Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Altium 19 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение Re: Altium 19
Май още бета го водят. Дърпа се от официалния сайт, ама не става много ясно от сайта им. Абе мамата си ебало. Ще карам с двете едновременно(18 и 19) явно :)


Сря Мар 06, 2019 12:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Altium 19
Дерзайте! Всеки тестер има сърце на програмист (в буркан на бюрото).


Сря Мар 06, 2019 3:31 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Altium 19
На файла си пише BETA но това е от много време, поне година. Наистина странна практика толкова дълго да се пуска бета с всичките и кусури. Впрочем често го обновяват, на практика всяка седмица, в момента е 19.0.14, значи отстраняват проблеми. В интерес на истината свалям го от пиратски сайт, не знам как е на официалният.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Мар 06, 2019 4:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Altium 19
fred написа:
На файла си пише BETA но това е от много време, поне година. Наистина странна практика толкова дълго да се пуска бета с всичките и кусури. Впрочем често го обновяват, на практика всяка седмица, в момента е 19.0.14, значи отстраняват проблеми. В интерес на истината свалям го от пиратски сайт, не знам как е на официалният.

Оправили ли са го в 19.0.14 undo-то, че много се оплакваха?


Сря Мар 06, 2019 5:05 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Окт 05, 2017 11:55 pm
Мнения: 1692
Мнение Re: Altium 19
bobihot написа:
fred написа:
На файла си пише BETA но това е от много време, поне година. Наистина странна практика толкова дълго да се пуска бета с всичките и кусури. Впрочем често го обновяват, на практика всяка седмица, в момента е 19.0.14, значи отстраняват проблеми. В интерес на истината свалям го от пиратски сайт, не знам как е на официалният.

Оправили ли са го в 19.0.14 undo-то, че много се оплакваха?

Не знам, не съм го пускал и не се очертава да е скоро. Ето го ТУК.

_________________
Остап Бендер: Спасяването на давещите се е дело на самите давещи се.
Стендал: Овчарят винаги се стреми да убеди овцете, че неговите и техните интереси съвпадат.


Сря Мар 06, 2019 6:50 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 12:41 am
Мнения: 276
Местоположение: София
Мнение Re: Altium 19
Здравейте, имам доста неприятна ситуация с AD19.
При AD17 лесно се получава заобляне на полигон по ъглите който обгръща различни обекти - на снимката най-обикновена SMD площадка със 100% правоъгълни ръбове (90 градуса).
При AD19 същия файл със същата настройка към полигона - нищо подобно не прави. Влияе на други заобляния, но не и около площадките.

Варианта при който се сменя типът на площадките със заоблени ръбове поражда заобляне и в полигоните, но това НЕ Е начина в конкретния случай. Освен това НЕ Е и правилния начин при съвместимост/преносимост.

Най-интересното е и много изненадващо, че AD19 някак успя да се превключи в режим на заобляне на полигоните обгръщащи SMD падове и други обекти чрез някаква странна комбинация от 'бързи бутони'. Нещо ръчкахме по някаква площадка която беше 'запецнала' и чрез упорити опити за селектиране/кликания/размествания/комбинация от 'бързи бутони' - внезапно полигоните на цялата платка се превключиха на заобляне!!! После при опит да разберем как стана това, стигнахме до предходна точка на промяна и повече не успяхме да го получим. А е от голяма важност в случая.

Мисъта ми е, че това се видя/активира - нищо че случайно, че го има като функционалност, но как се стига до нея липсва информация !?

Някой да е борил това?

пп: снимките са от интернет, не нашия проект, но представят точно този проблем


Прикачени файлове:
AD19_1.png
AD19_1.png [ 23.78 KiB | Прегледано 2453 пъти ]
AD17_1.png
AD17_1.png [ 23.51 KiB | Прегледано 2453 пъти ]
Сря Май 08, 2019 12:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: Altium 19
Да, светлите умове от Altium пак са сътворили feature. Потвърждавам проблема.
Не го бях забелязал, защото всичките ни библиотеки са със заоблени ръбове на площадките.
Проблемът е само при площадки с форма rectangular, octagonal и rounded rectangle - corner radius = 0.
Ако площадката е направена с Fill или Region, проблемът не съществува - т.е. държи се както Altium 17, 16, 15, 13.
Не можах да направя така, че полигоните да се държат по стария начин - т.е. със закръгляне.
Най-просто заобикаляне на проблема ми се струва с Global change да се сменят всички rectangular падове
с rounded rectangle - corner radius = 1%. Това си е практически правоъгълник, но полигонът вече работи нормално.
Нямам сили и време да се боря с всички глупости на Altium-a. Може би някой трябва да им пише.
Аз писах веднаж на Cadpoints, но нe ме удостоиха с отговор.


Сря Май 08, 2019 11:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Altium 19
всъщност варианта със закръглянето е по-правилния - точно отговаря да правилото на DRC.
това е и по-времеотнемация вариант за изчисление на полигоните. не знам защо не ти харесва :)


Сря Май 08, 2019 12:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни