Отговори на тема  [ 2742 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 183  Следваща
Altium Designer... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Цецо написа:
То ако на 16 ката ти е дразнещ интерфейса, на 18+ ще ти се види съвсем гаден. :)

Абе сега гледах видео за 20-ката, не видях много неща, но концепцията с пропъртимпанел от дясно ми допада, имахме наш продукт с такава концепция имми беше доста удобно да го използвам. Не че ще се юрна да минавам на 20-ка, но не е чак толкова страшно :)


Съб Юни 13, 2020 12:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8898
Местоположение: Разград
Мнение Re: Altium Designer...
Прокси дето ип-то е в тихия океан. Ама нета върви малко бавно и не го ползваме много много. Адвокати и прокурори не са ни пращали - само заплашителни писма. После един познат ме светна- не трябва да има компютри на името на фирмата. Всичко се амортизира и бракува и до там. То и без това шефа е голям фен на второупотребни машини, та не е голям проблем.


Съб Юни 13, 2020 8:20 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ами то проблема е при по-малките фирми, фирма с бизнес няма проблем да си плати лиценза. Политиките им обаче са тъпи, особенно на солид, за алтиум не знам каква е политиката за майтананс фито, но при солид е тъпа. Това което искат за година като го сметнеш за 4 години и прави нов лиценз, дори повече. Ако си производител и имаш клиенти които са с последни версии нямаш много избор, но ако работиш само с твои файлове няма никаква разумна причина да се ъпгрейдваш, или понене често.
Не знам защо още никой не ги е осъдил за простотията със съвместимостта, това е злоупотреба, правейки файловете несъвместими те принуждават да се ъпдейтваш без да има никаква нужда, примерно някой подизпълнител е отворил асемблито ти с по-нова версия бутнал е тук таме и си до там ...


Съб Юни 13, 2020 10:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8898
Местоположение: Разград
Мнение Re: Altium Designer...
Ние и без това не сме на зор за нови версии - засега караме на 2017. Аз от доста време дуднех че ще дойде момент в който ще се чудят кой път да хванат и като взеха да идват писъмцата се стреснаха. От опит знам, че на тия писма просто не се отговаря - все едно не съществуваш - пращат писма известно време и ако не реагираш - спират да се занимават - не си струва. Отговориш ли обаче - става интересно. Е наще, докато разбера кво става, взели та почнали комуникация. Някаква английска адвокатска фирма, чрез български партньори. После се опитаха да купят 2 лиценза от Дитра, ама те пък казаха "в забранителен списък сте"... Та върви ги разбери - хем ги боли, хем ги сърби. Сега ще купим 0 лиценза. Шефа както се е заканил да смени CAD платформата.


Съб Юни 13, 2020 1:05 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ако не сте вързани сменяйте, аз сериозно обмислям. Тук работим с една фирма които са със солид едж, и като гледам не им пречи че нашите файлове са солидуоркс. Ако мина на нещо друго, тези със солидуоркс някак ще трябва да се оправят с моите файлове и това е. Солидеджа е години напред, за 183 на месец получаваш горе долу каквото в бесик пакета на солида, ама поддръжката на солида е кум 1600 на година, лиценза беше към 4000 най-малкия, на 4 годишна база излиза същото. Да ама ако ти потрябва и симулация и рендеринг може да си платиш само за текущата година, а със солида ъпгрейд и след това поддръжката на ъпгрейда и тя става двойна и тройна ...според мен ще получиш по-добър продукт, за същите пари. Солид едж имат и лицензи без събскрибшън, не знам там ъпдейтите как са но при тях май това със съвместимостта не е като при солида. Creo също е добра опция, там ценово малко ... но в момента БГ дистрибуторите им имат някакви промоции.

p.s. тя тая тема за алтиум, малко на солид я обърнахме ... някой може да ги премести тия постове в темата за солида може би ....


Съб Юни 13, 2020 1:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
е вместо bat файлове - отделна машина без никаква мрежова карта
или това с noname машините втора ръка също става.


Съб Юни 13, 2020 4:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Значи ако си частно лице е едно, а и там има значение дали се е случило веднъж два пъти, имахме такъв случай, солида ми явно е издебнал и беше пратил инфо, но за период от 4 години мисля имаше 3 репорта от два адреса от различни мак адреси. Успяха да навържат, че двата адреса са на едно лице, не знам как тъй като едната къща е собственост на фирма, и някога е била наша собственост. Репортите са от два различни компютъра някак са ги навързал, получихме мейл с дати и мак адреси. Вместо да им се обеснявам защо и как съм с такъв лиценз и че си имам легални лицензи просто им отговорихме, че ние нямаме подобна дейност и това може да са били наши гости но нито знаем кой е бил, нито дали наистина е използвал и защо. Лаптопите нямаше как да ги свържат защото съм ги купувал в БГ, единия беше от мой клиент за който работех по проект. Та до там се приключи, но си бяха направили проучването доста добре.
Съвсем друго обаче ще е отношението ако стане от фирмен адрес и не е единичен случай а се случи няколко пъти в кратък период. Тогава няма нужда да доказват дали компютъра е твой, станало е от офис адреса ти и ти си отговорен какви се случва на твоят адрес. Това дори и в БГ трудно се оборва. Номера това е личен компютър и не носим отговорност вече не минава, или най-малкото създава доста проблеми.
Интересно е че Дитра не искат да ви продават, тия в САЩ директно си казаха или си купете лицензен продукт, или ще си търсим правата.
Идиотията с мрежовите лицензи е друга, ние опитвхаме да ги пускаме ама това дърво, само загуба на време. Това че няма хардуерни лицензи също е тъпотия. Ако имаш 3 работни станции на 3 места с лиценз може да си прехвърляш от една на друга, с тия софтуерните е разправия. Имам други продукт двойно по-скъп от тъпия солид и той си е с хардуерен, мога да имам и 100 инсталации, където го бучна там работи.


Съб Юни 13, 2020 4:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8898
Местоположение: Разград
Мнение Re: Altium Designer...
Е то на нас ще ни трябват 3 мрежови лиценза. Стигат за 7-те машини на които ще се ползва. Просто в един момент повече от 3 не са необходими, ама казваш че е куцо... То ако ще се раснат 40-50 хилки, май ще е по добре едж да е. И на мене ми се струва да е доста по напред от уъркс...


Нед Юни 14, 2020 5:14 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28007
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ами много хора знам които използват мрежови, при мен проблема беше през VPN-а като не съм в БГ. Иначе за еджа ... особено с това синхрони и направо .... хмм абе като че ли почнах да реплейвам в това за солида, сега пак гледам в алтиума. ....


Нед Юни 14, 2020 5:58 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 10:51 am
Мнения: 280
Местоположение: Русе
Мнение Re: Altium Designer...
Дайте идея моля, как да се спира и пуска интелЕгентно интернета на основната машина, а на виртуалната да има. Имаме Backup сървър и той трябва да може да се използва, да е спряна само връзката за навън. За Вин10 става дума. Май трябва да забраня през Firewall всичко, но се чудя дали някои приложения не могат да го заобиколят. Да се спре само на виртуалната не е проблем.


Пон Юни 15, 2020 7:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ами под боза какъвто и да е firewall е условно понятие. Спираш всичко и се кръстиш, тоя дето иска да излезне да не е много изобретателен. Защото начини има. А ако излизащия е под шапката на Майкрософт, шанс да затвориш вратата е нулев.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Юни 15, 2020 8:47 am
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 10:19 pm
Мнения: 605
Мнение Re: Altium Designer...
Основната система не й давам интернет, а на виртуалката пускам през усб-вифи.
Работя от много време по този начин и нищо не е спирало да работи.


Пон Юни 15, 2020 8:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Да, това е по-сигурната концепция, виртуалката можеш наистина да я контролираш по различни начини. Основната система ако не е под Лунукс... вратата е в полето.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Юни 15, 2020 8:58 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Altium Designer...
единствения смислен начин да се спре трафика е външен фаъруол на рутера. по възможност по IP и по МАС.
но с второто има особености, ако на машината има И виртуалка, макар че уж е с друг МАС.
но едно правило 'deny IP from any to any' би трябвало да отреже почти всички щения за общуване с кораба майка.

възможно е да има някакви скрити вратички във виртуалката и някак си хост системата да успее да прекара пакет през нея. но това е много висш пилотаж, за момента теоретичен (няма доказателства за подобни лупинги).

разбира се, в целия сегмент на вътрешната мрежа не трябва да има проксита на каквито и да е услуги, които да могат да излязат на произволен външен адрес.

---

по-брутален подход е да забраниш целия вътрешен сегмент да излиза навън, да пуснеш прокси само на разрешени услуги, което да работи само с 'бял списък' от позволени IP-та - примерно виртуалките за браузване.

така ще пускаш навън само пакетите, които наистина са ти нужни, а няма да спираш това, което не знаеш какво е и от къде изгрява.

звучи сложно, но не е


Пон Юни 15, 2020 9:04 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10940
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
а могат ли тия прекрасни връзки с кораба майка да са един вид "спящи клетки", които навсичкото отгоре логват инфо?
И да пробват през някакво време, и в момента който се усетят че вратата е отворена да изплюят всичко навън?

По-грозен пример - по едно време, Eagle рапортваха в гербер файловете и Олимекс пишеха, че рапортват всеки който има праща такива файлове (генерирани от софтуер без лиценз)?


Пон Юни 15, 2020 9:18 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2742 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 183  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни