Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Mentor Xpedition 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Mentor Xpedition
Някой да работи активно или да е запознат с тоя продукт?


Пон Яну 20, 2020 7:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mentor Xpedition
Ще питаш Дедо, той сигурно сам ще ти пише.
Иначе го ползват по аутомотив фирмите в София, май.


Пон Яну 20, 2020 8:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Mentor Xpedition
Bai Ui написа:
Някой да работи активно или да е запознат с тоя продукт?


Аз съм с по малък капацитет от дедо Боре но все пак питаи - може и да знам.
В момента работя с ПАДС профешънал което е поорязана версия на Експедишъна.


Вто Яну 21, 2020 10:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
HSB написа:
Bai Ui написа:
Някой да работи активно или да е запознат с тоя продукт?


Аз съм с по малък капацитет от дедо Боре но все пак питаи - може и да знам.
В момента работя с ПАДС профешънал което е поорязана версия на Експедишъна.

Интересува ме формата на файла за design constraints - минимално разстояние между пътеки, минимална ширина на пътеки, минимален отвор, стратегии при ауторутинг и т.н. Искам всички тези настройки да могат се сложат във файл, който да копирам в директорията на всеки проект и така автоматично да задавам изискванията, знам че поддържа разширение XML обаче не знам какъв е формата на скрипта, не мога да намеря никакъв темплейт.


Вто Яну 21, 2020 10:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mentor Xpedition
Е поне вече знаем, че има няколко които са минали към Тъмната страна на силата :)


Вто Яну 21, 2020 10:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Mentor Xpedition
Bai Ui написа:
Някой да работи активно или да е запознат с тоя продукт?

и двете


Вто Яну 21, 2020 11:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
Grubi написа:
Е поне вече знаем, че има няколко които са минали към Тъмната страна на силата :)

Аз не харесвам продуктите на Ментор но се принуждавам да ги ползвам на работа.


Вто Яну 21, 2020 11:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
ДедоБоре написа:
Bai Ui написа:
Някой да работи активно или да е запознат с тоя продукт?

и двете

Ами ще ти бъда признателен ако имаш такъв файл, който да съдържа настройките за design constraints, аз ще си го преправя за нуждите, но не знам формата.


Вто Яну 21, 2020 11:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Mentor Xpedition
аз поне не съм срещал такъв файл, xml или csv (които да става за импорт)

констрейните се пазят в базата на проекта и могат да се сетват или през GUI програмките, или през аутомейшъна.
почти всички констрейни могат да се експортват в .csv, но не могат да се импортват. за целта се ползва 'encrypted csv', което в началото ме дразнеше, после се примирих. просто хората не искат да парсват файлове с произволен вариант неопределеност.

та вариантите, които виждам са:
(1) нацъкваш си каквито ти е кеф констрейни в CES. селектираш съответните правила и ги експортваш като темплийти. после ги импортваш в твоя проект. естествено има особености и трябва да прочетеш съответната глава на CES UM
(2) правиш си 'гола' платка. на нея пускаш CES и си нагласящ нещата. готовата платка я записваш като PCB-теплиит и като правиш нов проект го посочваш него.

ако махнем най-простите констрейни, почти всички други са свързани с конкретната платка, стелупа, бъсове и чаркове по нея. затова и използването на 'универсален' темплийт е малко нон-сенс.


Вто Яну 21, 2020 8:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
ДедоБоре написа:
аз поне не съм срещал такъв файл, xml или csv (които да става за импорт)

констрейните се пазят в базата на проекта и могат да се сетват или през GUI програмките, или през аутомейшъна.
почти всички констрейни могат да се експортват в .csv, но не могат да се импортват. за целта се ползва 'encrypted csv', което в началото ме дразнеше, после се примирих. просто хората не искат да парсват файлове с произволен вариант неопределеност.

та вариантите, които виждам са:
(1) нацъкваш си каквито ти е кеф констрейни в CES. селектираш съответните правила и ги експортваш като темплийти. после ги импортваш в твоя проект. естествено има особености и трябва да прочетеш съответната глава на CES UM
(2) правиш си 'гола' платка. на нея пускаш CES и си нагласящ нещата. готовата платка я записваш като PCB-теплиит и като правиш нов проект го посочваш него.

ако махнем най-простите констрейни, почти всички други са свързани с конкретната платка, стелупа, бъсове и чаркове по нея. затова и използването на 'универсален' темплийт е малко нон-сенс.

Мерси Дедо, ние сега имаме готови темплейти и може да започнем проект с тях, имаме си и библиотеки с одобрени компоненти (approved components database) и констрейните са съобразени с тях, обаче преди година, когато въведоха Ментор, хората нямаха много време да се съобразяват и да унифицират правила и всеки си правеше проектчето кой-както може и сега имаме стотина директории с разни платки и схемички, дето се чудим как да ги вкараме в порядък, Затова ми трябваше нещо бързо, просто да го копираш или да го импортнеш и грешките да светнат.
Тоя Ментор е егати тормоза, аз съм работил с какво ли не, Протеус, с Алтиума съм работил още откакто беше Протел, Кадстар, Кикад, Eagle, EasyPC, даже с Cadence Orcad, обаче това чудо на чудесата е супер тормоз.


Вто Яну 21, 2020 10:04 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Mentor Xpedition
Ето ои аз какво прегледах- с 2 думи същото е и на осакатената версия - Падс Про
Може да се експртне CVS или Constr Template
а импорта е layout template или Constr Template

Понеже аз още не сън нагласил нищо та ето какво репортва:


Attempting to connect to PADS Professional Layout Application

Connected to PADS Professional Layout Application (10.2.6.14490874)

CNS file "C:\MentorGraphics\PADSProVX.2.6\SDD_HOME\standard\ce_ee.cns" loaded.


Central Library: "Е:\Hardware\CentralLibrary\PADS Library.lmc"

Layout Template: "8 Layer Template"

iCDB server address: "ала бала"

Design does not contain any constraint template.
Exporting is cancelled.

Design does not contain any constraint template.
Exporting is cancelled.

Expedition actuals side file was exported on Tue Jan 21 16:59:40 2020.

:D :D :D :D :D
Инак и аз мислех като тебе в далечната 2001 когат за сефте видях Ментора ..ама сега не можеш ме отказа от Ментаржиските продукти за схема и пцб.
Споко - експедишъна си има някои чепове ама един път като усетиш как седят нещата и е супер.

Като чета как имате approved components database и така нататък предполагам е сериозна работа, а Ментора още от преди поне 10г имат тулове за интегриране на схеми и платки към SAP и от сорта софтове.
Когат работех в немско беше нагласено супер - кликаш тук - там и БОМ и чаркалаците и т.н си отиват на място ,кюнеца от отдела на закупчиците само трябваше да потвърди и да ги купи и т.н
Ако те успокоява има много по голямо изчадие от ментора - казва се Зукен :D :D :D :D


Сря Яну 22, 2020 2:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Mentor Xpedition
HSB написа:
Design does not contain any constraint template.
Exporting is cancelled.

за да експортнеш темплийта, трябва първо да го направиш :roll:
отваряш в CES там каквито констрейни си си намислил, с десен клавиш в менюто има Crete Template. можеш да си направиш колкото искаш, с колкото искаш правила в тях. дори за една диференциална двойка, ако щеш.

след това го експортваш (като бинарен файл), който подлежи на импорт в друг проект пак с CES. не мисля, че е някакво супер неудобство. май не може да се пъха в CL, но не съм се и интересувал.

чистия аски експорт в csv е само за визуализация на бинарията.


Сря Яну 22, 2020 8:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
Аз сега забелязах че дори .csv не може да се импортне в Constraint Manager, както Дедо Боре спомена, явно ще трябва да ги оправяме на ръка.

HSB написа:
Споко - експедишъна си има някои чепове ама един път като усетиш как седят нещата и е супер.


Проблема е че в момента не мога да пипна почти нищо, допреди месец работихме с локално инсталирани програми, сега деактивираха лиценза и зареждаме дистанционно от сървър, едно на ръка че всяка операция отнема много време и другото което е IT департмънта, който е в щатите си прави някакви настройки по тяхно усмотрение и сега всички трябва да се нагаждаме към промените докато работим по разни проекти. Карат ни или да преправим старите проекти по новите правила, или да ги въведем наново в системата, което е почти невъзможно, правим тонове документация и всяка промяна по схемата/платката води до преправяне на съответните рапорти и релийзване на нови версии със съответните процедури по одобряване, ревизии и т.н.


Сря Яну 22, 2020 10:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mentor Xpedition
Офтопик - Имаш предвид а(Д)ски ескпорт :)

В Алтиума има подобна възможност, но когато я пробвах май нещо не захапа - т.е. да експортнеш и импортнеш само файла с правилата.

Само не разбрах кога ще направим среща / семинар за тъмната страна. Между другото - Ментърджиите докладват ли обратно къде и как ги инсталираш? Май едно време от падс 2005-2009 още имаше такива истории.

Не съм пипал отдавна, но може да отделя едно PC (повтарям го от 2009 насам, без ефект).


Сря Яну 22, 2020 11:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
Grubi написа:
Между другото - Ментърджиите докладват ли обратно къде и как ги инсталираш?

Аз работя само с легални копия на Ментор, не проявявам никакъв интерес лично да ползвам каквато и да е менторска програма, дори тук на работа се налага понякога да ползвам МоделСим обаче и тя се зарежда дистанционно и всяка симулация отнема часове, затова използвам ISE и iSim на Xilinx.

Grubi написа:
Само не разбрах кога ще направим среща / семинар за тъмната страна.

Тъмните сили не трябва да излизат на светло


Сря Яну 22, 2020 11:16 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни