Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
google sheets към RSS 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение google sheets към RSS
Абе аз ли търся куцо, нещо не вдявам какво чета ли , ама не намирам нищо, а все си мисля, че трбява да има. Това zapier не става, пробвах го , не прави каквото ми трябва.
идеята е да мога да направя RSS с данни от google sheets таблица. Иначе в момента, ние си имаме наш RSS сървис и от там, ама някой ръчно copy paste зор, не искам и да занимавам някой сега да доработва импорт на xls, а дори и да направи импорт то аз искам да е онлайн вързано към тбалицата, като се бара там да рефлектира фийда.
Та ако някой има идея, може и от нормален xls евентуално, не ми пречи да го синкна към гугълският ми докс.


Пон Апр 01, 2019 2:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: google sheets към RSS
Виж това: Видео
Видео
Видео

_________________
www.elkran.com


Пон Апр 01, 2019 11:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: google sheets към RSS
Обратното ме интересува, как данните от един шийт да стават rss.


Пон Апр 01, 2019 3:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: google sheets към RSS
Принципно не съм работил точно с RSS, но защо не използваш някакъв макрос, който да си напишеш на basic? Но е добре да си писал, че си е commitment! Имам чувството, че ти търсиш направо готов tool!

_________________
www.elkran.com


Пон Апр 01, 2019 5:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: google sheets към RSS
Къде да го напиша тоя скрипт, и какво точно да прави. То ако ще е никой да пуска скрипт в ексела и от там да вади резултат .. абе мани. Гледма гугъл имат някакво API, ама не го загледах много, като видях че иска питон ме изгубиха, може би това се слага на наш сървър, но нямам никакви намерения с това да се занимавам, то 100 пъти по бързо ще добавим към нашият rss тул импорт на xls и директно ще го сваля от драйва.
Да търся нещо готово, и работещо, направо се чудя как може да няма ... то ... не че е голям зор, в крайна сметка ще накарам таблиците да вкарват всичко за съответният rss в една клетка и от там
да има само copy paste, ама не ми се искаше някой да се занимава с това. Сега се змиаслих друго, тоя запиер е много елементарен, но ако вкарам всичко в една клетка от схийта, и той може да ми свърши работа май, с някои компромиси.


Пон Апр 01, 2019 11:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: google sheets към RSS
Имаш onEdit тригер принципно! Другия ти вариант е да си направиш някакъв app, който да си върви на вария сървър и да прави, каквото трябва да се прави! Като цяло има доста инфо в нета, но трябва да си избереш подход и да започнеш да го реализираш. Не ти трябва нещо ракетно, но ако не си се занимавал е куцо.
Нямате ли някой баш девелъпър(машинописка) във фирмата?! За него би трябвало това да е лесно!

_________________
www.elkran.com


Вто Апр 02, 2019 7:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: google sheets към RSS
Въпрос на приоритети и задачи, и 2 часа ба тоя девелопър не струват колкото месец два на Венецуела ката Мексиканска, ще си ги вкарва на ръка :). Моето време мога да си го губя за глупости, и без това откарва по 17 часа във фабриката и ми трябва разнообразие, но не мога да губя време на служители и то ценно време.


Вто Апр 02, 2019 4:43 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни