Отговори на тема  [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
LPG Lambda Control 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение 
@mafiota
Какви обеми бе Дон? Тук се говори за масово съотношение въздух/гориво (air to fuel ratio) ако ще и въглища да са :D В темата ставаше дума за ламбда датчици а не за смесители на газ. Твоята работата е същата като: колко сантилитра в час е 150 фута медна тел? Тези приказки за смесителите и обемите може кварталният газаджия да ги приказва и на 90% от тях им е чуждо понятието "изчисление". Помисли все пак 25:1 газ/въздух дори и обемно какво нещо е ако допуснем че аз и гоогле-то сме в грешка ;)


Сря Фев 06, 2008 10:03 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Яну 07, 2008 11:03 pm
Мнения: 36
Местоположение: Враца
Мнение 
@Clever Man
Прав си че мери остатъчния кислород.Широколентовата ламбда се ползва където е необходимо-не е задължително да е на турбо кола.Моята засега също е обикновенна кола,но тоя тип ламбда дето си купил ми се видя скъпа и купих Innovate LC 1.

@mafiot
ако съотношението беше 25:1 всяка кола щеше да гори по 1-2 литра на 100 километра гориво.


Сря Фев 06, 2008 5:18 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 20, 2005 12:44 am
Мнения: 616
Местоположение: Варна
Мнение 
малии, туй LC1 много арно бе. Може bosch да са си пооправили продукцията че навремето бяха много зле в автобизнеса горките . Аз моята не съм я купувал ами така си дойде от предният собственик. Дано не се налага да я сменям че нова е колкото двигателя на старо :(


Чет Фев 07, 2008 10:09 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:51 am
Мнения: 38
Мнение 
Clever Man написа:
@mafiota
Какви обеми бе Дон? Тук се говори за масово съотношение ..........................................В темата ставаше дума за ламбда датчици а не за смесители на газ.


Ако трябва да сме точни ставаше въпрос за ламба контрол системи, но смесителите ги давам за пример, да видите че се използва точно съотношението което съм писал при изчисляването им!


Пет Фев 08, 2008 8:31 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 6:59 pm
Мнения: 18
Мнение 
[quote="valentin_subashov"].Прочети малко по-надолу в линка-там са дадени съотношенията гориво-въздух на различни горива в таблицата. http://www.msextra.com/manuals/MS_Extra_Tuning_Manual.htm#wblambda
Имам книжка "Автомобилни газови уредби-устройство,обслужване,регулиране и ремонт. [quote]



Така най на пред благодаря за линка! На него е сравнено стихометричноте дтойности на раличните горива с *пропана*. А до колкото си спомням и не ме лъже памета *LPG* или както ние му пазваме *ГАЗ* не се састой само от *ПРОПАН* а в различно съотношение с БУТАНА *мога да ти цитирам и проценти* което варира в зависимос от сезона и от корекноста на търговеца. :D И до колкото виждам от линка на колегата *мафиот* двата компонента на *газта* инат разкична стихометрия. Освен това не знам дали си запознат в нашата страна има 3 вида *газ* с различно процентно съдаржание на *сяра мога да ти кажа и в проценти* което влияе на горенето. Та до тук става ясно че не е това точната цифра на стихомерията на *LPG* наистина е близо но не е точна. Преди няколко дни имаше среща на един от вносителите *преставители* на определена марка газови и раздадаха малко инфо *която е поверителна* за преставители на марката и в този аспект няма да я кача цялата а само някой снимки от нея. Там си е написано всичко как е и всеки може сам да си направи извода.
поздрави


Прикачени файлове:
Коментар на файл: Колко газ на колко бензин отговаря и колко км. е в съотношение.
(235).jpg
(235).jpg [ 132.36 KiB | Прегледано 5198 пъти ]
Коментар на файл: На какво сгастяване издържат.
(232).jpg
(232).jpg [ 176.05 KiB | Прегледано 5197 пъти ]
Коментар на файл: СТИХОМЕТРИЯ
(231).jpg
(231).jpg [ 160.56 KiB | Прегледано 5198 пъти ]


Последна промяна qnis3 на Пон Фев 11, 2008 1:05 pm, променена общо 1 път

Пон Фев 11, 2008 10:55 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Дек 02, 2007 6:59 pm
Мнения: 18
Мнение 
mafiota написа:
Clever Man написа:
@mafiota
Какви обеми бе Дон? Тук се говори за масово съотношение ..........................................В темата ставаше дума за ламбда датчици а не за смесители на газ.


Ако трябва да сме точни ставаше въпрос за ламба контрол системи, но смесителите ги давам за пример, да видите че се използва точно съотношението което съм писал при изчисляването им!

Колега вие малко се разминахте в помятията единия говори за съотношение на масата а другия за обемите. Ето тук е разликата която се получава. :idea:


Пон Фев 11, 2008 10:59 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 7:53 pm
Мнения: 4
Мнение Re: LPG Lambda Control
Здравейте! Не знам дали е тук темата но тя ми изскочи: Имам питане купих Опел векта 1999 год с газ слаган в Италия с L.E.S.01 о скоро си вървеше перфектно и пак си върви когато е на газ:)) Та проблема е че показва на копчето че е на газ а върви на бензин !!!! Пали си на бензин прехвърля на газ върви известно време и просто отива на бензин а показва че е на газ :cry: сложих диод да виждам кога е на газ действително до скоро после пак прехвърляше на газ и така хиляди километри мога да мина докато я загася :mrgreen: Но в последно време не иска да връща пак на газ :evil: Ако някой е срещал проблема и му идва на ум от какво може да бъде да ме спасява неми се слага друга :) Майсторите вдигат рамене искат да слагам нов инжексион ???? Благодаря предварително :roll:


Нед Дек 06, 2015 8:14 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: LPG Lambda Control
Почисти горивните филтри на газта.


Нед Дек 06, 2015 9:15 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 7:53 pm
Мнения: 4
Мнение Re: LPG Lambda Control
Направо съм го сменил почистил филтъра ! Мисля че нещо от електрониката значи като е студена пали си на газ няма проблем след например 10 километра прехвърля на бензин но копчето си не газ отварях платката име нещо като съпротивление грее много казахме че трябва да грее ама не толкова направо пари на пръста и за хлабави връзки съм гледал :x но ..... преди като мина на бензин като прехвърли сама след още 10 километра пак сама си прехвърляше на газ и така мога да мина много километра без проблем ама сега като смени на бензин ....не иска да връща пак на газ !!!!!!! :evil: Благодаря за отговора!! Май ще я сменям а върви на газ с 200 и малко гори ако трябва да снимам платката ?


Вто Дек 08, 2015 10:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Дек 19, 2005 11:21 am
Мнения: 1029
Мнение Re: LPG Lambda Control
Някои газови инжекциони ако забележат проблем/грешки превключват автоматично на бензин. Може нещо такова да става, ама като няма софтуер и информация .... мъка.


Вто Дек 08, 2015 4:23 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: LPG Lambda Control
Дали не е с два газови филтъра ?
Единия на клапана за газ, другия на маркуча, между изпарителя и рейката.


Вто Дек 08, 2015 6:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1698
Местоположение: Варна
Мнение Re: LPG Lambda Control
Не разбрах , уредбата газов инжекцион ли е , или от по предната генерация със стъпкови мотори?

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Сря Дек 09, 2015 7:29 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 7:53 pm
Мнения: 4
Мнение Re: LPG Lambda Control
Не е газов инжекцион !! В смисъл такъв че на другата имам газова инжекция с дюзи тази е със стъпкаво мотор на маркуч и е от стария модел отделно имолатор и още едно за предвареното ми казаха и главната платка и с копче за обороти прехвърля сама не на градуси утре ще кача снимка.
За колегата с филтрите знам че има 2 по принцип както си обяснил но на тази е само 1 в клапана !
Ще снимам и съпротивленето което грее да се надявам някои да ми каже от къде да си взема или как се води че малко с фината електроника ме няма макар че съм завършил Ел. техникум :))


Сря Дек 09, 2015 9:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1698
Местоположение: Варна
Мнение Re: LPG Lambda Control
olimp написа:
Не е газов инжекцион ... тази е със стъпкаво мотор на маркуч ...

Скоро имах проблем с подобна уредба , бях тръгнал да сменям мембрани и филтри да чистя. После реших генерално въпроса.Купих за ~70лв. нов турски изпарител 'Мимгаз' , ел. клапан и 'кранче' към мотора, събрах всичко и сега каручката си бичи . Няма автоматика , когато преценя цъкам на газ.

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Сря Дек 09, 2015 10:50 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Дек 06, 2015 7:53 pm
Мнения: 4
Мнение Re: LPG Lambda Control
Това го знам и аз :))) ама е двигателя екотек пълна инжекция 16 клапана и до колкото знам обикновена не става :roll: оффф май ще слагам новия модел макар че когато работи е перфектна


Чет Дек 10, 2015 9:05 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 60 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни