Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Solid Works 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Явно са ти малки асемблитата, или са им малко фючърите. Аз работя основно шийт метал и детайлите имат доста фючъри. Хипертрейдинга заедно с две ядра го спрях за да не грее въпреки че самият той не променя много греенето. Второ обаче, което го и четох от хипер трейдинг солид може да се възползва само при отваряне и ребилд от процесите които ме вълнуват, обаче в същото време уж е за по-добро но суичването на нишки между ядрата убива ефекта. В момента е малко над турбо буст, 4.9, върви и на 5.1 но му трябва още малко напрежение а съм с много малък радиатор. Има осезаемо ускорение, смених и power профилите на напреженията, да не ги сваля при загряване. Това също явно помага. Ако бях със водни сигурно и 6-те ядра щяха да работят, ама съм на бутал всичко в мини itx кутия за да е преносимо, и място за водно няма. 4 ядра и без Хипертрейдинга са повече от достатъчно, вадих два три рендеринга, някаква симулация искаше жената, то от там тръгна всичко че е с 50 модела от тия дето един не мога да отворя като свят, та рендеринга в тази конфигурация мина малко по бавно, заради липсата на ядра и хипер трейдинг, но не ужасно по-бавно. С турбо рядко съм го виждал да стига над 4.2-4.3 и постоянно мърда, сега е с 15% отгоре но има 30% по-малко ядра. Аз рендя много рядко и ме устройва напълно.


Пон Ное 25, 2019 6:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
p. s. Гледах новия солидейдж и опцията synchrony, е това вече е нещо коренно различно, почвам да се замислям :) това си е изцяло нов подход.


Пон Ное 25, 2019 6:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Solid Works
Принципно ако имаш QUADRO видео би следвало да помага, но пак е малко дискусионен въпроса.

_________________
www.elkran.com


Вто Дек 10, 2019 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Имам Quadro и не помага нищо, то няма за какво да помогне, аз нямам проблем с рендеринга и движението на обекта, проблема е с ребилда и явно смятане на мейтове и връзки. Аз не слагам текстури, или по-скоро слагам за да може да се прави рендеринг когато е нужно, но не ги визуализирам. Бих работил само с линии, но на солида този режим е малоумно направен, но както казах не ми е там проблема. Няма кой да ме убеди че това не е софтуерен проблем. Старите версии работеха много по-бързо, особенно 2007, но до 2011 се ядваше. След това смениха технологията, старото според мен си беше на делфи, новото не знам на какво го пишат, но от както се появи 2015, 2016 и нататък, 2014 и то май беше от тях не съм го пускал никога, нещата рязко се влошиха. Казват файла бил станал двойно по-малко, да но пропускат да кажат че работата с него е станало 2-3 пъти по-бавна. Дълги години го изпозлвах в-у виртуална машина, единият беше на лаптопа ми, macbook а другата на десктопа ми imac едното с мобилна i7 другото с десктоп i5. Работил съм сходни по сложност модели и съм нямал никакъв проблем. 2008 съм въвел констуркцията на цял завод, има няма 60 хил кв. м, колони, трегери, тавани платна, и отделно техните комуникации и отделно спринклера, и с това нещо се работеше. В момента симулирам щанда за лондон, някакви пикливи 450 кв с не повече от 70 обекта, повечето съм ги моделирал съвсем грубо, и се работи тегаво, при условие че съм направил всичките машини на партове и съм оставил външни повърхности само.
Изобщо солида е едно голямо миризливо лайно в момента ...


Вто Дек 10, 2019 1:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Solid Works
Всички програми за 3D моделиране имат плюсове и минуси! И доста туулове и подпрограми, които са специфични за производителя. Ако ти е необходимо нещо специално от Дасалт, ще се наложи да го преглътнеш това... То не е тайна, че на Инвентор се чертае много по-бързо! Ама въпросът е какво ще правиш с начетаното после... Ако ще ходиш на Edge-a не мисля, че е добра идея да чертаеш на Инвентор...
ПП: Аз не съм гледал ама няма ли вариант да орежеш някой функции, които не използваш?!

_________________
www.elkran.com


Вто Дек 10, 2019 6:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Не е до функционалности, до цялото нещо е. Иначе дали на инвертор се чертае по-бързо, това според мен е въпрос на навик, мен не ме бърка начина по който се построява в солида, дори вече толкова съм му свиканал, че едва ли нещо ще ми е по-бързо. В това отношение и еджа не е по-различен, ако говорим за псотрояване на модела. Обаче моделите не само се чертаят а и редактират, и тук вече това което еджа предлага е невероятно. Не съм го пипвал това синхрони, само на видео го гледах, но е страхотия, това спестява дни и месеци, особенно на по-начинаещи. Дали е солид, едже, инвентор, построяването става на горе долу същият принцип. Много важно е как обаче построяваш, за да можеш след това лесно да редактираш. Това докато се усвои си минават години, а синхронито без да му мисли как си построил ти позволява да едитваш много бързо запазвайки геометриите.
Има и друг момент, време за редакция, време за построяване. Веднага ти давам пример, имаме ей този детайл по-долу. Детайла е елементарен, как обаче правиш тия отвори, как след това ги редактираш ? Можеш да зададеш размерните вериги променливи, за да можеш да ги коригираш в последствие, можеш да имаш отделни скечове за всяка повърхност, ама мин по два защото едното е hole wizard а другото е cut, или пък имаш скеч който го въртиш на градус спрямо някаакъв център, или .....и както и да го направиш, винаги имаш или по-бързо построяване и по-бавно редактиране, или обратното.


Прикачени файлове:
EZJ-30-02-01.0.JPG
EZJ-30-02-01.0.JPG [ 199.2 KiB | Прегледано 4617 пъти ]
Вто Дек 10, 2019 7:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Да не спамим в темата за новите мозъчета.
та за проблема с highlight това имаш в предвид бавното селектиране на обект или нещо друго? Я ме светне за тоя регистър да го видя какво прави, в момента с последният дизайн нямам особени проблеми но с по-стария ... вече съм почти сигурен, че проблема с файловете настъпва или като им смениш версия, или/и когато имаш външни референции, които дори и след като махнеш тъпия солид най-вероятно изчислява, стоят някъде. Както и конфигурации, имам усещането че сложи ли веднъж конфигурация, после дори и да я махнеш тъпия солид някъде я пази и я упдейтва.


Сря Юли 22, 2020 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Solid Works
Проблема с бавния highlight се изразява в това, че като сложиш мишката върху някоя повърхност/детайл и го подчертава в оранжево. Нормално това се случва веднага за цялата повърхност. Прояваването на проблема се изразява в това че изчертаването става изключително бавно - буквално се вижда как се чертаят линиите и докато не изчертае всички линии не можещ нищо да правиш - за повърхност с един правоъгълник и 5 отвора това отнема 3-4 секунди минимум. Представи си какво се случва ако има 100 отвора. Лесното решение е като изключиш dynamic highlight, обаче като селектираш (цъкнеш с мишката) върху детайл/повърхност се случва същото нещо, тъй като пак се highlight-ва. И пак чакаш. Решението с регистрито : добавя се ключ който включва името на видеокартата и workaround xxxxxx. За някой видеокарти този уъркараунд е известен каква стойност е. То и след инсталация има няколко такива вече направени, ама за късмет точно с твоята видеокарта - може и да няма. Това съм го виждал на лаптопи със и без външно GPU. На райзъна - и така не стана. Ама толкова много неща пробвах че не знам кое точно реши проблема. Накрая почнах онче бонче. При всички положение е добър съвет да се сложат възможно най-новите драйвери за всичко.


Сря Юли 22, 2020 10:48 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: Solid Works
Cekins написа:
...

и … какво общо има CPU/Ryzen с проблема !?


Сря Юли 22, 2020 11:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Solid Works
В конкретния случай - видеото. Но съм чувал че някакви екзотични софтуери също имат грижи с райзъните. Та при мене по скоро беше че не искам да настъпвам мотики. Игра на сигурно.

Между другото има си и 1550ti лаптопчето и въпреки това си има проблеми. Да не говорим че двете видео карти дори и цветово се различават. GTX-a едни хубави топли цветове а вградената - дори и докрай да я "стоплиш" не постига такъв цвят. Даже принципно се чудя какво общо има самото GPU-то с тая работа ама има. После на лаптоп с две видеа, никой не ползва външното GPU за ексел. Ама на тоя трябва щото с вътрешното за половин час и си като кьорав. За CPU-то нямам наблюдения, но когото и да питах ми казва "ако имаш пари - вземи си интел". А хората които съм питал 1. не се занимават с работа като нашата и 2. хич да не е доста компютри им минават през ръцете. А, и другото - всички казват че ако е за игрички - няма проблеми - за работа обаче - "абе я си вземай интела и не му мисли много"


Сря Юли 22, 2020 12:20 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Aaaaaa аз такива екстри немам :) ти си включил някоя опция по шукарийска, аз карам със всичко изключено, кръгчетата в добрия случай ги виждам като осмоъгълници, понякога стават и на триъгълници :) Всичко що е свързано с визуализация е на мин или изключено ако може.
Солида, както и някои други графични програми имат странни виждания за работата с openGL съответно имат проблеми с определени графични карти. Тук не визирам само такива на AMD, имат проблеми и с карти на Nvidia, включително и с определени про-та. Маята си имат лист със тествани и поддържани карти, и той не е случаен. Преди години купувахме работни станции с най-натокания модел на Нвидия, година и половина имаше проблеми до де маята започне да я харесва.


Сря Юли 22, 2020 4:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Solid Works
Това за проблемите вече го видях. С интелското видео на 8750 също има проблем ама се оправя с добавяне на ключа. С амд-то - не.


Сря Юли 22, 2020 5:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 12:01 pm
Мнения: 2201
Мнение Re: Solid Works
Аз съм с Quadro1000M и съм доста доволен. Много добре се държи при всички поекти, които имам. На старата ми машина, където съм с обикновена NVidia, се забахва. Не мога да кажа дали конкретно куадрото е причината. Може да сравним някакви времена - рендиране, зареждане ала бала, с някоя карта със сходни параметри ако искате... Друг плюс на куадрото е, че показва някой текстури. Честно казано това не ми влиза в работа като цяло, но щом го има...

_________________
www.elkran.com


Чет Авг 06, 2020 2:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Solid Works
Не е от куадрото според мен, дълги години карах на макове, лаптопа беше с просто Интел видео, освен всичко и през виртуалка, визуализация та на модела не ми е била проблем никога. Проблема винаги е бил свързан с ъпдейт на асембли то или със селекта на определен компонент. Сега с куадрото е същата работа. На новия лаптоп не съм го и пускал, язък дето дадох една кофа пари, само да ми тежи в чантата.


Чет Авг 06, 2020 4:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Solid Works
Ами то "яко видео" се ползва само когато рендва. Ама това дори и на корава видеокарта отнема време и се чака. Аз на лаптоп с i7 8750H без друго видео го подкарах с добавяне на ключа в регистрито. На другия с i7 9750H нищо не съм правил - просто си тръгна. А за да ползва външното видео трябва да се настори switchable graphics да го пуска с него. В момента си тръгва с вграденото и няма грижи.

Та при тебе може с ключа в регистрито да се оправи. Не си ли го пробвал още?


Пет Авг 07, 2020 7:53 am
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни