Отговори на тема  [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
PADS VX 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение PADS Standard Evaluation Guide 2020
PADS Standard Evaluation Guide - мисля че е от Сеп 2020
Намирам го за много полезно четиво за започване.
Схемната част ако се ползва ХДх дизинера е същото като на ПАДСПро( което е орязана вер на Експедишън) и Експедишън. ПЦБ то си е от нормалния ПАДС.
Обаче ми да ва че фаила е много голям (макс тука е 10МБ а фаила е пдф 50Мб)- ще го накълцам или ще го кача някъде и дам линк


Чет Авг 19, 2021 9:18 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10941
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PADS VX
ами звучи добре, дай да го видим.


Вто Авг 24, 2021 10:28 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
уф ,това го забравих .. днес ще се прибера много късно в къщи но следващите дни.
Като инсталирах ПАДС -наи обикновения -вер2.8 и в хелп документите се появи и това- за пръв път намирам менторски док дето да ми хареса как е направен- обикновено не ми харесват, е естествено има и много по смотани ръководства ама тоя ми хареса.


Сря Авг 25, 2021 6:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
имаш ли идея как върви лиценза в щатско ? има и годишна такса но предполагам е пожелателна.


Сря Сеп 01, 2021 10:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
ToHu написа:
имаш ли идея как върви лиценза в щатско ? има и годишна такса но предполагам е пожелателна.


Инфо от 2019 Сеп - аз лично поръчвах 3 лиценза ПАДС Про 7к за 1 бои - лиценза е вечен но си има такса поддъжка на година.Ако не платиш следващата година за поддръжка ,губиш Съпорт саита.
Мисля че даже и да не платиш съпорт пак може да дърпаш Х на брои упдеита но не съм сигурен колко .

По идея ПАДС само би трябвало дае по евтин но не знам цена.

Относно продажбите - това е мое мнение и може и да не е на 100% - по това което видях ментарджите са дали на разни 3 ти фирми да продават - сега ако идеш да купиш 100 лиценза може директно да говориш с тях , не знам . но като работех в Мичиган за батерината фирма имахме 4-5 Схема и 2 ПЦБ лиценза за ПАДС и минахме на ПАДС про и една малка фирма се занимаваше с нас по време на тая миграция.

Тука в Аризоната понеже ги познавам в някаква степен ,аз пак на тях им се обадих и те ми дадоха оферта ако че ми казаха че си имало дилър за югозападните щати ама аз има казах че искам с тях да търгувам.
Та мился че е на паразлък.
И още нещо - около края на 2020 питах Ментор ,по точно тия в Мичиган колко е Експедишън и искаха по памет 34к за 1 брои.

Ако искаш мога да званна но ми трябват някакви входни данни- колко броя поне и за какво .

Сетих се че питах шефа тука дето съм в момента и тои също рече че пак някаква малка фирма ни обслужва - тука е ептен трагедия - имаме инсталиран ПАДС на незнам си колко ПЦ та и си предаваме 1 донгъл с лиценз.
Та мога да се обадя и на наще дето съм сега.


Чет Сеп 02, 2021 1:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
Ами аз за един лиценз за мен, ние нямаме никакъв развой вече, то не че преди като имахме беше цвете за мирисане, всичко по сериозно се прави от тайванците, а аз правя разни дреболийки.
Но в момента почвам да си търся по-сериозни клиенти в САЩ изцяло за продукт девелопмънт, и мисля няма да е лошо да имам един лицензен, не че ще тръгна да правя супер сложни платки аз, въпреки че се не знае, но да има, иначе в момента лицензен протел Алтиума се замислих за момент ама като гледам няма да е , по скоро падс-а. То се чудя и още един солид дали да не взема, имаме 2 ама и двата са инсталирани в БГ, не че не може да се прехвърля лиценза ама ...голяма разправия, вече 6 месеца карам нелегално щото няма кой да ми активира кода, 5 пъти писах на някакъв льольо в Дитра , нямам нерви :)


Чет Сеп 02, 2021 2:15 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Няма ли някои които да е по в час по темата -какво рапортува софта на кораба маика?
Съдеики по това че тука сме на ПАДС а аз имам достъп до целия саит за съпорт,даже и Експедишъна мога да дърпам -явно маи не е кои знае какво доклдването.

Предполагам туи трябва лиценз дет се вика поне да може да се преправя нещо и от сорта.

Ако ти трябва повече инфо -какво има в ПАДС -ще понапиша ,както споменах и аз в момента го уча щото тука са почнали с него и за радост са си останали на него.

Ти спомена за EAGLE - ща не ща го ползвах и сковах една платка- тука също са го ползвали едно време - това и в наи скъпата си версия си е хоби работа ,тва е дървено до немаи си къде - правих една платка
като функционалност нищо сосбено -УАРТ към 10МБ мрежа - е ами все едно ако си карал ФВ да се качиш на дърт Москвич .... мъка голяма .


Чет Сеп 02, 2021 5:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
Мда, Ийгъла е ясен, и Circuit Studioto същото дърво изглежда, сложих кикад да видя една платка ама и там ми се вижда голяма мъка, то сигурно е и до свикване, ама ако другите по мое минат за северни елени, то кикада си е хипопотам :)
Ми може да сложа едно демо да видя какво има, а може и да не е точно демо като за пробата. Иначе със солида също върви някаква глупост, то не знам дали не е пак circuit studio ама все дърво. Сигурно за дреболиите е ОК ама знае ли човек.
Пуснах едно запитване тук към някакви които са за нашата губерния, да видим какво ще кажат.


Чет Сеп 02, 2021 9:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Прикачени файлове:
PADS Standard Evaluation Guide.zip [7.79 MiB]
62 пъти
Grubi написа:
ами звучи добре, дай да го видим.


Я пробваи дали отваряш линка -ще е валиден за 1 година

https://c.mail.com/@731005209068708429/ ... KRxQ7iIUHA

На zip архива-
като се дръпнат 4 те фаила - преименуване на тия с 01,02,03 - трябва да се махне .(точка) zip и тогава да се разархивира като резултата трябва да е 1 пдф фаил - PADS Standard Evaluation Guide


Прикачени файлове:
Пет Сеп 03, 2021 7:40 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10941
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: PADS VX
Добре - всичко е ОК и работи, отварям ги. Благодаря!


Пет Сеп 03, 2021 3:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Summary
This webcast is geared towards PADS Std/Std Plus customers that are curious about PADS Pro Layout. The webcast provides a high-level overview of the GUI in PADS Pro Layout. Some emphasis is geared towards calling out terminology differences between the two tools.

What You Will Learn:

Action Key Bar
Keyin Commands
Mouse Mappings
Strokes
Display Control
Who Should Attend:

PCB Designers
Products Covered:

PADS Standard
PADS Standard Plus
PADS Professional
Speakers
Bill Tkachuk
Bill Tkachuk
Corporate Applications Engineer
Siemens EDA
Bill received his BS from the University of Rhode Island in 1997. Bill began working for PADS Software Inc in the same year, working in the in the shipping department, and later transitioned to the technical support group. PADS Software was purchased by Siemens in 2002. Bill has been supporting the PADS products for over 20 years.

Overview
Title: PADS Pro Layout GUI: An Intro for the PADS Standard/Standard Plus User

Date: Thursday, September 30, 2021

Time: 08:00 AM Pacific Daylight Time

Duration: 1 hour

Attend
This presentation will begin on Thursday, September 30, 2021 at 08:00 AM Pacific Daylight Time.

Audience members may arrive 15 minutes in advance of this time.

Номера е че се региситрирах и сега не ми дава страничката дето да се регна- ще проверя пак но които иска може да го намери.


Сря Сеп 15, 2021 10:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
Xpedition VX.2.10 Is Here!

Release Highlights - What’s New in Xpedition- VX.2.10
The Xpedition VX.2.10 release brings significant improvements to design reuse, supply chain integration, multi-board systems design, and high-speed design including constraints, routing, and verification. Watch our release highlights and feature demo videos to learn more

https://eda.sw.siemens.com/en-US/pcb/xp ... tter_sept_


Чет Сеп 23, 2021 6:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
https://view.support.mentor.com/?qs=5ab ... 6b7b4e36e7

PADS Professional Layout GUI: An Intro for the PADS Standard/Standard Plus User
This webcast is for PADS Standard and Standard Plus customers who are curious about PADS Professional Layout.
The webcast will provide a high-level overview of the GUI in PADS Professional Layout and will call out terminology differences between the tools.


Чет Сеп 23, 2021 6:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1245
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: PADS VX
PADS Standard Plus Library Management

Intro to creating library data for the Integrated Flow in PADS Standard Plus

https://www.youtube.com/watch?v=bDZN5Z3c-EI

оправили са бая неща- ръчкането на таз библиотека е почти както на Експедишън и по малкия брат ПАДс Про

Oasis Sales ако че HQ им е тука в Аризона ги знам от Мичиган и 2 пъти съм купувал лицензи от тях , имат много свясни хора .


Пет Окт 01, 2021 5:32 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28018
Местоположение: София
Мнение Re: PADS VX
А тоя пада не е ли доста осакатен спрямо Прото ?


Пет Окт 01, 2021 6:11 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 144 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни