когато съвършено случайно детето беше изкъпано: изкъпано беше, защото прасето, като излязло из обраслата локва, детето се спуснало към него, хванало го с една ръка за ухото, с друга за четината и искало непремешю да го възседне; ...Тогава чак майка му се е наумила, че детето има нужда от къпане, и след като му стоварва десетина оки бой на гърба, гурнала го в коритото с ризката заедно.. Седи хубавецът в натура срещу огъня, седи и майка му отстрана и му суши ризката...и баш в тази минута се зачуват звънци; от завоя изскоква един файтон и спира до тяхната къща, на кръчмата. Консулът...Консулът го забележи и зачудено впери очи в него - за пръв път му се падаше случай да срещне такова чисто дете из нашите села...Дали по някои частни, семейни обстоятелства, дали по племенна симпатия (консулът беше славянин) - кой знай, но той усети едно влечение, смесено с жалост, към туй хубавичко, бедно българче и в няколко минути в ума му се роди една блага идея; роди се, разви се и израсте в цял план: да вземе със себе си и да възпита това дете."
http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID= ... 67&Level=1

С две думи - и Афропа и Америка взето по китайския зодиак май сме вече в годините на прасето, а после следват годините на плъха . И ще се навира като плъхове и работи за азиатци- и работници, и 'работодатели'


Вто Апр 03, 2018 2:34 pm
Докладвай
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Китайците са си купили европейска фирма...


Вто Апр 03, 2018 3:03 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Цецо,
в никакъв случй не съм прав. Аз съм глупав и наивен. За мое огромно нещастие - честен. Имам мнение и то е натрупано на много проби-грешки и контакти с различни хора и фирми. Работил съм и навън. Там всичко е супер с изключение на социалния живот. Затова съм и в БГ. Нашата работа е проектно ориентирана. След като свърши проекта ти си ненужен. Освен ако няма втори проект или модификация. В някои бизнеси можеш да се закрепиш по-дълго в други не-толкова. Имам мои проекти прозведени в милионни бройки, имам правени за големи фирми като БМВ и Хускварна. Това няма никакво значение. Аз съм си звел парите за разработката и производството не е мой проблем. След като мине сертификация и влезе в мас про аз съм аут. Дали за една или друга фирма, дали за себе си или като подизпълнител няма никакво значение.
И що се отнася за това дали не греша - сигурен съм, че когато видиш кола в насрещното не се дразниш и смяташ, че нарушителя е прав. Наложило му се е. По същия начин си солидарен с тоя дето паркира така, че да пречи на максимално много хора и пешеходци. И с тариката дето предрежда колоната през насрещното и от крайна лява лента се шмугва за десен завой. И ти като толерантен водач му правиш място. И смяташ това за нормално. Защото всички го правят. Поне в София. Какво толкова.
Същото е и с бизнеса. Има тарикати и балами. Работодателите са тарикати защото им минава номера. Скоро ще дойде време да не минава. И на прекупвачите няма да минава номера. И на търговците с огромните надценки. Просто баламите са на привършване. А на нас баламите ни остава малко. Леко по леко се появяват коректни работодатели и пазара ще се орегулира. Но калпавото име на ММ Солюшън ще остане. И ако искат бизнес ще им се наложи да плащат заплати а не да си купуват коли за по Х стотин хиляди с орязаните заплати защото било криза.

А аз лично нямам проблем да съм работодател. Имам проблем да съм пари-събирател от клиентите. Към момента имам доста несъбрани пари от свършени проекти за клиенти но нямам нито един подизпълнител или колега на който не съм платил въпреки да съм си вадил парите от джоба.


Вто Апр 03, 2018 4:14 pm
Докладвай
Профил
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Само да допълня три очевидни за всеки неща:
Първо- ако в момента с Азия(изобилстваща от природен , човешки и военен ресурс) сме въобще
в някакви отношения партньори а не те господар-ние слуга е защото на китайския и индийския материал не се отдават много творческите професии. Т.е. -те са реално с най-висока ценност за Европа. Затова и като отпуснат афро-фондове на някой местен тарикат, изобилстват обяви от рода на " Търсим да назначим писател на хитова поредица Хари Потър, да се казва Джоан Роулинг, от франчайза да се напечелят точно 20+ милярда паунда , като 99 процента от локума да остане за нас, ( понеже нас преди десет години са ни взели от селу, изкъпали са ни и са ни пратили в университета до четвърто отделение задочно и сега сме друга класа)
Второто очевидно нещо - след като ще работим за Китайско е да знаем че доста ценят кодекса на доброто партньорство, т.е. - да има стабилно партньорство са нужни да са изпълнени през цялото време пет условия
1-Mutual profit (взаимна изгода)
2-Respect each other (взаимно уважение)
3-Trust each other (да не създаваме повод за недоверие с лукаво поведение или да демонстрираме недоверие към човек доказал се многократно само за да го рекетираме и унижаваме)
4-Support each other - да ни е грижа един за друг
5-Help each other - да приложим сладките приказки от т. 4 на практика

Вместо това виждаме сред български а и съвременните разглезени европейски работодатели петте принципа на пазене на територия - Deny, Detect, Delay, Deter, Defeat
т.е. -отричай правата и надеждите на хората още от вратата за да се откажат въобще да искат и да се надяват, ползвай доносници да разпознаеш тея които са особено упорити,
отложи развръзката със сладки приказки и празни обещания докато търсиш връзки в 'синдикатите' , ако и след това продължават да тропат на вратата на кабинета кажи на секретарката да спре да лъже че си в командировка, а да ги пусне да ги заплашиш открито и да им изясниш картинката. Дори и това ако не ги откаже, ползвай връзките си в 'синдикатите' да ги уволниш по най-гадния член и вечерта в бардака непременно се похвали пред колегите работодатели. Типично за хора взети от село , изкъпани и вярващи си на сериозно че са друга класа.

Третото и последно очевидно нещо - няма да ни е излишна малко скромност и на работодатели, и на работници. Някой може да е собственик на яхта за 50 милиона , а другия-капитан далечно плаване, а средата на тихия океан не е най-подходящото място за уреждане на спорове, защото и двамата ще си намокрят краката.


Вто Апр 03, 2018 4:48 pm
Докладвай
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
bongo_x2 написа:
Китайците са си купили европейска фирма...

По-точното е "Китайците са си купили европейска фасада" :) Не се ли замисляте, че по този начин се прескачат мита, ограничения и т.н.? Иначе и на мен ми се струва, че леко са се минали, доста пари за една табела.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Апр 03, 2018 10:41 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
trakon написа:
Само да допълня три очевидни за всеки неща:
Първо- ако в момента с Азия(изобилстваща от природен , човешки и военен ресурс) сме въобще
в някакви отношения партньори а не те господар-ние слуга е защото на китайския и индийския материал не се отдават много творческите професии.

Все ми се струва, че това е само временно. Просто те работят с други временни мащаби, с мащаба на столетия. По този повод следното "Оптимиста учи английски език, песимиста китайски, а реалиста изучава автомат Калашников" :) А за творческите професии погледни западните публикации, особено във високотехнологичните области - потоп от азиатски фамилии. Дори човек почва да се плаши от това.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Апр 03, 2018 10:47 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
trakon написа:
После местния депутатин минава през най-близкото селУ, харесва си някое случайно изкъпано детенце

Хаха, това със случайно изкъпаното детенце ми хареса. И си спомних как наскоро Румен Воденичаров разправяше как Сорос го назначил в "Отворено общество" :)

Иначе все пак не бих бил толкова скептичен, има и примери на успешен старт от нищото - Apple, Google, Facebook... още доста. Но като понатрупа килца рибката и акулите почват да се навъртат около нея. Тогава или продаваш и бягаш или ставаш акула.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Вто Апр 03, 2018 11:01 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Сеп 26, 2013 1:24 pm
Мнения: 1101
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Добави и майкрософт.
А да си чул за лоши условия на труд в тези фирми? За ниски заплати или недостиг на кадри? Аз щото не съм. Имам приятели във всяка една от тях. Специално в майкрософт такива бонусни системи има ум да ти зайде.


Вто Апр 03, 2018 11:11 pm
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Zdrav написа:
Dimitar написа:
...
И Тони дето на приказки и свирки прави ще го удари на принципи, сигурен съм, ако опре до тая древна професия.

Не ме мисли ти мене, и свирки мога да правя, точно със свирки няма да ме разколебаеш. Ако някой казва че не може да прави нещо, то значи просто не е получил нужният стимул за да го прави, а стимулите са много относително нещо, онези на околовръсното правят за 10 лв, някоя от фолк дивите ни ще ти врътнат за 1000, кака мадона ще трябва да добавиш поне 3-4 нули отзад, а сигурно има такива които и за 5 лв ще са готови ... и всички от тях, поставени в условията на другите ще примат съответната цена, бъди сигурен.


Сря Апр 04, 2018 12:20 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
ТоНи, бих ти платил двойно само за да видя как правиш свирката :)
Аз бих предпочел Дунава с камък на шията, но не се знае - животът е курва.


Сря Апр 04, 2018 12:29 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Камъка на шията е много лесно решение,аз нямам притеснения от смърта, но тоа за мен е избора на този който не му стиска да направи който и да е друг избор. Като стигна, ако стигна до този момент
е свирна стига да не ми е много пълна устата. Малко ти е много едностранно виждането, има много по-важни неща от това дали си правил свирки или са те чукали, повярвай, и свирката и чукането ще ги забравиш има други неща които никога няма да забравиш и да си простиш, дет се вика това са бели кахъри. Лично за мен има много други начини да изкарвам пари, преди да стигна до свирки, но нямам нищо против и това, както ти казах работата си е работа, имал съм приятелки проституки, нямах никакъв проблем да правя каквото и да е с тях, ако те могат защо и аз да не мога, морални или принципни задръжки нямам, т ане виждам къде може да е проблема. Както казах всеки може да прави всички стига да има нужният стимул и в крайан сметка да му е по силите. Няма някой който да не може да направи свирка, виж ако беше казал за канавките това е доста по-сложно, има хора които може и да не могат да каят по 5 или 10 кубика на ден и в крайна сметка ще умрат на втория ден, но от правене на свирки никой не е умрял :)


Сря Апр 04, 2018 12:40 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Хахаааа, я представете си я сега дамата която пусна обявата. Примерно вика я шефът и казва "Я да видим какви са кандидатствали, дай разпечатка на форума" :)

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Апр 04, 2018 1:16 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
ToHu написа:
... и всички от тях, поставени в условията на другите ще примат съответната цена, бъди сигурен.

От тях може и да се очаква, за Мадона сега вече не съм сигурен, но от теб Тони не го очаквах.
Един Туитър ти липсва само и си готов за президент.

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Сря Апр 04, 2018 8:38 am
Докладвай
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Мар 28, 2018 9:23 am
Мнения: 5
Отговори с цитат
Мнение Re: Търсим си колега :)
Няма дума в лексиката ми, с която да опиша възмущението от всичко, което се изписа под тази тема!


Сря Апр 04, 2018 10:07 am
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 124 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни