Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Логически анализатор входен модул 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 01, 2005 9:23 am
Мнения: 704
Местоположение: Limerick, Ireland
Мнение Логически анализатор входен модул
Колеги, някой има ли идея за този модул как ще се реализира... по-интересно ми е как ще се реализира схемата за treshold-a. Предполагам че тези нива ще са от около 0.2В до около 3-4 В :?:

_________________
"640 К са достатъчни на всеки за всичко."
Бил Гейтс


Вто Дек 27, 2005 2:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Ами не съм го мислил засега. То входния модул ще е сменяем и ще се забучва на разширителния куплунг на анализатора и затова не съм стигнал до него. Вероятно ще има повече от една входна платка. И си слагаш подходящата за това което ще правиш в момента. Надали ще има 100процента универсално решение. Поне единия модул го мисля входните буфери да са в самия конектор с които се връзва за изследваното устроиство,за да се намали максимално внасяния паразитен капацитет.
Но засега е далечна перреспектива,в момента само аз правя нещо по този проект и е почти замразен. Стигнах до FPGA-модула а не съм се занимавал никога с програмируема логика. Като я поизуча ще продължа засега портвам някои неща на AT91SAM7S64


Вто Дек 27, 2005 2:19 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
според мен трябва да е в кутийка до сондите, а по дългата жица да текат "стандартни" TTL нива. тъй като говорим за големи скорости, може даже да се наложи даже да са диферниални сигналите.

самия вход аз си го представям като компаратови с FET на входа, в с общо регулиране на прага. използват се максимално количество компаратори в един корпус (има даже по 8, ама са малко трудни за намиране). проблем са защитите, защото внасят значителен капацитет.

Кольо беше пуснал една схемичка на буфер сонда, но не можах да я открия с "търсене".


Вто Дек 27, 2005 5:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Не е било нещо сериозно щот нямам спомени за нея.
Ама не съм виждал токова бързи компаратори като за тая работа.
А преди разправях че съм виждал заводска сонда 16канална дето изходите и бяха диференциални двоики и така си влизат в логическия анализатор но така и не можах да намеря подходящи чипове за целта.


Вто Дек 27, 2005 6:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
AM26LS32 като за входни компаратори? Ползвал съм такова, ама AM26C32. Първото го има в Комет на поносима цена ( около 70 стотинки ), второто не знам как може да се появи в България. Все пак не е лошо да се експериментира.


Вто Дек 27, 2005 8:09 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
абе 26*32 не бяха ли само буфери? тях имаш предвид да ползваме за предаване на данните от главата до анализатора по, евентуално усукан, лентов кабел. буквите трябва да значат разлика в технологията на силикона, а не нова фукционалност?

аз имах предвид нещо като TLC374 за входен компаратор. ама ще се види колко чини, като се бучне на PCI бъса :wink:

кольо, твоя анализатор с какъв вход беше?


Вто Дек 27, 2005 9:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Как какъв вход. I/O на FPGA-to излизат на разширителния куплунг на които се слага необходимото входно устроиство.


Вто Дек 27, 2005 9:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
имах предвид този анализатор, дето го имаш готов, с алтерата


Вто Дек 27, 2005 10:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
26*32 са приемници. По-точно, 4 приемника с общо разрешение. Това позволява да ги четеш лесна, като предават по обща магистрала. Хубавото им е, че имат компаратор с хистерезис на входовете си. Точно, каквото си трябва да посрещне сондата на анал-лизатора.


Вто Дек 27, 2005 10:19 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Тоя дето го имам готов входа му е направо от I/O na Алтерата. Аз го ползвам с входен модул дето аз съм го правил с буфери от 74HCT серията.

Ще ги погледна по обстоино тия 26*32. Но веднъж да сигна до входно устроиство :)


Вто Дек 27, 2005 10:39 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение 
bateAz написа:
AM26LS32 като за входни компаратори? Ползвал съм такова, ама AM26C32. Първото го има в Комет на поносима цена ( около 70 стотинки ), второто не знам как може да се появи в България. Все пак не е лошо да се експериментира.


бате това не е лошо като идея но има 12 kohm входен импеданс и е малко бавно с тези 35 ns propagation delay


Съб Яну 28, 2006 11:03 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни