Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автоматизиране на Siemens S7/TIA 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Автоматизиране на Siemens S7/TIA
Търся начин да зареждам програмно (скрипт, команден ред) проекти, направени с TIA Portal в свързано PLC.
Т.е. имам N-броя проекти, направени ръчно с TIA, които после искам да зареждам за тестове автоматично. Нямам нужда да модифицирам проектите - константни са (test case-ове) и само трябва да кача на контролера (S7-300, 400, 1500) софтуера и хардуера (конфигурацията). Не държа да се качва от самия project файл - може и експортирани по някакъв начин бинарита само, стига такива да могат да се извадят от TIA-а.
Намерих едно snap7 ( https://sourceforge.net/projects/snap7/ ), което го има за достъп през node или python, както и C/C# и т.н. То обаче е ограничено до достъпване на информация от работещия контролер (променливи, статус, data block-ове), т.е. няма възможност да "качва" проекти в контролера.
Гледам също и някакво TIA Openness, но и там не намирам начин.
Хубаво ще е да може да работи без TIA, че и ако може под linux, но в краен случай ще затворя един лиценз за това.
Не ми се иска да правя просотии с autoit и подобни да симулирам кликове и клавиатура върху GUI-то на TIA-та.


Чет Фев 20, 2020 10:31 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 9:27 pm
Мнения: 44
Мнение Re: Автоматизиране на Siemens S7/TIA
Пробвай SIMATIC Automation tool-a https://support.industry.siemens.com/cs ... 0&lc=en-WW, не става за зареждане със скриптове, но няма да е нужно да купуваш ТIA Portal.


Чет Фев 20, 2020 5:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Автоматизиране на Siemens S7/TIA
Благодаря, това явно е доста близо до целта. Гледам че е към 300 евро, което е приемливо. Дали имат някакъв вид trial - моя акаунт е съвсем базов на сайта им, може би през дистрибутор тук да пробвам?


Чет Фев 20, 2020 8:34 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 9:27 pm
Мнения: 44
Мнение Re: Автоматизиране на Siemens S7/TIA
https://drive.google.com/open?id=1piWjm ... D7E6auplWb

Линка ще го оставя до понеделник. Предполагам после знаеш как да си го излекуваш след trial периода.


Пет Фев 21, 2020 12:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Автоматизиране на Siemens S7/TIA
Сърдечно благодаря за линка - много ще ми е полезно да го изтествам първо и да преценя дали ще свърши работа. Не мисля да го лекувам - ако работи ще го купя, трябва да съм изряден.


Пет Фев 21, 2020 2:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8886
Местоположение: Разград
Мнение Re: Автоматизиране на Siemens S7/TIA
Би трябвало да можеш да активираш триал. Щом и тежката артилерия тръгва триал, няма причина това да не тръгва. Иначе на тракера обикновено има редовно обновяван торент с всичко което може да се изтегли от сайта им. Между другото това сякаш го имам инсталирано на М6-цата, ама нямам спомен да сме купували лиценз за него освен ако не е включен в комбото. Сега пиша от другия и не ми се вади тухлата да гледам.

п.п.

"As a registered customer, you can download the trial version for SIMATIC Automation Tool and test it for 21 days."

това ми изписа след като се логнах. Значи има триал.


Съб Фев 22, 2020 11:38 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Автоматизиране на Siemens S7/TIA
Да, това имах предвид - като имам файла ще го ползвам в trial периода да видя какво може да прави и как мога да го контролирам, т.е. да видя дали мога да постигна програмируем контрол върху зареждането на проект и пускане на PLC-то от някакъв скрипт. Ако стане ще купувам лиценз, ако не ще псувам.


Пон Фев 24, 2020 8:14 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни