Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща
PADS VX 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: PADS VX
Вместо молба можеш да пробваш с балтията - сменяш доставчика, щом тоя върти такива к*р-капани. Явно това им е политиката.
Има си резон, ако погледнеш от другата страна на оградата (не за цената де, но все някой трябва да плаща заплатите). Та смисълът е в това че се търси начин да се минимизира матрицата на възможностите, с които да работи даден софтуер. Пример - година след 15-ката излиза 16-ка - през това време фирмуерите на плц-та, панели, серва да се развивали - бъгфиксове, нови функционалности. Т.е. излиза пакет с фирмуери "версия ала-16". Пускайки 16-ка на ТИА трябва сименс със сигурност да поддържат "ала-16" фирмуери, това е ясно. Остава обаче въпросът как процедират с фирмуери "ала-15", "ала-14" и т.н.
Едната опция е да задължиш клиента да ъпдейтне - т.е. казваш "за да ползваш ТИА 16 ще си ъпдейтнеш фирмуерите!" и така не отговаряш на милиони въпроси "ама аз като ползвам ТИА16 с фирмуер 15 на панела и 14 на сервото и ми става мазало". Ако някой много държи да стои на фирмуер "ала-15" му казваш просто - ми ползвай си ТИА 15, недей слага 16. Клиента може да каже "ама то 15 не върви на вин 10" - "сори, 16-ката върви, за въпроси свързани с виндоус се обърни към микромеките". "Ама 16 не върви с фирмуер 15?" "Да, като сложиш 16-ка ще качиш и фирмуера" - "Ама аз не искам?" - "Мче оправяй се, има 15, има 16 - кво повече искаш? Животът си тече, нещата се променят, адаптирай се!"
Позицията на клиента е че не иска да качва фирмуерните версии да не би нещо да се счупи - нов бъг, промяна в поведението, затворена дупка, която някой е ползвал като "feature" и т.н. Т.е. минаване към нов фирмуер изисква машиностроителя да свърши някаква работа - тестване, евентуално адаптиране към промените. Т.е. или сименс трябва да хвърлят ресурс за да поддържат обратна съвместимост, или клиентите трябва да приемат че понякога ще трябва да "адаптират".
В утопичния вариант няма конфликт - който иска си стои на старата ТИА и стария фирмуер, другите пък си минават на новия пакет от ТИА и фирмуер. Само че в реалния свят има и майкрософт, и други "под-доставчици", които са нужни, за да си вършиш работата. Т.е. ти искаш да стоиш на 14, ама новия виндоус сменя нещо и 14 не тръгва. Това, принципно, трябва да е проблем на майкрософт, а не на сименс или на машиностроителя.
Разбира се, бидейки по- в края на веригата, машиностроителя е първият, който поема удара. Което вади на показ един аспект от работата - доколко машиностроителя си е подготвил системата за ефективен тест? Ако варианта за смяна на фирмуер означава "3 месеца командировки за да изтествам всичко по няколкото машини, които съм продал" не е добре. Ако значи "1 ден пускане на тест в лаб-а, който покрива всичко, което ползваме по няколкото машини при клиентите" вече не звучи толкова страшно.
Този процес се случва (би трябвало) на всяки "вход" и "изход" на процеса - така както ти очакваш сименс да си тестват 16-ката с новия билд на вин 10, вместо само да билднат и да ти го стоварят като ъпдейт, така и ти трябва да си готов да изградиш QA инфраструктура. Ако нямаш ресурс да го направиш по всяка вероятност си твърде малък за да предизвикаш чувства с мениждърите в сименс - най-много локалния дилър да притесниш, който да изреве нагоре на регионалния мениджър, който да погледна статистиката и да прецени дали заплахата ти "мамата ви, няма да купувам повече сименст" ще се отрази на бонусите му. Ако да, то може и някой нагоре да разбере за твоите проблеми, ако не ...

Цялата ми мисъл беше, че поддръжката на обратна съвместимост струва ресурси. И тия ресурси (хора, пари, ...) са ограничено количество и "харченето" им във фирмата се разпределя според очакваната възвращаемост. Всички сме поставени пред избора кое да приоритизираме, и всички гледаме от собствената си камбанария - ако се поставим на мястото на другия по веригата (доставчик, или клиент) ще видим резон в неговите решения.


Сря Юни 03, 2020 9:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: PADS VX
обратна съвместимост
Прикачени файлове:
mazalo.png
mazalo.png [ 224.93 KiB | Прегледано 6791 пъти ]

специално, VX 2.6 качи С++ нещата от 2013...

ъпдейтах се....
очакванията ми бяха по-големи, поне за сега не виждам нещо фундаментално. пооправили са някои досадни бъгове, за новите още ми е рано да коментирам.
импорт на гербер в PCB-то няма. явно са решили, че за професионалисти трябва, а за експедитори - не.
3D функциите като че ли са ги барнали малко в по-човешки вид, има дори ъпдейт към ЦБ, но в самия библиотекар не се вижда никъде какво се е ъпдейтнало. ще си поиграя още, да видя дали сетингите ще се копират в друг (нов) проект. алтернативата с DMS/EDM е твърде ... дебела.

колаборацията с MCAD като че ли работи, поне със SW за момента го оценявам като смислено.
IDF експорта продължава да не вади пистите :axe:

и импорта на гербери като слой, и пистите в IDF ги имаше преди 10 години (7.9 поколението). защо ги махнаха - само някой руснак ще да им е виновен


Сря Юни 03, 2020 9:16 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8888
Местоположение: Разград
Мнение Re: PADS VX
Е аз не съм се надявал кой знае колко много нещо да се случи :) Просто си направих устата - пък докато не си поискаш няма как да ти дадат :) И да не дадат нещо все ми е тая. Не знам дали си забелязал ама инверторите (аз ползвам G120C) като се даунгрейдне фърмуеръа и в портала почват да светят в червено постоянно, независимо че реално грешка нямат. Аз известно време стоях на 14, щото чаках да дойде PG-то с 15.1. Да - ние сме твърде малки за да ни обръщат някакво внимание, но все пак не са спрели да ни ухажват. Все пак растем с умерени темпове, с надеждата някой ден да стигнем до ниво да ни обръщат по сериозно внимание.

И все пак - повечето скъпи софтуери поне ти дават 1 година безплатен ъпгрейд или до следваща версия. Не знам с PADS как е но примерно и SolidEdge, който също е под шапката на Siemens, като излезе нова версия в рамките на 1 година след като си го закупил, можеш да се ъпгрейднеш. Логично е като сме ръснали 5 бона за 15.1 да не ми искат още 2-3к. за 16 и то само месец след като сме купили лицензите. И то не 1 - ние няколко лиценза купихме. Портала за PG-то май беше Combo Profesional и два рънтайм-а имам. Айде за рънтайм-а някак ще го преживея ама другото...


Сря Юни 03, 2020 9:53 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: PADS VX
Има различни тенденции в източването на парите на клиентите - модерното в момента е абонамент - всеки месец примерно 10-20-500-2000 долара. Ако предплатиш 12 месеца единия ти е бонус. Ако платиш за един месец и спреш, на 32-рия ден софтуера спира да работи - не година, ама и ден бонус не иска да дава. И за да не ги напсуваш как така още на първия изтекъл ден са те отрязали, не можаха ли да изчакат ден-два, ти отговарят че, от една страна, са ти пратили предварително мейл че ти изтича, а пък ти не си платил, или че можеш да си закачиш карта/сметка от която да си взимат всеки месец сумата, че да не се занимаваш с бюрокрация.
Че TIA-та е шантаво животно - за това няма да споря. Има далеч по-добре измислени и удобни продукти на други фирми. Но при сименс масата е голяма и инерцията също - много са им старите клиенти и те си чакат опцията да е старото, макар и неудобно, място. Затова и ги разбирам защо се опитват "да налагат" някакви мерки, с които да си улеснят бъдещето.
Другите фирми и стартъпи имат предимството да почнат начисто, което няма как да стане при милионна потребителска база, всеки със събствени виждания как трябва да стават нещата.


Сря Юни 03, 2020 1:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Лично мнение- ПАДС упдеита си е Ок -поне засега де - например има упдеит за версия 2.1 и от сорта което е поне 3 години дърто.
През цялото време дето се занимавам с това не са искали кинти за упдеит.
Виж ако версията дето ползваш е стара вече и то доста искат кинти за по новата версия - но това упражнение не съм плащал тъй че не знам цената.
От това че ги купиха Сименс поне засега няма видими и огромни кривини - не може да няма влияние от тях ама аз поне не виждам нещо очевадно.

И са обясня пак за всеки случай:

ПАДС е един продукт ,Експедишън е друг. Общото е че са ковани от Ментор ама инак са други.
ПАДС стандарт - наи простото
ПАДС ПЛЮС - не знам какво му е плуса ,не съм сравнявал обаче на тия 2 те ПЦБ чертилката е наи смотната от всичките , схемата е една и съща .
ПАДС Про - това е вече друго и общото с предните 2 е че схемата се прави с един и същи тул ,ама преди 5 г не беше а и то тогава нямаше ПРО версия.
Както поне няколко пъти се спомена - ПРО е орязана версия на Xpedition.

Xpedition е наи голямото оръжие -по памет от началото на таз година искаха 30к за 1 лиценз.
ПАДС Про е къде 8-9к


Сря Юни 03, 2020 10:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
HSB написа:
HSB написа:
@ Grubi а и и всички колеги които ги вълнува:
Оказа се че имаме платено онлайн обучение та взех да дърпам видеофаиловете.
Много подредено са ги направили е доста полезно.
Останаха още някои друг файл за Схемата инак съм дръпнал как се борави с библиотеки и ползване на ПЦБ.

PADS PRO 2,6 но гледам че има вече и 2,7


Е при тез руснаци има също лекции за ПАДС Про
https://www.orcada.ru/blog/


Днес доиздърпах всичко дето беше в обучението.
около 12,4Г е в момента , всичко е фаил.мп4
следващите дни ще поогледам за някои друг рекорднат вебинар -нещо дето да е полезно и ще финализирам сделката както се казва.


Пет Юни 12, 2020 3:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Малко инфо за учебни материяли за ПАДС ПРо - отваря се Ютуб и като се търси е те това име
Pavel Serenok
Та тоз брат руснак има доста клипчета за Падс Про .

Макар да е очевадно ще спонена че трърсенето с ключови думи
pads professional tutorial
също дава инфо за ПАДС Про


Пет Авг 28, 2020 7:53 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Ное 25, 2015 3:33 pm
Мнения: 4
Мнение Re: PADS VX
PADS VX 2.7 Kg
https://mega.nz/file/wxRVBQiC#SbZmYp4cG ... uqfS2cLyFU


Вто Окт 20, 2020 10:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PADS VX
е тоя линк някой проверил ли го е - торент ли е, вирус ли е ...
не че ще тръгна да го инсталирам. не ми се сваля на служебния комп


Сря Окт 21, 2020 9:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Build your Central Library with millions of parts using PartQuest

https://www.mentor.com/pcb/events/build ... mpid=11935


Чет Окт 29, 2020 6:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Grubi написа:
е тоя линк някой проверил ли го е - торент ли е, вирус ли е ...
не че ще тръгна да го инсталирам. не ми се сваля на служебния комп


Виж в рутракера дали има нещо.
и за инфо 2,7 е САМО за ВИН 10 - поне тъй пише на саита на ментор.


Чет Окт 29, 2020 6:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение What’s New in Xpedition® - VX.2.8
https://www.mentor.com/pcb/xpedition/ne ... _whats_new


Вто Ное 10, 2020 7:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
Ти да не мигрира на ново място и да се отърва от алтимума, някакви странни новини се чуваха за вас.


Вто Ное 10, 2020 8:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
ToHu написа:
Ти да не мигрира на ново място и да се отърва от алтимума, някакви странни новини се чуваха за вас.


Не съм, Още съм си на същото място - сега е трудно да се мести човек -поне за такива кат мене няма почти нищо като обяви.
Ама си следя какво става с ментора, лошото е че скоро няма да имам достъп до съпорта им- нашите говеда минаха само на тъпия Алтиум и не платиха за съпорт на ПАДС про дет сме купили.


Чет Ное 12, 2020 6:38 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27994
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
е па тоя лиценз вече е счетоводно отписан, да им дадем някой лев и да го вземаме ;)


Чет Ное 12, 2020 8:17 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни