Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Протеус 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Протеус
Я дайте някой линк, трябва ми да драсна една лог схема и са и извадя сигналите ама съм на лаптопа само и не ми се занимава да слагам нещо по тежко...


Пет Юни 14, 2019 11:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 27, 2012 8:27 pm
Мнения: 2008
Мнение Re: Протеус
Линк не знам, ако не намериш мога да ти метна 110 мгб P7.10_SP0 на win 7 си бачка добре.


Съб Юни 15, 2019 8:59 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 28, 2006 8:26 pm
Мнения: 26
Мнение Re: Протеус
https://bezkz.su/loads/programmirovanie ... 8-sp2.html


Съб Юни 15, 2019 9:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Протеус
Proteus 8.8 SP1 27031 x86 x64 [2018, ENG]

Proteus Professional 8.8 SP1 Build 27031 Portable

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Съб Юни 15, 2019 10:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Протеус
Слагай най - напудрения софтуер, какво се занимаваш с тоя протеус. Нали нямаш проблеми с овъркилите.. пък и държиш да е качествен и професионален софтуера :D
Или викаш на чужд гръб и 100 тояги са малко?


Съб Юни 15, 2019 3:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Протеус
Само че аз ако не си разбрал използвам 99se, и симулацита в двете е една и съща, разликата е че протеуса е 100 мб и върви на 10-ка, а протела иска виртуална, след това инсталация на боз ХР, след това на самият протел и той е 650 Мб, а аз съм през мобилен нет. Не се съмнява че ако бях в офиса щях да го направя в протела.
Нещата нямат нищо общо, по скоро можеше да го направя на визио, щото мен симулатор не ми и трябва, мога да ги на рисувам сигналите, ама защо като там ще ги направя по читаво изглеждащи и по-лесно точно защото е специализиран софтуер.


Нед Юни 16, 2019 1:12 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Протеус
Имам един работещ/излекуван протеус, мога да ти го хостна, да го изтеглиш, ако искаш :)


Нед Юни 16, 2019 12:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Протеус
Ами ето за това си говорим Тони.. Не е нужно да отстрелваш толкова елементарен проблем с наточен софтуер. Нещата са точно същите като в предната тема. Нито протел ти трябва в случая, нито протеус, ако само искаш да драснеш елементарна схема. Ами пробвай https://easyeda.com/editor например. За 5 мин ще се ориентираш, компютъра си няма грам да оцапаш и дори няма и да си пират.


Нед Юни 16, 2019 1:22 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Протеус
Алтиум нали имаха една (Безплатна?) програма, нещо си мейкър, която ми препоръчахте преди време като питах за печатните платки.


Нед Юни 16, 2019 1:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Протеус
Мичев говорим за доста различни неща, ти ползвал ли си някога солид? Разликата между солида и скечъпа дори и за по прости неща е като между пилата и фрезата, и с пилата стават прости неща стига да имаш желание да пилиш. И в случая с фюжъна за който говорех, и цената на двете е една и съща. Имах много познати които буквално се мъчеха със скечъп, откакто пипнах солид не искат да чуят за скечъп, и никой от тях не прави чудеса, правят си прости детайл чета да си ги печатат на 3д принтер. Аз разбирам да ги карам да използва про инженер, или дърт аутокад в който работиш с прожекции, ама това отдавна не е така, много преди да се появи скечъп. И разликата е че са мислени за лесно оразмеряване и работа с множество детайли в едно асембли, създаване на връзки между тях. Както и да е, всеки си знае за него си, със сигурност никой нормален човек докоснал се до инженерен продукт не си мисли за скечъп, 3д студио и тем подобни, те са правени за артисти не инженери, подхода им е такъв, и това за инженерни приложения дори и най-прости е меко казано наказание.


Пон Юни 17, 2019 5:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 22, 2004 10:24 pm
Мнения: 1923
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Протеус
То защото с протел 99 хич не е наказание да се работи. :D


Пон Юни 17, 2019 7:46 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Протеус
Не го намирам, не виждам нищо съществено като подобрение, а и така като чета то и няма,ако ще минавам на ново няма да е алтиум, тъмната страна зове, ама аз съм малко глух.


Пон Юни 17, 2019 8:27 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 10:05 pm
Мнения: 324
Мнение Re: Протеус
https://circuitmaker.com/
Друг вариант, не особено лек (иска 1 GB за инсталацията) е KiCAD (безплатна) лесно се борави с нея.


Пон Юни 17, 2019 8:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Протеус
Люк, Силата те очаква O:)


Пон Юни 17, 2019 8:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Протеус
Знам, знам... ама други тъмни сили ме дърпат към други тъмни места, напоследък не мога да затворя солидна и за 5 мин. Не знам как се е получило, но една цла серия в БГ се произвежда по някакъв микс от версии и е пълна каша, отделно надцениха явно способностите на наличните люде, и подцениха тяхното нежелание да се занимават с нещо което изисква малко повече работа.
Някой светъл ден ще седна и ще направя другата баламска платка с помощта на тъмната страна, до тогава ще псувам солида.
Мичев сега ще каже а видя ли, ама нещата са по сложни и там. Ако не беше малоумна та им политика да няма обратна съвместимост почти всичко щеше да си е на мястото. За перформънса не мога да твърдя, ползвателя на инвентара твърдят че с еднакви по размер асембли та той е доста по-бърз, и солида беше ама преди 8 версии.


Пон Юни 17, 2019 10:57 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 15 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни