Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
CAD за кабелни форми 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Tони,
вчера бях на една спявка организирана от Ментор
18th IESF Automotive EE Design Conference
Inn at St John's, Plymouth, MI
Wednesday, Sept 19th, 2018

Та докато чаках един колега,так и так трябваше да убия 30 минути - се сетих за твоите кабели и отидох да разгледам това чудо за кабелите - КАПИТАЛ.
Освен че е продукт на същата фирма -друго общо според мене няма с експедишъна- ония ми
правиха демо кое как и т.н - с 2 думи тия са по тежките оръжия -тва прави кабелни снопове даже и за космически кораби.
Сега вече дали на тебе ти требе такова нещо си е твоия грижа


Чет Сеп 20, 2018 7:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Е те обикновенно на Ментор продуктите са убиване на мамата на годзила, моите неща са комари сравнено с почти всичко, е малко по-сложни са от тостер ама ... ще го разгледам, днес ме контактнаха някои от другите измамници, да видим и тяхното какво е, на видео изглеждаше добре. Иначе гледах на Ментор презентация, не видях нещо дето да го няма, само не разбрах дали може да го използваш малко по-аматьорски, иначе много цъкане но е чуден кад, поне на видео, не е сложен, просто много неща има, и ми се видя интуитивно.
Тая седмица обаче се опитвам да натоваря едни експонати за изложба, че да не седим ан празен щанд, и съм отсвирил всичко друго, утре като тръгне камиона ще го мисля .. ако тръгне, ама тоя път не са и мексиканците виновни ...


Чет Сеп 20, 2018 9:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1324
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Преди време бях гледал това:
http://www.te.com/usa-en/products/harne ... nware.html
Изглежда ми прост и интуитивен. Но никъде не можах да го намеря хакнат, за да го пробвам.
Или го пазят добре, или няма интерес към хакване.
Не видях да има вариант за сваляне за проба. Без проба не бих го купил.
Има и филмчета:
http://www.te.com/usa-en/videos/industr ... -of-3.html
http://www.te.com/usa-en/videos/industr ... -of-3.html
http://www.te.com/usa-en/videos/industr ... -of-3.html
Рисувателната част е базирана на Микромек Визио, което не знам минус ли е или плюс.
Но е доста сериозна надстройка на Визио-то.
P.S. Намерих го в Software Informer - малко стара версия 5:
https://harnware.software.informer.com/download/
Не смея да го пробвам на служебния, ще го пробвам в къщи, живот и здраве.
Никъде не видях цени. Явно трябва да се контактува с тях, а това в момента не ми е приоритет. Малко FAQ:
http://www.te.com/usa-en/faqs/harnware-software.html


Пет Сеп 21, 2018 8:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Оххх да, това го гледах, страх ме е да го пусна дори :) Иначе хубавото е че там имаш истинска библиотека с конектори, и то както си трябва. Не знам какъв е тоя подход от тайко, имам друг техен плъгин, няма да ти кажа какво наказание е, но пък е един от най-добрите хидравлични калкулатори за моите цели. Айде онова е плъгин а аутокад, това за визио, не знам кое е по-лошото. Половината от времето губя не да работя а да оправям счупени файлове, инсталации и да се боря със спрели да работят тапи ...


Пет Сеп 21, 2018 10:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Вероятно е много далече от това, което ти трябва, но ето един вариант от китайците на прост уеб базиран редактор: http://www.dirtycables.com/new

Предимството е, че веднага имаш бутон 'Поръчай' :).


Вто Окт 02, 2018 12:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: CAD за кабелни форми
preview only - cables can't be purchased?


Вто Окт 02, 2018 1:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Това е защото е някаква нова версия на софтуера и ще в бета. Предполагам, че скоро ще може и да се поръчва.


Вто Окт 02, 2018 3:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Zuken ми направиха тестови акаунт, ама е с ремот десктоп, разцъках малко и изглежда доста разхвърляно. Сега точно нямам време да си играя, подготвям едно изложение.


Вто Окт 02, 2018 4:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Да повдигна малко тая тема, че то мине не мине време и стигаме до тоя въпрос. Зукена нещо не ми допадна, нямах и време да ровя повече тогава и пак бях отсвирил тоя проблем, но това което правим си е наказание за всички. Та ако някой междувременно е срещал нещо удобно и работещо ...


Чет Фев 25, 2021 7:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Защо някой не се хване да напише един... по твоите изисквания. Май ще е най-лесно. Тука има един шведски май, май съм го споменвал, но незнам какви цени и дали има английски вариант.
ИмАло, даже фри тест https://www.elprocad.com/en/


Пет Мар 05, 2021 12:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Ама аз нямам никакви изисквания, единственото е да не губи повече време от колкото сега се губи, е и да не струва примерно 15к не сме нито в авио нито в ауто индустрията. Не ми трябват 3д визуализации, не ми трябват много красоти. По-скоро искам да може да се въведе схема, да може лесно да се работи с различни пера....и толкова. Райко си мълчат, тяхното ми харесва, ще ги ръчкам пак. Преди време ми пусна едно шведско, ама не можах да се ориентирам как да изтегля английска версия, сега ще го видя пак.


Пет Мар 05, 2021 3:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Изтеглих уж демо на това шведското, инсталира се, като го пуснеш казва че ще пусне 30 дена траел, обаче до там и нищо не прави трябва или да въведеш лиценз, или като му кажеш продължи, разбирам като траел зависва и не прави нищо .. отделно че уж го инсталирах на английски, ама всички диалози до момента са на шведски :) Ще го поборя още малко.


Съб Мар 06, 2021 9:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Шведска му работа...


Съб Мар 06, 2021 9:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
това на тайко май е гри, или почти фри, свалих, инсталирах сега аакам лиценз, да видим.


Нед Мар 07, 2021 12:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27998
Местоположение: София
Мнение Re: CAD за кабелни форми
Ъпдейт за тайковския, днес имах разговор с някой който знае какво продава, оказва се доста специализиран, основно за rigidized and seal. Можело да се прави всичко но в базата нямало нищо освен материали за конкретните приложения и то основно такива за военни приложения. Освен това пак отиваме на Visio, използват го за да се скицира формата, с предефинирани елементи, след което влиза в софтуера където се разчитат елементите, ориентацията им един спрямо друг, кабелите и започваш процеса по спецификация на всеки конектор и кабел. Основната задача на софтуера всъщност е да изчисли дебелина на снопа, да избере правилната броня, термо свиваеми шлаухи, лепила и подобни и след това да преизчисли дължините на кабелите на база получените радиуси след като се сложи бронята и шлауха. Та .. много специализиран инструмент, някой ако се занимава с ткаива форми може би ще си спести много време да рови за кой е най-подходящата броня, шлаух коя модификация точно на конектора е за нея и др. подобни, но е много далеч от това което ми е нужно.
Шведите писаха, тъкмо успях да подкарам софта, на шведски естествено и траела изтече, та не можах да разбера как да го сменя на английски. Сега ще пробвам втори опит, стига да мога да го инсталирам :)


Чет Апр 08, 2021 4:25 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни