Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Solid Works 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Solid Works
Не че имам надежди някой да помогне тук, но пък може да има скрити позлватели. Та въпрос, лесенначин за правене на красиви спецификации, дори не толкова спецификации колкото каталози с компонентите, номерче, име и картинка. За толкова години не съм открил лесен начин, но някой може да е открил. Сега имам да изкаталозя едно изделие от около 1000 компонента, това без крепежите и честно казано дори не ми се започва.


Вто Мар 21, 2017 7:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Следва да утоичниш дали картинката е рендерната или е чертеж.

Колкото до същността на въпроса - не се сещам за лесен начин. Ама преди време говорих с един тип, дето правеха някаква система, дето да се разправя с многото данни от файловете на Solid-а. Предполагам именно някаква такава е била целта, ама ни помня човека, нито знам подробности.


Вто Мар 21, 2017 8:40 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Чертеж, т.е. Isometric view примерно но не рендирано, дори и без текструри.
Видях няколко продукта но са като за каталози за магазини, все едно авто части. Аз искам да направя pdf каталог, е ако е интерактивен още по добре де, в лойто да видиш парт номера, теглото и как изглежда. Че в момента по парт номер никой не се отиентира, и почват едни обясбения.....


Вто Мар 21, 2017 10:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Solid Works
и да има такъв продукт, ще е екзотика, ще е труден за кракване, или ще е адски скъп. и надали ще ти свърши точно твоята работа.

за на ръка е доста работа.
солида явно има концепция за скриптове/аутомейшън, но никога не съм се заглеждал, дори на информативно ниво.


Сря Мар 22, 2017 8:23 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
абе .... има разни екстри, но колкото и да чета нито една не прави точно това ... явно ще е старомодният начин като всеки път .... мда ... не е мляко, не е мляко ... казало зайчето ...


Сря Мар 22, 2017 2:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Solid Works
Таблиците в асембли не вършат ли работа? Не съм опитвал да правя точно това, но там можеш да си добавяш различни параметри и ако си дефинирал предварително някакви променливи би трябвало да можеш да ги вмъкнеш вътре. Като сложиш и компонентите, от които ти се състои асемблито, трябва да се получи някаква прилична спесификация. А таблицата е екселска... Не знам дали има вариант директно да го извадиш това..
По-скоро някаква подготвена таблица, която да се напълни взависимост от избраната конфигурация. Или поне аз това бих опитал да направя. Не знам до колко е постижимо, защото откакто си взех сертификата, не съм пипал таблица...

_________________
www.elkran.com


Нед Апр 23, 2017 11:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Ами целта е външни от документа таблици. Принципно, в солида има тулове, но трябва PDM да изпозлвам, достатъчно ми е да се боря със самият солид, не искам на баир лозе. Не сме локхийд или BMW, а пък ако бяхме нямаше да използвам солид :) По-добре да губя чат пат по ден два да оправям на ръка екселски таблици, отколкото да се боря със софтуери като PDM-а. Отделно сега ще внедряваме Oracl, там май има тулове които ще ми свършват част от работата, е без екселски таблици няма да се мине, но няма как. Не ми се рови по солида и скриптовете му, иначе май има начин да се полуавтоматизира това което искам. Има си продукти за целта, бутвш им асемблито и те ти го разкостват и организират както искаш, но нямаме и толкова много продукти за да си заслужава да им се плаща. Те обикновенно са удачни за автопроизводители и др. такива които продават и части и това им помага да си правят електронните каталози. мен този каталог ми трябва най-вече за вътрешни нужди. Крайни клиенти поръчват компоненти но те са доста ограничена номенклатура, основно видими части, панели бутони и др. такива.


Нед Апр 23, 2017 12:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
то ... един друг интересен въпрос ми изниква в момента, не толквоасъс солида колкото с организация на номера и документи. Работим с фабрика в Чехия, то тъкмо започваме, и изниква интересен проблем. Там не признават ревизии, искат ново име на файла след всяка ревизия, което първоначално погледнато е ОК, но като се змаислиш че парта влиза в субасемблита, а те в други .... и трябва да сменяш нагоре по дървото до безкрай .... Не знам сега тия хора там чувли ли са за ЕСКД, би трябвало, все пак са част от източния блок, а то пък ЕСКД във всичките му наименования вкл/и ГОСТ в голяма степен е подобно на DIN, който пък сега би трябвало да е актуален с оглед немските инвеститори в тази провинцийка ... Сега се чудя как да се справя с този проблем, който се оказва много сериозен чисто организационно. Аз съм свикнал да рбаотя с ревизии, когато става въпрос за ревизия, а не да сменям парт номера.


Нед Апр 23, 2017 1:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Проблемче невиждано ...
От извесно време ми с епояви проблем, тъпия солид забива като отварям асембли, определено асембли, не е малко, обаче примерно от 2 седмици работя с него, сутринта в 5 работих. Днес отивам на среща, пускам и тц, така 2-3 пъти и се отказах, забива на самото отваряне. Това ми се случи за пръв път преди 2 седмици пак с това сембли, тогава помолих до ми направят нов pack&go пратиха ми го и тръгна. Работих по него, реално след последното отваряне не направих нищо освен че му пуснах pack & go , дори не съм го сейвал след като отворих, обаче повече не се отваря.
Ако някой е имал такъв проблем и го е преборил ще съм благодарен за инфо. Пътувам и нямам друг солид на който да го отворя, предполагам на друг ще се отвори и ако го запиша на ново ще работи.
Между другото вчера се случи след като вкарах едно ново асмебли, но след като заби, отворих само новото асембли, ребилднах го, сейвнах го и основното си се отвори, сега обаче нищо не помага.


Чет Май 25, 2017 1:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
... ех .. реших пробелма твърде бързо, но все пак ще оставя поста ако някой има същия, добре че има чичко гугъл. Като се забрани превю по време на зареждане фйала започна да се отваря, за сега, дано да изкара поне седмица докато се върна в БГ :) Това е в опции/ прформънс / и там се чеква да не зарежда превю.


Чет Май 25, 2017 1:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Днес ми писна на кура от бавния солид реших да предприяма драматични мерки, спрях 2 кора, изключих хипертейдинга, леко го клокнах, има осезаемо подобрение, особенно като махнах хипертрейдинга. Преди ми правеше впечатление че постоянно превключваше ядря, сега си стои на едно. А освен всичко друго спрях и простотиите за виртуализация.


Пон Ное 25, 2019 4:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Solid Works
това е интересно наблюдение. що па витруализациите да му идват нАпреки?
какъв ти е процесора точно (SKU-то знаеш ли го)?


Пон Ное 25, 2019 7:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
I8700k, за другото идея си нямам що така. Днес просто ми се изчерпа търпението, на 10-тия опит да експортна едни модели като парт.....


Пон Ное 25, 2019 9:02 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Сря Май 11, 2011 8:18 am
Мнения: 290
Мнение Re: Solid Works
Дали би ти помогнало affinity на солид процеса в task manager?


Пон Ное 25, 2019 3:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Не знам какво разбираш под "простотиите за виртуализация" ама на 4790К с 32GB RAM и на 6700К с 16GB и включен Hyperthreading, проблеми не съм имал никога. SolidWorks-а и на двете машини върви на основната ОС, не на виртуалка. Едното е с външна видеокарта, другото с вградената.

Точно Hyperthreading-а не виждам с какво би повлиял на цялата работа. Той обикновено помага, макар и с малко.


Пон Ное 25, 2019 3:27 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни