Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща
PADS VX 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
не съм конвертирал "накуп" толкова много чарколяк, та опита ми баш с този конвертор се изчерпва до цъкане с мишката.

иначе си представям какъв хаос ще настане в ЦБ, след като излееш 3К чаркове, всеки с различен cell, padstack и дупки. логиката на двете библиотеки е съвършенно различна. очевидно има сблъсък на интереси от типа "атрибута МИ е по-важен от атрибута ТИ". от една страна е безумно да почваш да коепаеш 3000 чарка наново.

ако не е особено секретна, може да ми я пратиш (ще ти дам мое FTP) да видя къде е граховото зърно. от коя към коя версия мигрираш?


Чет Апр 09, 2015 6:44 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Библиотеката е служебна - не става.Аз се опитвам да я конвертна в експедишън за да мога аз да си правя някои неща без да ръчкам платкаджияте на фирмата- имам някои екземпляри на които докато им обясня какво да направи и по добре аз да си го направя.

Инак по идея не би трябвало да е проблем броя на чаркалъците в централната библиотека - в фирмата в немско имахме много повече от 2-3 к и всичко си работеше.
Тия дни ще питам в менттор - за мене транслатора е идиотски направен - ми като види проблем - просто да игнорира тая част и да не я конвертира само нея например а така заради едно нещо се блокира цялата транслация....


Чет Апр 09, 2015 6:52 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
да, добра идея е да питаш ментроджийте. понякога вадят невероятни зайци от шапката.

нямах предвид, че 3К копоненти ще затруднят ЦБ. имах предвид друго.
ЦБ те кара да си по-дисциплиниран. например не правиш размери на дупки през 50 микрона, ами гледаш да ползваш някой въведен вече размер.
същото важи и за падове и за селове. един път направен, примерно корпус SOT23-5 всички чаркове го ползват. докато при импорта от друга библиотека има реална опастност да получиш изведнъж 50 корпуса с някакви микронни разлики и всеки път ще се чудиш кой точно си настъпил.

а пък за схематиката изобщо не ми се мисли.


Чет Апр 09, 2015 10:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
ДедоБоре написа:
да, добра идея е да питаш ментроджийте. понякога вадят невероятни зайци от шапката.

нямах предвид, че 3К копоненти ще затруднят ЦБ. имах предвид друго.
ЦБ те кара да си по-дисциплиниран. например не правиш размери на дупки през 50 микрона, ами гледаш да ползваш някой въведен вече размер.
същото важи и за падове и за селове. един път направен, примерно корпус SOT23-5 всички чаркове го ползват. докато при импорта от друга библиотека има реална опастност да получиш изведнъж 50 корпуса с някакви микронни разлики и всеки път ще се чудиш кой точно си настъпил.

а пък за схематиката изобщо не ми се мисли.


Съгласен с тебе- лично на мене сега ми е много трудно като трябва да правя нещопо голямо с друг продукт различен от менторския.
Просто структората 1 път направена е много гъвкава и удобна .
Инак обаче относно дисциплината... леле книга мога да напиша.
Предполагам ти сам си си шеф и всичко е в твоите ръце...да де ама аз съм във фирма дето има поне 5 палткаджиски завода по света и всеки един кюнец от продукшъна иска нещо дет на него да му е удобно - например -на едно място например запояват без проблеми 6 пинов корпус ама на друго им трябвало падовете да били екстенднати за същия компонент с незнам си колко щото само тъй можели да гарантират качество и скорост....
и става една боза дето не е за разправяне ...


Сря Апр 22, 2015 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
почти сам съм си шеф - 3-ма души ръчкаме.

а иначе за кюнците си прав - всеки си е башкА специалист. това обикновено се оправя с удряне по кюнеца, докато се намести без да пуши :D
ама и не правим една и съща платка на 5 континента, та за сега не съм газил в тези лайна. все се каня да разуча по-подробно Valor NPI, той май ти улеснява живота с точно такива чешити. пусках някакви проби на вече напоени и работещи платки и ми настръхна косата...


Пет Апр 24, 2015 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Да повдиган малко темата за Ментаджиските продукти :D

Дедо Боре а и съответно ако някои колега му е нужно - на по долния линк може да си поръча да му се сковат малко компоненти безплатно.

http://blog.optimumdesign.com/free-tria ... t=14064706

На мене ми пратиха и някакв меил да си дръпна някакви готови либ за ПАДс - дръпнах ги - не знам какво има вътре ,но ако някои му трябват - да се обажда.


Пет Юни 26, 2015 12:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
в момента ме облъчват с PADS-Pro.
това няма нищо общо със стария PADS - почти чист експедишън си е, без DMS и работа в екип, но като че ли всичко друго е от там.
първото ми впечатление е, че се опитват да пробутат за нов бардак ребрандирани стари шундри - повечето "фючъри" са пооправени стари бъгове, много от шантавите функционалности не са пипнати или очевечени (софтуериста баш на тази функция напусна преди 4 години и няма кой да я пипне).
е, има и някои нови неща, но само с разцъкване няма как да се оценят, трябва нещо по-реално да се направи, че да почне да псува човек.

сковаването на компоненти не ме е мъчило - написах си скрипт.
но великото творение NSE май все още е основния тул за редактиране на символи. е 7.9.5 успяваше да заключи базата поне един път на 5 пускания, след 23 ъпдейта съотношението се подобри до 1:20.
щели да правят поредния нов тул, да видим какво ще се получи.


Пет Юни 26, 2015 7:29 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Като каза ПАДС Про се загледах и сега видях че са го разделили и си има ПАДС и ПАДС Про..... берх да не са само големи търговски локуми .

Про версията с какво лекарство се лекува ? Искам да я пробвам


Вто Юни 30, 2015 7:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PADS VX
малко реклама за работа в 3D
http://www.mentor.com/resources/overvie ... 6927290649


Нед Юли 26, 2015 10:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Ето обещания учебник за xDx_Designer а.Фаила е пдф и съм го зипнал- няма парола.
Що годе качеството е ОК - оргинала си е също черно -бял -само заглавната страница е шарена.

Ще пусна линка и в Библиотеката.

http://www.megafileupload.com/63lg/xDx_Designer.zip


Съб Фев 06, 2016 2:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Днес ми остана малко време та сканирах xDx Designer for PADS PLUS_Lab_Workbook.

Това са упражненията които се правят по време на курса.

http://www.megafileupload.com/ahK7/xDx_ ... rkbook.zip


Чет Фев 11, 2016 1:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Качих тук една билиотека която ползвахме по време на курса - PADSVX_ODA_Starter_Library_REV1a.zip

http://www.filedropper.com/padsvxodastarterlibraryrev1a


Пет Фев 19, 2016 12:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
:D :D :D
Да си упдеитна малко инфото за Менторските продукти.

Ментърджите са направили едно PADS AMS VX.2.1 for Windows
https://www.pads.com/analog-mixed-signal/

Преди имаше симулации само в експедишън пакета -ама вече са го сложили и в ПАДС профешънъл пакета.
Естествено локум и картинки колкото искаш ама всъщност дали е нещо стоиностно си нямам на идея - дръпнах го и да видим кога ще остане време да се побазикам с това .


Пон Фев 20, 2017 11:23 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: PADS VX
марк от линеар беше скептичен, но естетствено си фука неговия LTspise.
много зависи какво ще симулираш и какви са моделите. аз лично не съм си играл (още) с HLA, заринах се с работа...

новия падс-про върви с нов комплект мотики. с полирани дръжки, боядисани, леви, десни... понякога имам чувството, че на една мотика са успели да сложат по 4 дръжки, иначе как ще ми излязат толкова цицини наведнъж :?

да, вкарали са доста нови функции, но пък някои стари 'фючъри' си стоят небутнати. за 2-3 дена гледаш като турист, после намираш кое къде са разместили и почваш да вдигаш скорост. проблем възниква, когато някоя функция е сива в менюто, а в документацията пише - цъкаш-и-става. без помощ от публиката много трудно откриваш защо е сиво менюто, ако го откриеш изобщо.


Вто Фев 21, 2017 12:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
упдеит след 2 години и половина та и малко :D :D :D :D

Разгеле тука където работя купиха ПАДС Про - както е коментирано в полседните постове( ако че са на 2 + години) -то си е в някаква степен
(за сега не знам точно каква щото от няколко дена е инсталнато само на 1 ПЦ) осакатен вариянт на Експедишъна.
На схемата всичко си е ХдХ дизаинер - менюта и т.н , докато на ПЦБ- поне меютата са някава смеска между ПАДС и Експедишъна.


Чет Сеп 13, 2018 7:55 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни