Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Soft за чертане на план на помещение 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Soft за чертане на план на помещение
Колеги, някой да е ползвал такъв софт - имам размерите на помещението и размерите на машините, трябва да се начертае за да може машините да се пробва къде ще паснат най-добре на помещението. Не съм в час с аудокад, а пък клиента иска ако може и теой да си мести правоъгъниците с машините по чертежа.
Мисля да си го драсна на Corel ама дали има нещо по елементарно и удобно с оглед искането на клиента да експериментира с подреждането?


Чет Юни 13, 2019 4:13 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
MS купиха преди бая време едно програмче - Visio. Мисля ще свърши работа. Има го в замундата.


Чет Юни 13, 2019 5:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Visio - всякакви схеми можеш да чертаеш с него. Алтернативите са OpenOffice/LibreOffice Draw. Но ако намериш нещо специализирано ще ти е най-лесно. Можеш ли да попиташ някой брокер?


Чет Юни 13, 2019 6:38 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Мдаааааа те така стават грешките, за тия програми метри, пиксели и милиметри нищо не значат. Ползвай някой кад, Аутокад най-лесно, дори корел да изпозашиваш е много по добре от разните му там визиота, смарт драв и подобни простотии. Моята практика е всичко в 3D, така се придобива много по-добър поглед в-у нещата. Ако питаш мен , изтегли си пиратски солида и си го направи. учи се за час два за това което ти трябва. Не се мъчи с гугъл скеч и други такива, чиста загуба на време, ще го направиш 5 пъти в солида и ще забравиш до де се мъчиш със скеча.
Ако искаш да си легален, Autocad Fusion 360, много сходно със солида и истинско, а ако искаш само 2D Draft sight на десаулт, и то е фри, пълен аналог на аутокад.


Пет Юни 14, 2019 1:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
В този ред на мисли можеш да ползваш и 3D studio max, ако си по-запознат с интерфейса му. Иначе аз лично харесвам Autocad Fusion 360, но ако Corel-a ти се струва overkill то тези ще ти изглеждата като ...


Пет Юни 14, 2019 7:47 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Аз съм ползвал sketchup - работи онлайн и за непретенциозни неща става.


Пет Юни 14, 2019 8:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1313
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Може да ви се струва майтап, но за такива като нас /платкаджии имам предвид/,
един PCB пакет върши идеална работа за целта. Protel или Altium Designer например.
Помещенията се дефинират като платка /board/ с произволно сложна форма, а машините могат
да се направят като компоненти от библиотека. Може да се наслагат всички машини - компоненти
в работното поле извън платката и не е толкова трудно да се покаже на клиента как да ги мести и да мери разстояния.
Правил съм нещо подобно за един проект за гардероб, но беше доста отдавна и не го пазя.


Пет Юни 14, 2019 8:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Видях го това Visio, последно го ползвах преди 15-на години но не ми хареса. Драснах го на Corel, както очаквах машините не се събират в помещението по първоначалния план, хубаво бяха ги нарисували на един лист и написали отстоянията и размерите ама нещо пропорциите им куцат ;)


Пет Юни 14, 2019 9:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3282
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
al_at написа:
Може да ви се струва майтап, но за такива като нас /платкаджии имам предвид/,
един PCB пакет върши идеална работа за целта.


Това е много оригинална идея :) бих препоръчал Eagle, че е безплатен и се учи много бързо


Пет Юни 14, 2019 10:43 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Ами да с платкаджийски може и да стане само да не объркал мащабите.


Пет Юни 14, 2019 2:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
https://www.sketchup.com/
Има си безплатна онлайн версия, която работи учудващо добре.


Пет Юни 14, 2019 4:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
пак казвам, тоя скечуп е смешна работа, губиш си сума време за нещо кето се прави с няколко клика, теглиш аутокад фюжън 360, той е безплатен и си пееш. Тоя скечъп е правен за презентации, не за исинска работа, работата с него е много времеотнемаща, особено като стигнеш да някои малко по-сложни неща. Опитали са се дали нарочно, дали защото такъв им е бил опита, да направят микс между програма за 3d като мая и 3д студио и инженерен софт, взели са от първите някои практики на работа които са доста досадни, и не са пригодни за бързо размерно моделиране. Докато правиш кубчета проблем няма, проблемите идват с по-сложните неща.
как правиш нещо ето такова : https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Абстрахирай се от това че има рендеринг, той е екстра, целта на цялото тов анещо е да си съгласуваш местата на оборудването, това за което колегата говори. Докато наместваш машина куб всичко е наред, като започнат към нея да ходят кабели, тръби, да мислиш подхода на материали, телферче, или нещо друго и с тоя скечъп си направо в блатото. Той таргетира клиенти които ще правят кубове и паралелпипеди, и ще импортират готови модели.


Пет Юни 14, 2019 7:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Пропуснал съм, че Миро вече го е отбелязал като възможна опция..
ToHu написа:
пак казвам, тоя скечуп е смешна работа, губиш си сума време за нещо кето се прави с няколко клика, теглиш аутокад фюжън 360, той е безплатен и си пееш. Тоя скечъп е правен за презентации, не за исинска работа, работата с него е много времеотнемаща, особено като стигнеш да някои малко по-сложни неща. Опитали са се дали нарочно, дали защото такъв им е бил опита, да направят микс между програма за 3d като мая и 3д студио и инженерен софт, взели са от първите някои практики на работа които са доста досадни, и не са пригодни за бързо размерно моделиране. Докато правиш кубчета проблем няма, проблемите идват с по-сложните неща.
как правиш нещо ето такова : https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Абстрахирай се от това че има рендеринг, той е екстра, целта на цялото тов анещо е да си съгласуваш местата на оборудването, това за което колегата говори. Докато наместваш машина куб всичко е наред, като започнат към нея да ходят кабели, тръби, да мислиш подхода на материали, телферче, или нещо друго и с тоя скечъп си направо в блатото. Той таргетира клиенти които ще правят кубове и паралелпипеди, и ще импортират готови модели.


А пък аз ти казвам, че не всеки има нужда да се занимава със сложни неща и да се мята на топ КАД софтуерите. Така поставан въпроса от питащия, точно кубчета и правоъгълничета ще му решат проблема. И ако ще си говорим кое било лесно и кое трудно, точно фюжъна не го слагай в графа интуитивен, щото не е. Оншейп е къде къде по лесен и интуитивен за употреба (също има опциа за безплатен акаунт).


Пет Юни 14, 2019 10:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
Абе всеки си решава, аз го виждам от практика дори и за прости неща, а дали ще работи на топ софтуер или посредствен такъв, ако и двете са ти безплатни, ако на топ софтуера работиш в пъти по-бързо, за чий ти е да ползваш другия, бил овъркил, е да овъркил е и какво от това? Всеки си знае и си преценява.


Пет Юни 14, 2019 10:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4174
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Soft за чертане на план на помещение
ТоНи, тоя fusion къде го намери безплатен?

В сайта гледам, че е с $495 годишен абонамент ... https://www.autodesk.com/products/fusio ... get-it-now

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Юни 14, 2019 11:07 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни