Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
отключване на заключен хард диск 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: отключване на заключен хард диск
Един хепи енд: https://superuser.com/questions/745686/ ... d-password


Вто Окт 29, 2019 10:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: отключване на заключен хард диск
bongo_x2 написа:

Проблемът е, че няма много общо с моя проблем (Ресет на парола става само след като въведеш текущата). Аз ако намеря ейсър 5745г - ще си отключа диска, просто защото си знам паролата. С други модели лаптопи вече писах че не става - опитах. Всеки производител си хешира въведената парола и така я пуска към диска. В случая, ако някой знае какво точно правят Ейсър - също би ми свършило работа. Та толкова с хепиендовете ;)


Вто Окт 29, 2019 10:22 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 293
Мнение Re: отключване на заключен хард диск
Имам достъп до един Acer 6930, ако мислиш, че може да свърши работа с отключването.


Вто Окт 29, 2019 10:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: отключване на заключен хард диск
e, може да се пробваш с брутфорс :roll:
32 байта... след всеки неуспешен опит трябва да се прави паур цикъл, което за въртящ се диск се очкава да го убие след 10К цикъла, ама SSD може да се окаже по-кораво.

преди години имаше някакъв шум между IBM и ФБР (май) че не им даваха заводската парола за отключване. не помня как се разви сагата. може и да са ги принудили да ги дават с новите закони след оня септември.

но заключване на дискове има от минали век, бъркотиите с FAT-овете може да се родят само в болна тиква.


Вто Окт 29, 2019 11:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: отключване на заключен хард диск
jofcho написа:
Имам достъп до един Acer 6930, ако мислиш, че може да свърши работа с отключването.

Ако е с Insyde H2O BIOS - може и да има някаква надежда, макар, че каго го гледам е поне една генерация назад. Нещо от гугленето обаче ми се видя Phoenix BIOS.

ДедоБоре написа:
e, може да се пробваш с брутфорс :roll:
32 байта... след всеки неуспешен опит трябва да се прави паур цикъл, което за въртящ се диск се очкава да го убие след 10К цикъла, ама SSD може да се окаже по-кораво.

преди години имаше някакъв шум между IBM и ФБР (май) че не им даваха заводската парола за отключване. не помня как се разви сагата. може и да са ги принудили да ги дават с новите закони след оня септември.

но заключване на дискове има от минали век, бъркотиите с FAT-овете може да се родят само в болна тиква.

Не е като да не съм обмислял и този вариант :D Всъщност не след всеки опит ами след всеки 3ти опит има нужда от пауър цикъл. Ето една такава разработка.
Относно мастър паролата - предният модел на самсунг я имат публична в една от спецификациите на диска - http://static6.arrow.com/aropdfconversi ... i_spec.pdf

Цитат:
5.2.1 SECURITY mode default settingThe 840 PRO is shipped with master password set to 20h value (ASCII blanks) and the lock function disabled.The system manufacturer/dealer may set a new master password by using the SECURITY SET PASSWORD command, without enabling the lock func-tion

За съжаление са я сменили в следващият си модел.


Вто Окт 29, 2019 11:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: отключване на заключен хард диск
Ако данните са прежалими не го мисли ами направо давай Secure Erase с HDPARM. Разбира се биоса "замразява" дисковете при инициализацията им. За това трябва да пробваш или бъга с приспиване на компютъра и събуждането му или направо махаш захранването броиш до 10 и след това вкючваш и триеш.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Нед Ное 10, 2019 1:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: отключване на заключен хард диск
ike написа:
Ако данните са прежалими не го мисли ами направо давай Secure Erase с HDPARM. Разбира се биоса "замразява" дисковете при инициализацията им. За това трябва да пробваш или бъга с приспиване на компютъра и събуждането му или направо махаш захранването броиш до 10 и след това вкючваш и триеш.

Мисля, че нещо се бъркаш. БИОС-а нищо не прави в случая, защото просто контролера на диска не връща резултат на повечето команди към него.
Все пак опитах - Secure erase през hdparm изисква парола. Опитах да сложа такава, въпреки че имам вече заложена - не се получи. Опитах и с моята парола - пак не се получи.


Вто Ное 12, 2019 7:53 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни