Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Споделяне на позицията от андроид до сървър 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Споделяне на позицията от андроид до сървър
Трябва ми някаква аналогия на "споделяне на позицията" което имат гугъл в техния апп/мапс.
Идеята е да го пусна на моя телефон (няма да следя никого) и то да качва позицията някъде (gps-server.net подобно), за да мога да пратя линк на друг човек, който от лаптоп да може да вижда къде съм. Целта е туристическа, не детективска - да могат част от семейството да виждат къде сме.
Казвам алтернатива на гугълското, защото търся повече опции за настройка - честота на предаване, оптимизации ако не се движа или по часови граници, и т.н.


Вто Юни 04, 2019 9:07 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 4:07 pm
Мнения: 810
Местоположение: Сливен
Мнение Re: Споделяне на позицията от андроид до сървър
В началото на учебната година писах едно подобно програмче , което ползвам за децата, но е на базата на sms-и , т.е. когато искам да разбера локацията пращам смс , приложението чете локацията и връща смс с линк, който отваря гугъл мапс с локацията като уточнява дали точката е взета от gps или клетка.
Ако те устройва ще ти го пратя.

_________________
Код:
while(true);


Вто Юни 04, 2019 9:15 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Споделяне на позицията от андроид до сървър
Аз тествам сега owntracks - хареса ми идеята и реализацията:
Изображение
https://github.com/owntracks
Това е истинския начин да се правят нещата, и в конкретния случай показва колко е удобно.
Имам предвид следното - на картинката се вижда че има рапортуващ инструмент, в моя случай андроид апп. Той праща на произволен (избран от мен - в момента частна инстанция на cloudmqtt). Това е всичко, което знае репортуващия тул и само това настройвам в него - в кой брокер през каква оторизация да рапортува.
Оттам следва recorder-а - он се конфигурира също отделно като всъщност му се подават данните на брокера. Оттам напълно независимо рекордера си траква данните и дава web репрезентация (и websocket API) към записаните данни. Приложението на телефона и грам не знае за цялата верига нататък.
Тъй като се чудех къде да хоствам брокера и после сървъри, се оказа че това деление е много удобно - закачих се към наличен брокер в облака, т.е. не съм форвадвал нищо, и при хората дето искат да гледат ще пусна рекордера (има докер контейнер с него та е два реда в конзолата). След като мине пробата ще пусна докера на друга машина, но пак за файъруола - рекордера се закача като TCP клиент към облачния брокер и не ми трябват портове навътре.


Вто Юни 04, 2019 10:58 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни