Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Web услуга за разпознаване на лица? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Web услуга за разпознаване на лица?
Някой ползвал ли е нещо такова? Имам камера и от време на време се появява "лице" отпред (да приемем че по друг начин съм разбрал кога има лице и мога да изкарам снимка в точния момент, т.е. не ми трябва анализ на непрекъснат стрийм от данни - макар че и това може да се ползва в бъдеще). Та ми трябва нещо в мрежата (сървърче със софтуер или някъде из облаците), което като му пратя снимката да ми върне текстче с името/имената на зурлите на снимката.
Трябва ми за проучване - най-добре готова услуга, хоствана из облаците, която да има trial примерно. Но и някакво docker контейнерче да пусна при мен е ок. Въпросът е да няма компромис с точността на разпознаването - т.е. искам качествено - поне за проби и демота, после ще има и алтернативи с други услуги, вкл. локални и безплатни, но за зарибяване трябва да има "wow" ефект. Например в тълпа от 50 маймуни приближаващи към входа да ги хване всичките и да ги маркира.
В повече детайли - нещо като пропускна или контрол на работното време. Има няколко камери (терминали), които снимат и правят локално face detection или имат сензор за движение, присъствие, и като преценят качват картинката на сървър (централния). Той или локално има тичаща услуга да анализира/класифицира лицата, или ползва "отдалечена" (в облака, или на същата машина) услуга да му върне имената.
Целта е терминалите да могат и да са уникално прости - да кажем esp32-cam платки или нещо подобно, или малинкоподобни с камера. За по-богати клиенти може и много по-скъпи "терминали" (камери) - да има шарения.
Ползвал съм подобна услуга за разпознаване на регистрационни номера, вярно беше скъпа но работеше доста по-добре от свободните. Евентуално комбинация от двете също може да се ползва - т.е. терминала да снима и системата да реагира и на лица, и на номера на автомобили.


Пет Апр 03, 2020 10:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4194
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Web услуга за разпознаване на лица?
Първото което ми идва на ум но трябва да провериш дали има каквото на теб ти трябва:

https://aws.amazon.com/rekognition/

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Апр 03, 2020 10:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Web услуга за разпознаване на лица?
Него го гледах че става, ама с амазон малко са ми обтегнати отношенията - нещо ме цакаха с плащания и им отрязах достъпа до картата, та взеха да ми пращат мейли че им дължа някви центове. Изтрих си акаунта и мейли не получавам, но по извлеченията от банката виждам отхвърлени транзакции да идват.


Пет Апр 03, 2020 3:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3302
Мнение Re: Web услуга за разпознаване на лица?
Има българска фирма, която се занимава точно с тази технология. Пратих ти кооердинатите на собственика на лични

http://spectrico.com


Пет Апр 03, 2020 5:29 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Web услуга за разпознаване на лица?
Изглежда интересно, и по-важното, професионално. Имат демота на github - ще пробвам туй-онуй.


Пет Апр 03, 2020 9:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 5 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни