Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Привет колеги ! Дайте идея накъде да тръгна с тия 2x55w Ксенони :cry: Като запаля колата от време на време ми набива лампата за акумулатора и изключва всички консуматори по колата - даже и таблото с оборотите :lol: . Така малко предистория - обслужих си алтернатора като видях да ми се появява тоя проблем с пускането на ксеноните. Смених абсолютно всичко по алтернатора - реле регулатор който върви заедно с четките, чисто нов колектор, чисто нов диоден блок и чисто нови лагери. Преди като пуснех ксеноните + вентилатора на парното на макс + нагревателя за задното стъкло напрежението пропадаше съответно 13.7в - 13.10 - 12.5 в :finga: което си беше за обслужване на алтернатор :idea: . Оправих всичко сега държи със всичките тия консуматори 13.8в без проблем, но проблема с ксенончето остана :?: Сега на всеки му е ясно че като тръгва да пали инвертора на тоя AC уж го водят ксенон му трябва бая височко напрежение и явно черпи не около 5 А ток а най малко по 5 -6 пъти повече да разпали и направи газовия разряд в крушката. Сега тук мислих със кондензатори и релета със време закъснение от порядъка на секунди с цел да се заредят кондезатори с голям капацитет или направо един кондензатор за аудио усилватели с 1 F капацитет . Дайте идея най ми е лесно да мина на 35w ксенони, но няма да свети като 55w :lol:
* Малко въведение - двигател 1.4 бензин със заводски капацитет за акумулатор 45 Ah , като сега съм със 63 Bosch Silver


Пет Юли 17, 2020 11:20 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Явно електрониката на колата е мн чувствителна към такива спадове на напрежение 8O


Пет Юли 17, 2020 11:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Преди да слагаш кондензатор за усилвател пробвай да ги захранваш направо от извода на алтернатора.


Пет Юли 17, 2020 11:33 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
да така е мислех си го ама защо ще е така ми беше странното, освен като кондензатор да играе ролята той донякъде и така се държи


Пет Юли 17, 2020 11:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Не знам каква ти е колата но обикновено кабелите се разхождат навътре, до таблото с бушоните и релетата, и после навън до фаровете, на моята релетата са до фаровете но пък бушоните са вътре и пак има някви метри кабели дето правят пад при тая консумация. Та за това ти казвам за пробата да ги захраниш направо от клемата на алтернатора или на акумулатора през добро реле, и не е зле да сложиш по-дебел кабел щото фабрично едва ли е повече от 1.5 квадрата.


Съб Юли 18, 2020 12:18 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Да така си е а ми хранят с тях 2х55 w халогени :twisted:


Съб Юли 18, 2020 6:33 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Кабела от минуса към купето да прави бела. Често корозира връзката...


Съб Юли 18, 2020 8:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
1. Демонтираш ксеноните
2. Монтираш обратно оригиналните крушки
3. Изхвърляш ксенона в кофата
4. Половин час цветисто псуваш китайците и отпадъците които произвеждат и продават
5. Кефиш се на живота


Съб Юли 18, 2020 8:23 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
itso.t написа:
1. Демонтираш ксеноните
2. Монтираш обратно оригиналните крушки
3. Изхвърляш ксенона в кофата
4. Половин час цветисто псуваш китайците и отпадъците които произвеждат и продават
5. Кефиш се на живота



:finga:


Съб Юли 18, 2020 10:51 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Винаги е било приятно да се общува с добре възпитани люде. Много ти благодаря.
За да не се чувствам задължен, ще ти пожелая да ти се падне от същото, ама по повечко. :D


Съб Юли 18, 2020 11:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Мери напрежението непосредствено на входовете на баластите. Имат пикова консумация в момента на палене, която вероятно оригиналната инсталация не може да подсигури. Дебели кондензатори да слагаш не е най-добрият подход, щото така още повече ще товариш инсталацията в момент на палене. Когато работи моторът и ги палиш, има ли го проблема?


Съб Юли 18, 2020 5:40 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 9:54 am
Мнения: 864
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Търси окислени контакти... включително маси.


Съб Юли 18, 2020 8:18 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
lcr написа:
Мери напрежението непосредствено на входовете на баластите. Имат пикова консумация в момента на палене, която вероятно оригиналната инсталация не може да подсигури. Дебели кондензатори да слагаш не е най-добрият подход, щото така още повече ще товариш инсталацията в момент на палене. Когато работи моторът и ги палиш, има ли го проблема?



Да тогава се появяваше най вече, особено като дам на автоматично включване на светлините от сензора. Като сам в тунел се пускат автоматично и набива лампата на акумулатора и даже чека ми набиваше преди да обслужа генератора. Сега сам с дебели кабели 6 квадрата със взети директно от клемите на акумулатора за двата полюса и сложих по едни 100нф + 1500мф близо до буксите на баластите :D . Май пак се появява ама забелязвам че когато оставя климатроника на позиция AUTO пали и няма проблеми явно софтуера на колата ще очаква пропадане на напрежението поради мощен консуматор и не набива чека :?:


Нед Юли 19, 2020 12:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Май 12, 2014 10:49 pm
Мнения: 4379
Местоположение: София
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Цялата работа може да няма нищо общо с клякане на захранващото напрежение а със смущения, които баластите генерират. Аз също съм с 55W AC ксенони и ми прави впечатление, че когато ги включвам, понякога, ми цъфва грешка за airbag. 100% съм сигурен, че въпросната грешка не се появява, ако ксеноните са изключени.

LC блокиращи филтри биха могли да решат проблема.

Моите са такива (4300 K):

https://xenon.bg/product/1205/raytech-h ... ntsia.html

Имат филтри, но очевидно не са достатъчно добри.


Нед Юли 19, 2020 1:11 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Съб Май 17, 2008 10:01 pm
Мнения: 238
Мнение Re: Дайте ваша гледна точка за проблеми с 55w Ксенони
Бее мислих го ама то не се мисли а се мери ще взема Hantek скопа да прогледам какво се случва със ефира на захранването :lol: . То знае най добре какво го клати :D . Като цяло като сложа един слаб акумулатор или вече отиващ си с малък капацитет или разреден доста колата или пали трудно или пали ама ми светва лампата на AIRBAG FAULT на френската курветина :mrgreen: . Това обяснявам със ниското напрежение и капацитет на акумулатора ама като запали няма ядове. Вече явно тоя китайски баласт така разпалва крушката че сигурно пиково отиват може би и 50 А ? Осен идеята ми е да сложа последователно няккакви шунтови резистори около баластите с цел като интензивно разпалва ксеноните да не ми събаря толкова агресивно алтернатора :| Друго не остана за жалост :?: осен да правя retrofit на баласта като го отворя (пада и гаранция) и трябва да мисля дали има възможност да тръгва от по ниска мощност :?:


Нед Юли 19, 2020 10:32 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни