Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща
PADS VX 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
PAD Pro е донякъде спънат експедишън (има ограничения в библиотекаря, няма импорт-експорт в HKP, всичко минава през библиотеката, 3D-то е малко кошмарно за пускане.
но ако си работил на експедишън, е като да влезеш от мерцедес в рено - има същите ръчки, педали, волан, общо взето всичко е на същото място, ама радиото се пуска от ръчката на чистачките, с клаксона е на дългите светлини... свиква се, трябва малко време. и няма нищо общо с класическия PADS.

мога да правя курсчета и за чавдарчета, и за пионерчета и за сектанти. кетап обаче не мога да издавам, ако на някой баш това му е важното.
по мое мнение след няколко дена обясняване F2F от къде тече водата и кое къде влиза, нормален инженерин би трябвало да отпочне да прави и сложни проекти. то разлика между прости и сложни няма, но и никой не е твърдял, че с менторските продукти е рационално да правъш стълбищни автомати.


Вто Сеп 18, 2018 9:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Официално потвърдено това дето ДедоБоре рече -за спънатия експедишън -в темата на Тони за кабелите
писах че тука в нашия вилает имаше ядене и пиене под наслов 18th IESF Automotive EE Design Conference организирано от Ментор.
Та ги разпитвах надълно за стратегите - точно това казаха.


Чет Сеп 20, 2018 8:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Смених си работата и се надявам да си купим ПАДС Про - още нямаме никава дето се вика.
Само за инфо ако някои го интересува -1 лиценз на ПАДС ПРО -ноде локнат е около 10к.
Също направиха ми и оферта за 2 Схемни и 1 ПЦБ които са плавасти и цената е 16к
Версията 2.5 която е актуална в момента е пооправена поне не е ултра инвалид както беше в началото когато не са знаели какво да скалапат.
Даже вече има и що годе някакв хелп менюта които макар и да са смотаняшки не е съвсем нула както беше преди.

Даже намерих вебианр пуснат в ЮТУБА на тема как се ползва централната библиотека на ПАДС Про -това преди никога не се е случвало- явно конкуренцията си казва думата.
https://www.youtube.com/watch?v=lGsQPpXIuZg


Пет Юли 19, 2019 1:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PADS VX
Трябва да организираме сектантска сбирка и практически курс :) Сериозно...
Или сектантско лято/есен/зима


Съб Юли 20, 2019 3:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
на пълнолуние, с голи девици?

когато кажете съм готов.
но е хубаво да е някъде на тиферич, 2 дена да не получите културен шок.

надали някой ще мине на тъмната страна, но поне да ви покажа какво могат големите момчета.
пък вие си решавате дали да рИвете на началниците.


Съб Юли 20, 2019 11:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
Тъкмо си казах я дай да видя какво беше ....и се сетих че беше на избягалия ми лаптоп. Вебинара го изгледах, повечето неща ги бях открил и сам, логични са макар и малко ненужни в някои случаи, но пък полезни, padstack да речем, би могло да се прави и по-нататък директно, но пък така го има като независим елемент. Като цяло ми пасва на разбиранията и представите, ама нали не платкаджийствам ....скоро Дедо ме беше питал може ли протелс нещо за едно платче, ами можеше и алтиума го може ама и на двете резултата не кефи, за теардроп става въпрос, или аз гледам твърде артистично на нещата.


Нед Юли 21, 2019 3:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
ToHu - какво толкова е станло като се каже нещо за Ментора...
В Мичиган дето бях бая счетоводители обраха бонуси щото предложха смяна на Ментор с Алтиум ... да ама хората дето работеха с тия продукти реваха много яко после и поне за 3 фирми знам дето имаха по 100-200к продукция на болклука ..щото нещо дето е правено елемнтарно в ментора си е мъка да се направи в Алтиума.
Не говоя чак толкова за схема и пцб ами като цяло интегрирана среда от развои та до производство на краиното изделие.
Ясно ми е че тия неща са маловажни в Бг ,ама за големите момчета както дядо Боре се изрази тва е от първостепено значение.

Аз лично съм много благодарен на Алтиумците че бутнаха цената , че инак ако ида при шефа и му кажа -бе купи 2 лиценза за по 50к УСД всеки ,ще ми купат на върба....
Ама сега разликата както е няколко хилки и е много по лесно.


Вто Юли 23, 2019 12:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS Pro
Удеитвам си менторската тема – ей тъй да си има писания,може и да е полезно за някои дето може да реши да се захване с менторски изделия.
Отскро ползвам ПАДС ПРО 2,6 Версия.
Имам официален лиценз и поддръжка от ментор – само за инфо официалния съпорт портал беше
Съпорт.ментор.ком ама нали Ментора са вече собственост на Сименс и преди 2-3 седмици преместиха съпорт на Сименския саит за съпорт и все още е боза .
Това го казвам щото може да си направи човек судентски акаунт там и да гледа това онова.
Друго нещо -при ползването на генератора дето прави лиценз са заложили капан.
Генератора си върши работата и прави лиц фаил ама кат пуснеш ПАДС Про и дава че е студенска версия ..... като се погледне в лиц фаила всичко е уред ама не е.
Ето какво е написал един брат русняк как се лекува да не е студентска версия а пълната.
- След инсталиране на ПАДС про се пуска генератора тои прави техтов фаил и го отваря обикновено с notepad и преди да се съхрани фаила като License .txt или dat или lic и т.н се намира е те тоз стринг
INCREMENT padsprose_c ............

Разкарва се и чак тогава се съхранява като License .txt или dat или lic и т.н
Руснака пише че въпреки че за сефте е запазен тоя фаил по някаква си причина го има в
c:\ProgramData\mgcSDD\win64\
Отива се там и се замества с откоригирания фаил.
Отделно аз си правя една папка на C -например MG_ Lic (едно време на официален курс на ментор тъй казаха да правим) и там мятам License .txt или dat или lic и т.н и когато се пуска лицензирането се указва пътя към тоз фолдер.
Ако нещо се омаже – аз се омазах та да споделя :
Делетвам фаиловете в MG_ Lic и c:\ProgramData\mgcSDD\win64\
а също изтривам и в системните вариабъл -при тая вер на ПАДС ПРО има само 1 ентри там .
После се пуска Лиц генератора наново и се оправят нещата.

Една друга особеност- преди като се инсталира някъкъв менторски продукт , в инсталатора има избор кое да се инсталира ,в тая версия ако че накликах всичко възможно ми написа ,че понеже съм нямал лицензен фаил нямало да инсталира всичко .
Получава се параграф 22 – генератора обикаля по диска и вижда какво е инсталирано и тогава прави лиценз за инсталираните продукти ...
Надявам се тия дето коват генератора да го излекуват тов а
Това всичко се случва под Вин 7 Про 64бит


Прикачени файлове:
Anti_Student_String_to be_DEL.pdf [155.43 KiB]
215 пъти
Вто Окт 29, 2019 12:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PADS VX
Да...въпроса с тъмната страна е важен. И все го отлагаме.
Трябва сериозно да се заемем - аз съм замислил една година почивка, и това може да е една от почивните теми.


Чет Ное 07, 2019 9:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
@ Grubi а и и всички колеги които ги вълнува:
Оказа се че имаме платено онлайн обучение та взех да дърпам видеофаиловете.
Много подредено са ги направили е доста полезно.
Останаха още някои друг файл за Схемата инак съм дръпнал как се борави с библиотеки и ползване на ПЦБ.

PADS PRO 2,6 но гледам че има вече и 2,7


Пет Май 29, 2020 5:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
появила ли се е опция да се вкарат 3D моделите (степ, примерно) в ЦБ, без да се ползва DMS/xDM

---

декември миналата година имаше промоция на ПАД про в Русия за 159,000 рубли (~2000 афро)


Пет Май 29, 2020 10:45 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
ДедоБоре написа:
появила ли се е опция да се вкарат 3D моделите (степ, примерно) в ЦБ, без да се ползва DMS/xDM

---

декември миналата година имаше промоция на ПАД про в Русия за 159,000 рубли (~2000 афро)


Не съм гледал за това - за мене 3 Д е нещо от сорта -да се покаже колко фенси може да е рисунката.
Ако искаш мога да ти званна (твое време събота сутрин ) и да го кажеш де да гледам .

Инак за цените- нямам идея ,спред мене е по региони - гледат колко си богат и правят цената ,тука в УСА едвали ще стане 2к за ПАДС ПРО


Пет Май 29, 2020 8:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
Абе 3d е доста полезно за механичният дизайн. Ако няма 3д който прави железарията ще трябва сам да си го прави което си е досадно. Ако има под ръка точен 3д скенер е по-лесно, но ако може да излезе от када е най-добре. Аз за моите платки понеже съм на дърт протел експортвам dxf, от което лесно екструдвам платката с отвори и площадки, и след това вкарвам по-критичните от към размери компоненти, има си библиотека с различни компоненти, а и онлайн има доста, но това си е една допълнителна работа. Специално когато работиш в малки обеми, или пък имаш термални интерфейси, бутони, индикатори и др. подобни 3д-то върши много добра работа.


Пет Май 29, 2020 9:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
ToHu написа:
Абе 3d е доста полезно за механичният дизайн. Ако няма 3д който прави железарията ще трябва сам да си го прави което си е досадно. Ако има под ръка точен 3д скенер е по-лесно, но ако може да излезе от када е най-добре. Аз за моите платки понеже съм на дърт протел експортвам dxf, от което лесно екструдвам платката с отвори и площадки, и след това вкарвам по-критичните от към размери компоненти, има си библиотека с различни компоненти, а и онлайн има доста, но това си е една допълнителна работа. Специално когато работиш в малки обеми, или пък имаш термални интерфейси, бутони, индикатори и др. подобни 3д-то върши много добра работа.


:D :D :D
Приятелю ,
Това е щото цял живот си копал с Протел/Алтиум - там не е мислено за компонета като физикален обект -деме не може да му присвоиш височина като параментър например , добре че станха достъпни 3 д моделите та да ги набутат като допълнене в Алтиума и да пооправят положението....още като почнах Екпедишъна (2001) там във библиотеките си има физикални дименсии на компонентите и като стане готово ПЦБто механичния инженер може да провери за 10 мин дали има мехаични колизи .
Аз като твоите машинки не съм правил ама това дето правих - там винаги механичния инженер ни даваше размери на ПЦБ,свободни зони и ограничения ,дупки и там каквото се сетиш.
Та в общия слуай още като вкараме emn фаила в експедишъна и всичко е дефинирано , после КАД системата се грижи - например няма как на височина 3 мм да вкарам 5 мм компонент -просто не го плеисва там и така нататък....


Пет Май 29, 2020 11:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
Височините са едно нещо, това касае клирънс спрямо корпуса, обаче положението на самите компоненти е съвсем друго. Единият случай са термални интерфейси, конструктора трябва да знае къде е чарка и точната височина. Това обаче е по лесното щото Обикновенно е равнина паралелна на борда, имайки Х, У дори ориентировъчно става защото това отгоре Обикновенно е по-голямо, и много често има и някаква мекоч която да поема малки толеранс.
С всякакви съединителни, бутони и др.подобни ситуацията не е такава, това е и основната причина да правя 3д-та. Като имаш 30 конектори без модел си е неудобно. Там вече най малкото е нужен точен Х, У и после конструктора почва да рови по пдф да търси рекомендед кътоут ако има, и отново някои моменти се губят. Затова и като няма модел конструктора си го прави.
При теб е било обратното, ти работиш основно около лимитациите на конструктора, но отново след като си готов той Най-вероятно си е правел нужното му 3д.
Това си е сериозно улеснение за механичният дизайн, не че досега не съм работил без такъв експорт но е не малко загуба на време. То като е наша платката пак добре, минаваш само с импорт на dwg, ама като е нещо покупно не ти остава нищо друго освен да хванеш шублера. Ей това кутийче ако нямах точен 3д модел нямаше как да го направя, панели от двете страни, отвор за сд карта по дължина, термален интерфейс, а е само с 5-6 конектори.


Прикачени файлове:
DSC_1988.JPG
DSC_1988.JPG [ 3.89 MiB | Прегледано 6274 пъти ]
DSC_1989.JPG
DSC_1989.JPG [ 3.46 MiB | Прегледано 6274 пъти ]
Съб Май 30, 2020 8:44 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни