Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Логически анализатор - Участници 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение 
аз като прочетох цялата тема се питам щом има FPGA защо е необходим AVR изобщо но това доколкото разбрах е болна тема така че да оставим времето да я излекува :)


Чет Апр 13, 2006 1:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Ако наистина си прочел почвечето теми би трябвало да си водял че съм обяснил в доста постове ползата от тая архитектура точно.
Не е задължително да е AVR. Може и ARM,MSP430,MC68HCS12 или друг но за да е завършена архитектурата процесора е необходим.
Лощото е че в BG програмируемата логика е екзотика и дори на хората дето имат някакъв опит с нея явно им е проблем да правят нещо малко по сложно на нея.
И процесора изобщо не е проблем. Софта за него е поне до 50 процента готов ако ще е за мега,а може и да се портне за друго. Там изобщо няма проблеми.


Чет Апр 13, 2006 3:15 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Май 11, 2005 2:47 pm
Мнения: 534
Мнение Аз мога да помогна също
Платки - Orcad
С лепенето се оправям много добре, матриците на xilinx си ги лепя сам, досега съм нямал зорове
Xilinx - FPGA - на vhdl ( имам известен опит :roll: , правил съм многоканален амплитуден анализатор за тернировка, е само цифровата част и софт) - имам всичко, матрици, софтуер, програматор
Процесор - ARM, MIPS или нещо по дебело, ако ще търкаляме OS ( работя на V850 ( горе долу), M16C, MSP430, TMS320) макар че не е задължително, само да е с DMA, ако направиме SDRAM dual-port, ще го използваме за bridge
Трябва SDRAM - много за предпочитане
Софтуера - C,ASM няма значение за коя платформа ( то се учи бързо)
SolidWorks - за кутията
Кога почваме?


Вто Май 16, 2006 3:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Аз мога да помогна също
fittila написа:
Платки - Orcad
С лепенето се оправям много добре, матриците на xilinx си ги лепя сам, досега съм нямал зорове
Xilinx - FPGA - на vhdl ( имам известен опит :roll: , правил съм многоканален амплитуден анализатор за тернировка, е само цифровата част и софт) - имам всичко, матрици, софтуер, програматор
Процесор - ARM, MIPS или нещо по дебело, ако ще търкаляме OS ( работя на V850 ( горе долу), M16C, MSP430, TMS320) макар че не е задължително, само да е с DMA, ако направиме SDRAM dual-port, ще го използваме за bridge
Трябва SDRAM - много за предпочитане
Софтуера - C,ASM няма значение за коя платформа ( то се учи бързо)
SolidWorks - за кутията
Кога почваме?

Ухааааааа - ти кво правиш още в БГ бе 8) :D 8O


Сря Май 17, 2006 4:14 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Май 11, 2005 2:47 pm
Мнения: 534
Мнение Re: Аз мога да помогна също
Dimitar написа:
fittila написа:
Платки - Orcad
С лепенето се оправям много добре, матриците на xilinx си ги лепя сам, досега съм нямал зорове
Xilinx - FPGA - на vhdl ( имам известен опит :roll: , правил съм многоканален амплитуден анализатор за тернировка, е само цифровата част и софт) - имам всичко, матрици, софтуер, програматор
Процесор - ARM, MIPS или нещо по дебело, ако ще търкаляме OS ( работя на V850 ( горе долу), M16C, MSP430, TMS320) макар че не е задължително, само да е с DMA, ако направиме SDRAM dual-port, ще го използваме за bridge
Трябва SDRAM - много за предпочитане
Софтуера - C,ASM няма значение за коя платформа ( то се учи бързо)
SolidWorks - за кутията
Кога почваме?

Ухааааааа - ти кво правиш още в БГ бе 8) :D 8O


Ами според мене има многоооооо още да се учи, преди да се срамиме някъде другаде. :) :) :)


Сря Май 17, 2006 5:56 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 8:17 pm
Мнения: 57
Мнение 
Здравейте,

Когато Никола реши да започне работа по проекта, мога да се включа със платките.
Имам човек в Китай които може да прави многослойни платки със доста добри показатели.

Имам идеи по отношение на блоковата схема, но мисля да ги споделя когато му дойде времето.

Данчо


Пон Авг 14, 2006 7:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
freestyler написа:
но мисля да ги споделя когато му дойде времето.

То времето Данчо безвъзвратно отмина 8) . Забрави го тоя проект :D .


Пон Авг 14, 2006 7:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 12:22 pm
Мнения: 1947
Местоположение: София
Мнение 
Е чак пък да го забравим...ако всеки хване по една малка част ще се получи...само за FPGA няма кой да се хване


Пон Авг 14, 2006 11:39 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Ное 07, 2005 8:17 pm
Мнения: 57
Мнение 
Predator_MF написа:
Е чак пък да го забравим...ако всеки хване по една малка част ще се получи...само за FPGA няма кой да се хване


Много бих искал аз да се захвана, обаче нямам голяам опит - работил съм със Spartan 3 платка от Xilix и с колегата сме подкарали address decoder за доста устройства които се вразват кам EBI на АТ91(не можехме да ги вържем директно към AT91). След това успях да си пусна Microblaze - software processor който го има w Xilinx EDK. На него успях да добавя I2C, SPI i UART. Ползвах UART Lite core и последно се мачех да го направя със задаване на скоростта (за един бъдещ проект ми трябват 16 UART-a на един FPGA).

Правил сам платката на устройството за което говоря на Protel DXP 2004. Той има много интересна функция - може да се направи размяана на пиновете за да се опроводи по-лесно платката. И наистина работи :)
Ама и платката даже не стигна до завода да се прави... А проекта стои все още на прототип платка - захварлен в някой шкаф.


Вто Авг 15, 2006 1:21 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Predator_MF написа:
Е чак пък да го забравим...ако всеки хване по една малка част ще се получи...само за FPGA няма кой да се хване

Прав си, ама аз вече невярвам. Първо, защото живеем в такова време и свят, дето на всеки времето му е много ценно и не би се захванал с някакви виртуални неща, защото всеки е убеден поне 90%, че това животно няма да се докара до край. Второ - тоя форум одавна е пълен повече със философи, отколкото с инженери. И трето - май няма да се намерят 2-3 човека дето да жертват още повече време, за да обединят и менажират работата. Ето, затова съм скептик и не ми се вярва това да стане - аз невиждам реална практическа полза от това нещо за поне 10-на човека тук, за да има за какво да се хванат. Дано да бъркам - ама така мисля аз.


Вто Авг 15, 2006 5:30 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни