Отговори на тема  [ 2734 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 183  Следваща
Altium Designer... 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Altium Designer...
Според мен достатъчни условия са : 1. Инструмента да ти върши работа, 2. Да не ти създава критично количество нерви. Засега с алтиум съм ок - има всякакви клипчета в тубата дето като се чудя дали и как може да стане - поглеждам и го правя.

Навремето работех предпечатна подготовка - там има две имена Корел и Адоб - няма смисъл да обяснявам за какво иде реч, ама за това което правех избора беше Корел - да - Адоб и сега е с едни гърди напред, ама както и сега, трябва ми да стане бързо. Сковавах визитна картичка за 15 минути. А пък с фотопейнт обработвам снимка за некролог със затворени очи за 2 минути. Същото с фотошоп най-големия факир не може да го докара и за половин час.


Пет Авг 28, 2020 11:52 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Абе за фотошопа не е баш така, има доста способни узери. Но за визитки, брошури и др.дреболии които правиш във векторен формат и аз мисля че корела е по-удобен и бърз. Силата на илюстратор е в други направления.
Ся в алтиум са добавили някои полезни опции, и са успели да скапят други. Ако трябваше по цял ден да рутя не мисля че това би бил избора ми, за по два пъти в месеца става.


Пет Авг 28, 2020 2:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Altium Designer...
Ами ще се повторя ама просто такива са ми нуждите.... а и съм докоснал няколко КАД за платки а и също постояно обменям инфо с други колеги дето са по други фирми и т.н
АД си е един Протел с раширения и добавки ,ама дори и тия добавки са правени доста пъти доволно малоумно.
Засега единственото дето му харесвам е че ако сложиш някои дето не е ръчкал такова нещо то тоя човек се успява да скове нещо някрая и някои мениджър е доволен че имаме нещо.
Ама между нещо направено някакси и нещо направено както трябва да се направи са 2 различни неща.
Например идиотизма с вариянт менидъра – ми от самолет личи че не е правено за клиенти с много вариянти и дето имат много компоненти.
Не може като извикаш едно меню и всичко друго да замръзва... отделно в менюто да си избираш кои компонент да ти е не асемблиран няма сърч .
Може и да има гении ама например кои може да помни от един лист пресдтавен в подобо екселски формат ако имаш от C1 до C1000 кой кондензатор например е опция без да гледа схемата?


Пет Авг 28, 2020 7:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
HSB написа:
...Например идиотизма с вариянт менидъра – ми от самолет личи че не е правено за клиенти с много вариянти и дето имат много компоненти.
Не може като извикаш едно меню и всичко друго да замръзва... отделно в менюто да си избираш кои компонент да ти е не асемблиран няма сърч .
Може и да има гении ама например кои може да помни от един лист пресдтавен в подобо екселски формат ако имаш от C1 до C1000 кой кондензатор например е опция без да гледа схемата?

Струва ми се, че би било по-полезно тия забележки да ги споделиш и с алтиумци. Току виж взели че ги оправили...


Пет Авг 28, 2020 10:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
А твоят мармот почна ли да завива шоколади???


Съб Авг 29, 2020 12:36 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Altium Designer...
Ице - водих няколко такива дискуси вече - тия от АД се обаждат само ако могат да продадат нещо - в другите случаи или нищо ,или ами ще видим ,ами ще прегледаме ... ако има много заявки като твоята ще го имплеметираме ....
Колегите от Софта ползват пак някво тяхно дърво -ТАСКИН маи се казва ,не му помня цялото име ама и те ги псуват доволно като ги слушам.


Съб Авг 29, 2020 1:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Абе то всичко хубаво, ама що ви набутаха с тоя алтиум ...


Съб Авг 29, 2020 2:13 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Altium Designer...
ToHu написа:
Абе то всичко хубаво, ама що ви набутаха с тоя алтиум ...


Ми никои не ми казва ама от това дет проучих - Има една друга група тука при нас дето също кове някаква електроника и първото нещо е че те си избрали АД.
В моита група като трябваше да купим още 1 или 2 лиценза на Падс Про и шефа пробута да сме купили АД за тия пари и съответно Алтиумците цункаха задни части само и само да продадат тоалетноя АД.
Та сега сме на пачи яица -както винаги решения се взимат от хора дето нито питат ,нито пък знаят кое за къде е.....
Позната картинка от Бг но случвща се и на запад.


Пон Авг 31, 2020 11:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Абе в БГ май повече питат, ама ясно някой меринджей е гризнал някой стек на аванта и е решил че това е када, а може и стек да не е гризнал :D


Вто Сеп 01, 2020 12:39 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1310
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Мненията ви са силно субективни и пристрастни /моето също/.
Повечето критики са на база сравнение с друг продукт, доза навик и доза незнание плюс доза нежелание за приемане начина на работа на Алтиум, което пак е заради навика.
Аз също съм критикувал Алтиум, защото съм виждал границите на възможностите му и доста неща не са ми харесвали.
Преди години, около 2001, още бях на Протел и ми беше писнало да гърми и да си губя работата. Тогава си изтеглих пробно ПАДС.
Имах самочувствието да съм работил на DOS Cadstar, DOS Orcad, DOS Protel, Protel, обаче юзер интерфейса на ПАДС ми
беше толкова чужд, че не можех нищо да направя, без да гледам Хелпа. Предполагам, че са пооправили интерфейса, но мнението ми за ПАДС си остава -
субективно и пристрастно негативно.
Всичко, което може да се направи с ПАДС, може да се направи и с Алтиум. Начинът е различен, на някои допада, на други - не.


Вто Сеп 01, 2020 8:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
В огромна грешка си, аз от ментор успяхда разгледам само либрари едитора, и мога да ти кажа че каквото може да направиш там, в алтиум няма никакъв начин да го направиш. Горе долу е като да сравняваш ms paint с photoshop, ама и това е неправилно защото с много мъки в пейнта може и да постигнеш резултата който обаче с алтиум няма как да постигнеш. На ментор продуктите по принцип са с крив и терфейс, ако изключим флотерма другите нямат нищо общо с подобни продукти, или приликите с много базови, но не бъркай влаковете. С пад-с нещата са като с флотерма, те и солид си имат флоуоркс, ама е много далеч от флотерм или флоуефд. Не случайно сериозните неща се правят в ментор, каданс и др.подобни. Иначе то и в корела може да направиш всичко, но дали ще свири след това и то музиката която искаш ...и аз си копая с протел и ми е добре, но просто защото сериозните бордове ни ги проектират в тайвн и то не с Алтиум :)


Вто Сеп 01, 2020 11:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Altium Designer...
Само да доуточня нещо :
2001 ПАДС продукта е ПАДС , Не е Експедишън-ако че шапкате ментор,това са 2 съвсем различни продукта.
2001 не знам коя версия си имал но 2014 съм работил с ПАДС 9.5.
При него Схемата е едно нещо а ПЦБ друго и да повторя – няма нищо общо с Експедишън.
ПАДС 9.5. няма така наречената централна библиотека – библиотеката му е горе долу със същата дървена структора като на Алтиума.
ПАДС 9.5 и предишните му верси е в категорията на тогавашния Протел,Игъл и от сорта.
Тука сравняваме ПАДС ПРО( Което е Експедишън с някои неща отрязани) и АД което се бият в гърдите че е еквивалент.
И още едно доказателство (поне за мен ) че в Алтиума работят тъпанари – днес ми доиде един маил че не сме платили едколко си лиценза на Алтум - та в тоя емаил имаинфо
че са ни пратили 3 писма и тука при нас никои Не си е мръднал пръста да плати .Да де , само че като погледнеш е маила на които са пратили фактурата – та тои е сгрешен-демек за 4 месеца
са пратили 4 емаила на грешно място и дори никои не се е сетил да види кои са юзерските емали дето се логваме да ползваме лиценз .

Само за инфо - 1 Лиценз като общия брои е по малко от 10 е ~ 6300 , съпорта на година е 1300


Вто Сеп 01, 2020 10:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Altium Designer...
ми тая цена е сравнима с падс про без HL (DxD+урязан кспедишън)


Сря Сеп 02, 2020 8:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Апр 13, 2018 3:00 pm
Мнения: 1310
Местоположение: София
Мнение Re: Altium Designer...
Ментор свалиха сериозно цените последните 3-4 години - и за PADS и за PADS Pro. За xPedition-a не знам.
Според мен, една от причините е Алтиум.
Вече около 20 години Мирча Сланина ми пише писма да мина на Тъмната страна, но засега не виждам основания за това.
Ако бях отишъл преди години във Джонсън - Вистеон /имаше такъв шанс/, щеше да стане искам или не.
Иначе в Ментор за мен най-ценното е точно HyperLynx. Бях го пробвал с Алтиум - експорт към HL и симулация.
Експортът не беше върха, но си свърших работа.


Сря Сеп 02, 2020 11:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4572
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Altium Designer...
Някой случайно да знае как може да се постигне кръгла област "room" за поставяне на части? Имам да наслагам голямо количество лед-ове с рефлектори в доста голяма кръгла платка и искам да пробвам автоматичния плейсър. Никога досега не съм го ползвал а документацията на алтиума е ужасна както винаги така че едиствено успях да разбера че му трябва дефиниран room за да започне

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Вто Сеп 15, 2020 12:37 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2734 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106 ... 183  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни