Отговори на тема  [ 2734 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Следваща
Altium Designer... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Altium Designer...
Не съм пипвал от почти 2 години (даже от Summer 2009 или нещо такова), а е възможно от следващата седмица да ми се наложи да замествам едни колеги. Коя е последната смислена и излекувана версия в момента с която може да се работи offline (т.е. да не генерирам лицензи или да се логвам всеки път) и има ли портативен или олекотен вариант?

Ще ми се налага да преглеждам схемата и платката, както и вероятно да генерирам нетлист помежду им. Версията с която ще се работи вероятно е напълно законна, но идеята да генерирам постоянно offline лицензи за по-няколко дни или да съм логнат постоянно / да превключвам между лицензи, не ми се харесва особено - или поне си спомням че ми беше проблем. Затова предполагам че излекуваната версия ще ми прави по-малко проблеми от напълно законната.

Благодаря предварително и се надявам поста да не е мноооого нахален :D


Сря Юли 17, 2013 3:53 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Altium Designer...
Чекни сонсиврито - там има специална актуална тема за алтиума и лекарствата. По нета се намират и портабъл версии, даже и аз ползвам една такава като не съм в офиса и не мога да се логна към лиценз сървъра :D .


Сря Юли 17, 2013 4:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
ами, греда... сигурно аз вече не мога да търся там или пък трябва да се регистрирам/някой да ме покани
иначе от общото търсене излиза че последните портативни версиии са нещо като 13.1.2 или 13.2.5, както и по старите 10.1377.27009 или 9.2.0.18802 ... сериозна номерация. продължавам да търся


Сря Юли 17, 2013 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Аз съм с 10.391.22084, добре е излекувана и си работи безгрижно... Има и ISO-то в арената, ако не можеш да я дръпнеш от там пиши едно PM да видим как да ти я засиля....

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Сря Юли 17, 2013 5:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Altium Designer...
да, по пиратските заливи и острови май я има - ще я дръпна довечера и ще видим. късно загрявам, но по добре отколкото никога


Сря Юли 17, 2013 5:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Аз съм с билд 26514. Ако не е последния е един от последните. Дразнещи бъгове няма. Не дава проблеми и при стартиране. Мисля че е свалена от рутракера.


Сря Юли 17, 2013 7:24 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Altium Designer...
bild 28608, 13.3.4, rutracker - OK


Пет Юли 26, 2013 7:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Лекарството от първия отрент при мен не работи. Сега свалям втория.

Едит:
Втория торент (дето е с RAR в него и вътре има само едно ISO) е ок. Тръгва безгрижно.

...обаче не съм очарован. Мотляви се повече от старата версия, а кой-знае какви разлики, дето да оправдаят това, не виждам. Работя на i7 с 12 гигабайта RAM и SSD диск (на който е инсталиран и Altium-а), и пак се мотляви на места, където старата се справяше по-добре.


Пет Юли 26, 2013 9:16 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Момци ... останах без протел аз съм фен на 99 но тов апо зор май та за сега ще се прежаля и с алтиум, само дайте някакъв торент който занете че работи, нет ами не е много и не искам да тегле 5 Gb само за да разбера че е куцо пиле.


Сря Сеп 18, 2013 8:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Моля. Паролата е името на форума, без ".com" отзад.

...ама е 2 и кусур гигабайта. С по-малко няма да минеш.


Прикачени файлове:
AD13.rar [15.44 KiB]
565 пъти
Сря Сеп 18, 2013 9:22 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Мерси на всички отзовали се, вече тегля .. то въпроса не беше в това че е голямо, ама по торентите често съм случвал на неработещи неща, та те тогава вече ми идва в повече тегленето.


Сря Сеп 18, 2013 11:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
ToHu написа:
Мерси на всички отзовали се, вече тегля .. то въпроса не беше в това че е голямо, ама по торентите често съм случвал на неработещи неща, та те тогава вече ми идва в повече тегленето.


В rutracker-а ако на торента пише "проверен", обикновено няма грижи.


Чет Сеп 19, 2013 12:03 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Тръгна .. сега се сетих защо никога не съм го инсталирал ... ще се примиря за едмица две, това нещо не може да се ползва на лаптоп, поне не на моя и на всеки друг който не е в 1080р .. не знам как ги правят тия софтуери, защо всичко трябва да е толкова комплексирано .. разбирам го tgi че си ползва неговия си конзолен редактор.

p.s. това безумие може ли да се позлва за кабелни форми поне, или няма нищо специализирано за целта.


Чет Сеп 19, 2013 4:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 11:02 am
Мнения: 3070
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
ToHu написа:
Тръгна .. сега се сетих защо никога не съм го инсталирал ... ще се примиря за едмица две, това нещо не може да се ползва на лаптоп, поне не на моя и на всеки друг който не е в 1080р .. не знам как ги правят тия софтуери, защо всичко трябва да е толкова комплексирано .. разбирам го tgi че си ползва неговия си конзолен редактор.

p.s. това безумие може ли да се позлва за кабелни форми поне, или няма нищо специализирано за целта.


Всъщност... свиква се. Иска май 800 по вертикала. Или 960, не помня. Бе на 1280x1024 си се работи добре. Ама пак - на лаптоп си е мъка, макар че доста ческо бъзикам и дребни неща на не Full HD лаптоп - като си му свикнал на менютата не е драма, макар че и аз мисля че може да се напшравят доста по-компактни.

А иначе, комплексирано или не (всъщност не е, само така изглежда), на мен поне ми е терсене да работя какъвто и да е CAD на нищо под 19-20 инча. За пълноценна работа с лаптоп би ми трябвал поне 17 инчов такъв.

За кабелни форми хич не съм и ровил, ама май по-скоро не.


Чет Сеп 19, 2013 9:49 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ами с protel 99 нямам грижи с лаптопа, със солида и аутокада също .. това обаче не става, менютата му не се събират на екрана, верно малка е резолюцията 1366х768 .... а като пътувам нямам голям избор, но пък и не искам такъв с 17" дисплей, големи са. Ще трябва да го сменям скоро може би с нещо с по-висока резолюция.


Чет Сеп 19, 2013 10:07 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2734 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни