Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC
Стига де, не знаете каква е точната ситуация.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Вто Юли 21, 2015 9:47 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 4:07 pm
Мнения: 810
Местоположение: Сливен
Отговори с цитат
Мнение Re: Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC
Точно така @Цецо от различни гледни точки нещата изглеждат различно .
И аз като възложител не би ми било кеф да ми извиват ръцете за жълти стотинки и бих сменил навлека на секундата.

Включването ми в темата не беше за да злословя или оплювам а просто като предупредително флагче на поредният колега .
Пазара на труда е свободен и кадри има колкото искаш .. още повече ,че това е задание което не е кой знае колко времеемко и се прави между другото.

_________________
Код:
while(true);


Вто Юли 21, 2015 11:59 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 02, 2007 6:34 pm
Мнения: 92
Отговори с цитат
Мнение Re: Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC
Виждам, че за нула време темата ми е осрана. Хубаво, сега ще напишем и моята гледна точка, но вместо да си намеря програмист по-скоро темата ще се обърне на турски сериал.
Ревнуваш, че си търся програмист ли? Нормално е - особено след като упорито НЕ даваш сорсовете.

Я първо ми кажи какво не ти е платено до този момент?? Защото преводни квитанции мога да изкарам по всяко време.
И кажи пред всички защо упорито не даваш сорсовете като си взел поне 2500 лв досега?
А колко месеца те карам да напишеш простия софтуер за тестване на модбъса, без който ми се връзват ръцете, защо не написа първо софтуера в началото и после всичко останало?

А защо не ми обясняваше какво си правил - функциите Short press, Long press ги променяш без да знам, после клиента ме пита защо не работило с димери, аз като не знам че си махнал Long press как да работи??
А като се промени заданието от клиента - например ремапване на някои входове (и то отчасти заради липсата на софтуер който толкова време те дрънках да напишеш), аз ли съм виновен? Клиента иска нещо, ние го правим, плащаме работата - това е схемата, кое не ти харесва да ремапваш в случая?

Само за пример: един друг пич като му дадох заданието, първо написа тестовия софтуер от личен негов интерес безплатно за 1 ден, само за да може да се върже към модбъса за собствените си опити тогава вече почнахме да говорим за задания въобще. А теб те карам с пари и пак не искаш.


Последна промяна altium на Сря Юли 22, 2015 11:40 am, променена общо 1 път



Сря Юли 22, 2015 11:31 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC
Пичове изяснете се нейде другаде. Излагацията е значителна и за двете страни.

Нали се сещате, че ако в момента търся работодател, ще гледам с доста особенно мнение фирмата, а ако търся работник, много ще внимавам с колегата.

И това без идея да си имам за какво иде реч, само заради глупостите които се изсипаха и ще се изсипят в тази тема, тия два субекта вече са ми в графата - "внимавай". Както и доста от пишещите в темата.

България е малка държава, а нашия бранш е още по-малка част. Не се знае чии пътища къде ще се пресекат, не си създавайте зорлем негативен имидж.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Юли 22, 2015 11:39 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Чет Авг 02, 2007 6:34 pm
Мнения: 92
Отговори с цитат
Мнение Re: Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC
Съжалявам, че темата се осра за нула време, Вальо - можеше ПЪРВО да ми пишеш и да кажеш какво и кой не е платил, вместо да занимаваме хората с простотии.

Ще помоля аминистраторите да изтрият всичките излишни глупости от темата, вкл. и този пост. Мога да предоставя копия от всички платежни нареждания, че много мразя някой да сере по мой адрес неоснователно!


Сря Юли 22, 2015 11:47 am
Докладвай
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Нед Апр 17, 2005 8:23 am
Мнения: 109
Отговори с цитат
Мнение Re: Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC
altium написа:
Само за пример: един друг пич като му дадох заданието, първо написа тестовия софтуер от личен негов интерес безплатно за 1 ден, само за да може да се върже към модбъса за собствените си опити тогава вече почнахме да говорим за задания въобще.

Ако обявата вече е невалидна, коректно ще е да го споменете тук.


Чет Юли 30, 2015 8:25 am
Докладвай
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Отговори с цитат
Мнение Re: Търся програмист за Modbus RTU, KNX EIB и др. на PIC
За такива случаи си има органи, не че и тук не можем да заформим един орган за медиация :Д въпреки че мен по ме влече правораздаването ;)


Чет Юли 30, 2015 8:57 am
Докладвай
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни