Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Дистанционно за отключване отказва понякога в студено време 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Дистанционно за отключване отказва понякога в студено време
Дистанционното на централното на колата, правено от Валео, от зимата започна да ми прави въртели - докато е било на топло няма проблеми (в джоба, вкъщи). Но ако постои известно време навън и изобщо не сработва - имам предвид че дори светодиода не светва.
Сменях батерията естествено, почистих, презапоих всички връзки вътре и сякаш беше добре. До преди седмица - сутрин (на по-хладно, т.е. 16-17 градуса) пак отказва, заключвам с ключа, на обяд се стопля и забравям за проблема.
Тази сутрин излязох от вкъщи, отключи нормално, ходих насам-натам, стоял съм 15-тина минути навън (на 17 градуса) и пак отказа. Знам си процедурата от зимата - слагам го на топло в ръката и с дъх го стоплям - след тази процедура пак сработи.
Отворих го сега, разгледах под микроскопа за лоши спойки, излишни връзки, замърсявания, спукани пътеки - няма такива неща, няма следи от корозия или подобни неща. Пак презапойх наред, сега "метализирах" и via-ите с калай. Ще сменя пак и батерията, но се чудя какво може да е толкова топлинно зависимо?
Не е дрифт на кварц или резонатор - понеже изобщо не светва диода. Контактите на батерията са добре, пак ги почистих и "напрегнах" - но не мисля че е там, кривейки и стискайки не успявам да го накарам да проработи - само загряване. И ако зимата имаше някакво обяснение, сега на +17 да съм го сгрял с няколко градуса?
Има няколко танталови и/или малки електролитни, освен тях да сменя. Какво друго може да е толкова температурно зависимо?


Вто Авг 14, 2018 10:00 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Преди години и аз имах такъв проблем (китайско дистанционно) - при мен бяха проблеми в 2 вии. Понеже платката е доста тънка - огъването от натискането на бутоните явно ги беше провредило.


Вто Авг 14, 2018 11:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Може самия кристал на чипа да е пукнат или вътре опроводяването да е кофти. :)


Вто Авг 14, 2018 11:41 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Амчи подходи инженерно - сложи го във фризера и после го захрани със външно захранване. Мери ток, напрежения и т.н. Ще елиминираш поне батерията.


Сря Авг 15, 2018 1:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Случват се и магии разни, на мен скоростомера не ми работи в студено време.


Чет Авг 16, 2018 4:57 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
pipilica написа:
Случват се и магии разни, на мен скоростомера не ми работи в студено време.

При мен скоростомера спираше при загряване на двигателя, а след смяна на датчика с нов, започна да спира при студ. Наложи се да изкормя стария датчик. Спойките бяха видимо зле. След премахване на стария припой и презапояване с Sn/Pb 60/40, вече години нямам проблеми с него.
Аз залагам на поши спойки и/или безоловен припой.


Чет Авг 16, 2018 8:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Към колегите с прекъсващия скоростомер - да не се "в кюпа" с Рено? Около 2000-та е масов проблем - най-евтиното решение е както споменахте презапояване. Френски ....
А по моя проблем - след ново презапояване, метализиране и т.н. пак направи проблема на следващата сутрин. После смених батерията - старата даваше 3.05V, новата беше малко над 3.2 (мерено с най-евтиното куче-мултимер).
Засега няма проблем, но може утре сутрин да го замразя за видя какво ще покаже, мерси за идеята.


Чет Авг 16, 2018 9:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Чет Апр 16, 2009 12:26 am
Мнения: 2636
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Бре как позна, със Ситроен съм 98' може и да помогне презапояването, но като се сетя какво трябва да извадя докато стигна до презапояване че и после да го върна обратно си карам на оборотомер.
Може да купуваш кофти батерия, имам едно кантарче с 2032 и 3 пъти я сменям щото угасва за няма и 2 месеца накрая намерих от тая година Varta и за сега работи добре.


Пет Авг 17, 2018 1:03 am
Профил
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
gicho написа:
... Френски ...

Такива обобщения не са много уместни, особено когато става въпрос за сензори и някои други агрегати и възли, които се доставят от подизпълнители. Все едно да намразиш марката и модела заради проблема с твоя ключ. :) Най големия проблем с рендето ми създаде това. На Рено ли да се сърдя...


Пет Авг 17, 2018 9:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пон Мар 13, 2006 12:59 pm
Мнения: 3855
Местоположение: Габрово
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Не се засягай. Някой марки има учудваща способност да събират голям брой съмнителни компоненти заедно :-). Това с лукас-а е по-скоро въпрос на слабо разпространение - бош-а не са по-добри, но заради масовостта има много гаражни приоми за връщане към живот с цел незабавна продажба. Същото е и японските дизели с денсо - скъпа поддръжка поради липса на възможност за "рециклиране" (на дюзите примерно) - но каквато и да е причината следствието е да се избягват.
В моя случай не се оплаквам - поне имобилайзера си е отделно "кубче" - което сравнено с картите ( на рено...) и безобразния начин да те зареже на път заради кофти спойка на 3d бобината си е нищо. Иначе имат здрави двигатели, поне бензиновите, но как да си го купиш като си ходил да прибираш N броя познати изгорели по един и същ начин...(псувайки "на карта"...)
Знаеш за четирите Ф-та, аз съм минал през 2 от тях, сигурно ще мина и през останалите.
Най-ужасното ще да е комбинация от две ф-та - примерно форд ка дето е фиат 500... Дали пък има нещо да е фиат-форд-и-франсе?
Едит: всъщност да, на рено трябва да се сърдиш че са избрали лукас и не са направили добър входящ контрол, или са избрали подизпълнител със съмнително качество. Аз трябва да се сърдя на валео в случая, но вината е тойота че са избрали тях. По-точно че са се хванали с европейски подизпълнители.
А и си мисля че коя е фирмата доставчик не е единственото - сигурно и те си имат отделни заводи, различни технологии и нива на цена/качество. Бранд-ът не е толкова важен.


Пет Авг 17, 2018 1:25 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Абе това френските не са коли а жени, искат много грижи, рядко са на едно мнение с теб, и те зарязват точно когато най-малко очакваш ... мен ако питаш италянските превъзхождат френските във всяко едно отношение, дори и в дизелите.


Нед Авг 19, 2018 5:47 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Desert Leo написа:
gicho написа:
... Френски ...

Такива обобщения не са много уместни, особено когато става въпрос за сензори и някои други агрегати и възли, които се доставят от подизпълнители. Все едно да намразиш марката и модела заради проблема с твоя ключ. :) Най големия проблем с рендето ми създаде това. На Рено ли да се сърдя...


Все пак, марката си избира доставчиците. ;) И даже, май въпросните "марки автомобили" (една корпорация има по няколко "марки"), предимно с това се занимават - измислят дизайни и си избират кой да им доставя частите.


Пон Авг 20, 2018 10:42 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Мда… и като ходиш за резервни части до магазина, първо провери в кой ден е произведена :)

Много ми е интересно сега като се каращисат тъпите проблеми на PCA с кардинално сбъркани концепции на Opel - ще бъде колата Avoid at any cost...


Пон Авг 20, 2018 6:46 pm
Профил ICQ
Online
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Не робувам на марки и модели. За мен е важно как се дължи моята кола. Ако ми прави мизерии ще я сменя дори отзивите за модела да са прекрасни и обратно. Не всички блондинки са непременно глупави... :)


Пон Авг 27, 2018 9:02 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Яну 01, 2012 7:04 pm
Мнения: 2581
Местоположение: Велико Търново / София
Мнение Re: Дистанционно за отключване отказва понякога в студено вр
Да не се окаже накрая проблемно самото бутонче ?

_________________
https://github.com/slav4ocom/


Пон Авг 27, 2018 11:05 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни