Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Soft за image на HDD диск? 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Ще пробвам с filezilla-та. Само да успея да накарам да си поправи масива - единия диск периодично го изплюва, ей сега пак го гледам дава го че този на port5 e Failed, маркирам го като нормален и след 5-6 мин. и изплюва това. Сега ще се мъчи още малко и предполагам ще излезе на син екран. В редки случаи успява да си го поправи раид-а.ю
Лошото е и че скороста на трансфер от райда е кошмарна - 100МВ ги влачи минути. За всичките 500Гб не ми се мисли.
Последно довечера ще сменя кабела на диска и рам-а, вчера открих че последните 2 диска които съм сменил са си ОК, пуснах един тул от страницата на сигейт и всички тестове им минават. Явно ми прави номера от 3-4 месеца този дартанян. И като гледам накъде отиват нещата ще ям фуя.


Прикачени файлове:
raid.jpg
raid.jpg [ 135.93 KiB | Прегледано 3381 пъти ]
Пет Фев 07, 2020 11:52 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Забравих да добавя, че и DNS сървъра ще трябва да преместиш, предполагам ти е на 2003то в момента. Ето малко писания по темата с домейните: https://docs.microsoft.com/en-us/window ... ontrollers .
Официално името на домейна май не може да се сменя, има външни програмчета, но не съм ги тествал: https://www.petri.com/windows_2003_domain_rename .
Почвам да си мисля дали наистина си струва цялото упражнение.
Другия вариант - да търсиш същото дъно, но със софтуерния РАИД не съм сигурен как стоят нещата по настройване на готов вече масив.
Захранването ти наред ли е?
На дисковете им пусни един HDsentinel, виж го какво ще каже и той, почти не ме дънил за проблемни дискове. Има го и демо, а също и portable.


Пет Фев 07, 2020 12:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Добре де и със счупен диск копирай поне данните, а ако е домейн можеш да го копираш/мигрира на друг, пък после се опитвай да го спасява.


Пет Фев 07, 2020 1:19 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
ToHu написа:
Добре де и със счупен диск копирай поне данните, а ако е домейн можеш да го копираш/мигрира на друг, пък после се опитвай да го спасява.


O да, далеч съм от мисълта на този етап да се занимава с домейна, просто като информация и допълнение на предишния ми пост.
Предполагам бавно копираш, защото единия диск го няма, но да не вземе от толкова ребилдване да сгъне и някой друг.


Пет Фев 07, 2020 1:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Архив правя всяка вечер, понякога и на обяд, качвам само промените на данните. Не знам как да изляза от ситуацията най-лесно. Имам над 60 потребители в домейна. Смяна на името му и/или паролите на потребителите значи ходене на място по клиентските машини. Прехвърляне в новия домейн, прехвърляне на файловете от стария в новия на работните машини, както и да го мисля поне 30 мин. Това са 30 часа които нямам.
Дайте акъл какво да правя? Мислех си да спася тази конфигурация, да взема друга машина и да възстановя на нея 2003 сървъра. Ама малко ми мяза на нов бърдак със старите курви.
Имам едни 1200-1300лв. за нова машина, имам и лиценз за 2016 сървър. Мисля си докато не е умрял съвсем стария пускам паралел с него и новото сървър и един по един прехвърлям юзерите.
В този вариант се чудя какво име да избера на домейна? Старото име беше NAP, сървъра беше, имат си сайт с бг накрая - NAP.BG, качен е на суперхостинг. Удачно ли е да избера за име на домейна NAP.BG? Да не стане някоя каша с DNS-и?
Днес пак като маркирах че е нормален диска изби на син екран, рестарт и пак не харесва 3-тия диск.


Прикачени файлове:
raid.jpg
raid.jpg [ 120.35 KiB | Прегледано 3345 пъти ]
Пет Фев 07, 2020 4:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Баси филма, смених RAM-a, дъното беше с 2 х 1 гб ДДР2, поставих 1 х 2 гб ДДР3 и всички засега е добре. Масива се ребилдна, трансфера по диска си хвърчи.
И още по-тъпо, предните дискове /Seagate Constellation/ които смених преди няколко месеца че един по един през месец райда ги докладва като failed не бях ги хвърлил. Пуснах ги един по един с тула на сигейт - не стига че си бачкат ама минават всички тестове, включително и разширения. На 3.5 -4 години работа са.
Направо пълна мистерия, май се оказва че от РАМ може да прави тези мистерии. Днес ще тествам старите рамове да видя дали са ОК.


Нед Фев 09, 2020 9:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Преди няколко години по подобен начин си ъпгрейднах зорлен диска на дъртия Мак със ССД - разбира се вичко хфръкна, но се оказа, че старият диск си е наред а проблемът е бил с прекъснат плосък SATA кабел - епъл го оправиха безплатно за тяхна сметка защото било фабричен дефект. Т.е. за щастие нямаше загуба на данни сао седмица без комп.

_________________
Мразя да мразя ...


Нед Фев 09, 2020 10:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
То смяната на 4 годишни дискове макар и здрави не е лоша, тъй да се каже профилактично. Ама няма да казвам на никой де ;)
Може и кабел да е, вчера освен РАМ-а смених и кабелчето на проблемния диск.
Минаха 24 часа, всичко е ОК за сега, дано ми остави 2-3 месеца време да си наглася новия сървър и прехвърля юзерите на него.


Нед Фев 09, 2020 11:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Ами райда е софтуерен, рама може да му влияе, ама тогава и сини екрани трябва да виждаш. Леко ти се е разминало., до де е време си пусни втори бекъп домейн.


Нед Фев 09, 2020 12:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1310
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
Друг път като ти се случи нещо подобно,
първо пусни Memtest86 или Memtest64 /в зависимост от процесора/.
Всичко зависи от RAM-a, дори да е хардуерен RAID или единичен диск без RAID.
Аз помислих за захранване, през ум не ми мина, че не е направена диагностика на паметта.


Нед Фев 09, 2020 12:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Soft за image на HDD диск?
milenjs написа:
Днес пак като маркирах че е нормален диска изби на син екран, рестарт и пак не харесва 3-тия диск.

Защо да правя диагностика на паметта, нали може и по трудния начин да установя, иначе какво - за час тест да спестя една седмица ровене :)
Май наистина може и да е РАМ-а, както казва Тони, нали е софтуерен райда. През седмицата ще ми доставят новото сървър. По спецификация е с 1 х 1000ГБ, някакви аъли как да го направя - само райд с 2 х 1000ГБ или ССД за операционната + 2 х 1000ГБ за данните или пък 2 х ССД + 2 х 1000 ?
Това желязо съм си харесал - https://www.dell.com/en-us/work/shop/povw/poweredge-t30


Нед Фев 09, 2020 12:19 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни