Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Ъпдейт на GT-P5110 с нов Андроид 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Ъпдейт на GT-P5110 с нов Андроид
Изкопах този архивен таблет, GT-P5110, уж Samsung Galaxy Tab 2, само WiFi

с текущи версии
Андроид 4.2.2
Kernel 3.0.31-1709803
se.infra@R0504-14#1
Wed Sep 18 15:07:17 KST 2013
Bulild number: JDQ39.P5110XXDMI1

и естествено отдавна няма подръжка, нови версии и т.н. От което, почти нищо не работи или работи със скорост на умряла котка.

Прочетох, че може да се смени с Lineage OS 13, 14.1
https://wiki.lineageos.org/devices/espressowifi
https://wiki.lineageos.org/devices/espressowifi/install
http://andi34.github.io/roms_tab2_lineage.html
http://www.lineageosdownloads.com/downl ... ineage-os/

Въпроса ми е - някой правил ли го собственоръчно, и дали ефекта е добър или просто тоя таблет да го използвам само за четене на книги и гледане на фотоси? Или да го подаря на някой, който иска да се прави на майстор?

Благодаря!


Нед Май 03, 2020 1:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Ъпдейт на GT-P5110 с нов Андроид
Животът е прекалено кратък за такива глупости,
пускай го на Волф&Диц.


Нед Май 03, 2020 8:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8892
Местоположение: Разград
Мнение Re: Ъпдейт на GT-P5110 с нов Андроид
Tab не съм правил, ама Note 3 съм ъпгрейдвал до 7.1. Услугите на Гугъл не работят с версия под 5.1 а на щерката и е голям проблем. А защо такова дърто парче - ми тя не спря да ги троши тия телефони и този ми го подариха. Та - има един български форум (дето все му забравям името) май андроидбг - та там има за марковите телефони/таблети писано много + билдове с по-нови андроиди за тях + инструкции за инсталация. Като цяло трябва да се въоръжиш с търпение и време. Първо четеш темата за дадения билд който решиш да слагаш от първи до последен пост (няколко пъти), после теглиш всичко необходимо и почваш. Аз с ноут-а имах няква грижа че нещо не искаше да се руутва и се наложи жокер "обади се на приятел" - брат ми ги чопли тия неща и поне имам кого да питам.


Пон Май 04, 2020 8:34 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Ъпдейт на GT-P5110 с нов Андроид
пуснах аз снощи, става за 10мин, ама се чете половин ден и половин нощ, като не си пипал от 10-20 години

Гугъл плея не върви, ама защото качих 9, а версията на Андроида била 6. Отнесе няколко пожелания, но тръгна.

На мен ми трябва за БТ тестове


Пон Май 04, 2020 8:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Ъпдейт на GT-P5110 с нов Андроид
За БТ(ЛЕ) тестове може и да не стане - аз така слагах по-нови версии на по-предишния си телефон, за да мина "границата" на 4.4, след която уж съм щял да имам BTLE. Да, ама не - има нужда от определена поддръжка в кърнел частта, в BT стека, която тия lineage и подобни не могат да добавят. Трябва да има сорсове на кърнела и т.н. от производителя (самсунг). Иначе се ползва оригиналния кърнел, който може да е много стар. То там е зора - да напаснат новите user-mode андроидщини да вървят на стария кърнел.
Ако има по-нов кърнъл може и да те огрее, но от минаването по същия трънлив път мога да ти дам съвет - ако не тръгне веднага (т.е. след простия ъпдейт до lineage) направо го сложи за фото рамка и си вземи ново устройство (телефон/таблет). За 50-100 евро едва ли искаш да се бориш седмици, и после да се чудиш това сега проблем в устройството ли е, или в моя "хакнат" таблет.
Другото, което се сещам - има емулатори на андроид за виндоус. Обикновено ги ползват да пускат игри. Трябва да погледнеш дали не са прекарали и usb/BTLE да ползват, примерно на HCI ниво. Така ще имаш още по-удобна система за тестове (макар че и там я има чуденката дали е направено както трябва).


Пон Май 04, 2020 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10939
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Ъпдейт на GT-P5110 с нов Андроид
седмици не - вчера и днес ако не стане, ще стане фоторамка наистина, просто е чисто нов.
сега ще пробвам да напасна гаповете да работят, ако ли не - на закачалката. става и за четене и гледане на форума.

Дори и за мое учудване, всичко работи. Това с 6-та версия, ще пробвам и 7-ма като имам време и желание. БТ и инсталирането на приложения също. Ще видим HCI лога какво ще каже.

Работи и с БТ сензори на два различни производителя, едновременно. Така че всичко изглежда ОК. Сензорите са нови - мисля че са от 2016-2018, т.е. и БТ модулите им са BTLE или подобни.

Трябва да видя и сензорите на таблета дали ще работят както обикновенно, имаше калибриране на компаса, но май не видях нищо за другите.


Пон Май 04, 2020 10:30 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни