Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Mentor Xpedition 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mentor Xpedition
И аз работя (Алтиум) и работих (ПАДС, Оркад) само с легални копия.
Но ако поискам да работя с легално копие на ПАДС 2005-2009 надали ще ми дадат... затова бих искал да имам възможността поне да погледна, конвертирам и т.н. ако ми се наложи.

Исках да кажеш, че срещата може да я направим в пещерата "Съева дупка" :)


Сря Яну 22, 2020 11:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
Grubi написа:
Но ако поискам да работя с легално копие на ПАДС 2005-2009 надали ще ми дадат...


Според мен трудно ще подкараш нелегално техен продукт, аз не успявам да подкарам дори техни безплатни програми, щото когато изискаш ключ за активиране се почват едни въпроси от рода на - за какво ще ползваш програмата, ползвате ли на работа продукти на ментор, ама щом ползвате се обърни към вендора, който компанията ви ползва и т.н. докато ме откажат.

Grubi написа:
Исках да кажеш, че срещата може да я направим в пещерата "Съева дупка" :)

Искам да кажа че срещата може да си я направите където си поискате, пещера ще ви отива.


Сря Яну 22, 2020 11:48 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mentor Xpedition
Безплатните нямат проблеми, ако срещаш такива питай - пускал съм view продуктите на ПАДС и Оркад, без проблем и даже съм вършил с тях истинска платена работа. т.е. инструктирах едни китайци как да направят платката без аз да имам възможност да пипам лично, защото нямах лиценз.

Стари версии - трябва да се подкара сървъра и става. Не си спомням да е имало проблем.


Сря Яну 22, 2020 12:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Mentor Xpedition
Bai Ui написа:
Аз сега забелязах че дори .csv не може да се импортне в Constraint Manager, както Дедо Боре спомена, явно ще трябва да ги оправяме на ръка.

HSB написа:
Споко - експедишъна си има някои чепове ама един път като усетиш как седят нещата и е супер.


Проблема е че в момента не мога да пипна почти нищо, допреди месец работихме с локално инсталирани програми, сега деактивираха лиценза и зареждаме дистанционно от сървър, едно на ръка че всяка операция отнема много време и другото което е IT департмънта, който е в щатите си прави някакви настройки по тяхно усмотрение и сега всички трябва да се нагаждаме към промените докато работим по разни проекти. Карат ни или да преправим старите проекти по новите правила, или да ги въведем наново в системата, което е почти невъзможно, правим тонове документация и всяка промяна по схемата/платката води до преправяне на съответните рапорти и релийзване на нови версии със съответните процедури по одобряване, ревизии и т.н.



Е тия работи с администрирането са друга тема и такова оакване може да се случи със всичко.
Аз също съм имал такива периоди ама за това не е виновен софта а тиквите дето ви сетват как да работи сиситемата.

Работих в голяма фирма в немско -развоини офици в немско ,Франция и Америка и не е имало никакви порблеми с експедишъна.
Но например някоя умана глава реши да смени лицензния сървер и всичко се обози ,ние се разревахме ( щото експедишъна като то го стартираш и търси лиценз първо да види какви фичари си купил и ти пуска само тях) щото чакахме по 30-40 мин да тръгне и съответно се ИТ се напънаха да го оправят.
Та такива екшъни има навсякъде .


Сря Яну 22, 2020 10:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: Mentor Xpedition
Bai Ui написа:
Проблема е че в момента не мога да пипна почти нищо, допреди месец работихме с локално инсталирани програми, сега деактивираха лиценза и зареждаме дистанционно от сървър, едно на ръка че всяка операция отнема много време и другото което е IT департмънта, който е в щатите си прави някакви настройки по тяхно усмотрение и сега всички трябва да се нагаждаме към промените докато работим по разни проекти. Карат ни или да преправим старите проекти по новите правила, или да ги въведем наново в системата, което е почти невъзможно, правим тонове документация и всяка промяна по схемата/платката води до преправяне на съответните рапорти и релийзване на нови версии със съответните процедури по одобряване, ревизии и т.н.

описаните проблеми в никакъв случай не са менторски, а в начина на организация на работа.
това, че някой е махнал локалните копия за да пести кинти от лицензи, трябва да стане негов проблем, а не ваш. примерно, ако една ревизия/ЕСО по даден проект нормално се прави за час-два, във вашия случай с дистанционното зареждане да стане за 3-5 дена. или седмици, както си прецените. по някое време някакви срокове/естимейшъни ще светнат в червено и ще се нададе вой защо работите толкова неефективно. отговора е - заради преминаване от локални копия към дистанционни поради липса на лиценз. в крайна сметка, цената на PADS Pro е сравнима с месечния разход за заплата на съответния квалифициран работник пред продукта и шмекериите в тази посока не са особено оправдани, поне от гледната точка на 'големите пари', като забавяне на някой срок.

това с преправянето на стари проекти по нови правила, ако меринджейте са го решили и заплатата си върви - какво те бърка? да си правят сметката как да си харчат парите. за това също не виждам причината да се търси в кривините на менторските продукти. те чудесно се справят с мрежови лицензи, примерно 3 едновременни схематики, 2 PCB-та и един HL. като пуснеш четвърта схематика, той ти казва "имаш право на 3, те вече са пуснати на тия машини". ако много искаш да пуснеш схематика, вдигаш телефона на тримата колеги и се уговаряш кой да ти пусне фандък. ако никой не ще - телефона на шефа да купи още един лиценз. кривината на продукта няма отношение към кривината на организацията.

не разбрах съвсем добре, какво имаш в предвид с "... и зареждаме дистанционно от сървър"? кое зареждате - продукта или лиценза? и ако е продукта, това нещо като мрежов файлов сървър ли е, или remote desktop?

---
ако ще се събираме в някоя дупка, ще трябва да наложим ограничения в имената на присъстващите :P


Чет Яну 23, 2020 9:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
Абсолютно всичко се зарежда дистанционно - програма, компоненти, проектите отиват в специална директория на сървъра, абсолютно нищо не остава на локалната машина. Мен това ме бърка много, защото преди си работих 2 дена в седмицата от къщи, сега не мога да направя нищо, връзвам се с фирмената мрежа през едни VPN-и на цицко, с кодове за достъп, които се генерират на смартфона, обаче връзката е отчайващо бавна, абсурд е да правя схеми или платки, същото е за кодене или симулации. На работа също ми се ограничи свободата, преди се разхождах с лаптопа и можех да работя от кафенето или ресторанта на фирмата, сега ако искам да свърша нещо трябва да се бодна с кабел, или да се закача на докинг стейшън апък там достъпните се броят на пръсти. Сега имаме само един насран офис на компютрите, обаче и той не върви както трябва ако не си се логнал към локалната мрежа на фирмата, ама пак е нещо, мога да пиша репорти от къщи.
-----
Събирането може да стане съвсем инкогнито, като сбирка на ку-клукс-клан, с бели качулки и наметала и без мрежи, лаптопи, умнофони и взаимно хакване. Всеки ще си носи кюфтетата, пиенето и въглищата за скара за да не го дрогират със серум на истината.


Чет Яну 23, 2020 10:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: Mentor Xpedition
Ами от тва дето си написал - само мога да повторя - Ментора няма вина че ваште управници във фирмата са ви сетнали келява система .

Какото описваш нещата -бая заключен сетуп имате и нямям идея как да ти се помогне.
Но по идея експедишъна и падс и от сорта се инсталват без проблеми на домашно ПЦ и след необходимото лечение имаш пълоправен функциониращ продукт - това е само за инфо - да не бъда упрекван че подстрекавам към пиратлък.


:D :D :D :D


Пет Яну 24, 2020 8:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Mentor Xpedition
Начи да питам за "Съева дупка", и изрично да им забраня да осигуряват Интернет ...за пролетта или лятото


Съб Яну 25, 2020 8:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Ное 06, 2018 4:18 pm
Мнения: 1188
Мнение Re: Mentor Xpedition
Grubi написа:
...за пролетта или лятото


Пролетта за предпочитане, началото на април, 1-ви е перфекно.


Съб Яну 25, 2020 11:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни