Микроконтролери и електроника
http://mcu-bg.com/mcu_site/

Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?
http://mcu-bg.com/mcu_site/viewtopic.php?f=11&t=15298
Страница 1 от 1

Автор:  gicho [ Сря Юни 07, 2017 12:11 pm ]
Заглавие:  Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Дайте идеи какво си струва да се вземе за любителско гледане, по-скоро за ентусиаст - идеята е за подарък.
Не говорим за 5 доларово елм-че а малко по-нагоре по стъбичката.
Нещо от типа на X431 интерфейсчетата - насочил съм се към такова в момента но не съм наясно с отключванията - разни руснаци предлата срещу 10-тина лева отключване по серииния и малко данни от апп-а в телефона след инсталация. Имам предвид за всички марки. Не е опция да се плащат официалните цени за всяка марка. Няма да се изкарват пари от работа с него, по-скоро ще се зяпа и цъка с език. Нещо като второ мнение за проверка дали е за поп, за проверка на коли преди купуване, за ровичкане по личните коли.
Гледам че при китайците има и "x431 pro" на двойна цена (80 срещу 40 долара) и се чудя с по-евтиното да няма някаква уловка?

Между другото, ако някой си търси добър ELM327 мога да дам проверен модел - в смисъл такъв който наистина работи дори с по-проблемните интерфейси като форд-ските pwm и vpw. Че колко евтинки минаха наоколо в търсене на "хубаво и евтино" докато намеря този.
ПП: не карам форд - да си кажа да не ми излезе име :P

Автор:  nikidimitrow [ Сря Юни 07, 2017 12:45 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Привет,

какви парички му търсиш на твоя ELM327?

Автор:  gicho [ Сря Юни 07, 2017 1:44 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

А, не го продавам - имах предвид че мога да посоча модел който съм тествал с положителен резултат. Излизе ми към 25лв - не знам обаче в бг дали се продават тия модели, както и дали не са им направили копия.
Тъкмо мисля да заръчвам за колеги още бройки - то и затова попитах за X431 ако става да го добавя в поръчката. Досега да съм поръчал ама китаеца дето трябваше да прати елм-и ми писал че ги свършил в момента.
Спешно ли ти е?

Автор:  nikidimitrow [ Сря Юни 07, 2017 1:53 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Не, не е спешно, благодаря.

Обмислям да си поръчам и аз сега от китайците един ELM327, не мога да им хвана спатийте за разликата в моделите освен wifi и bluetooth. За това, ако може съвет за някой проверен, ще бъда благодарен.

Същото е за VAG COM кабела - който съм набелязал - има от 10 до 40 $.

Автор:  vesko_hard [ Сря Юни 07, 2017 2:35 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Със X341 няма да сгрешиш, за парите си е номер едно. Работи без грешка. За активирането(инсталирането) не мисля че е нужно да даваш пари: carmasters.org
Тествано.

Автор:  gicho [ Сря Юни 07, 2017 4:35 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Мерси Веско, значи спокойно да си заръчвам 44 доларовия и да не го мисля?
А за елм-а потвърждавам че става "Konnwei KW903". По принцип четох положителни отзиви за модела KW902, и по аналогия прецених че 903 ще става също. Взех моя от banggood ама поне при мен напоследък доста се бавят доставките оттам и сега ще заръчвам от алито.
Та тоя модел KW903 има 3 модификации - едната е с класически BT и става за андроид и ПЦ (такава имам в момента).
Другата е с WIFI - такава ще си заръчвам - идеята е че може да работи с ай-си-фони и подобни (и с андроид също де).
Третата е с BTLE (4.0) - тази също я дават да става за ios но там ми се вижда най-мътна.
Трите варианта се различават по надписите отпред до бутона ниско в дясно- първата е без специфичен надпис, втората си има "WIFI", третата има "Bluetooth 4" май.
Цените са различни - чистата (класически БТ) е най-евтината - около 12 долара, на banggood e 12 евро.
ВИФИ и БТ4 са по-скъпи - 14-15-16 долара и нагоре.
Откъм функционалност мисля че няма разлика (на ниво ОБД поддръжка). Вътре са на две платки и едната дето е обд2-то-уарт е все една и съща. Връзката към БТ, БТ4 или вифи става на втората платка и тя винаги е нещо-към-уарт (бт-към-уарт, вифи-към-уарт, бтле-към-уарт).

Автор:  nikidimitrow [ Сря Юни 07, 2017 9:22 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Благодаря за информацията.

Оценявам,
поздрави

Автор:  Реконструктор [ Чет Юни 08, 2017 4:27 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Кой продава X431 софтуера за всички марки за 10 лв?? Живо ме интересува. :) Иначе X431 тапата е всичко, което ти трябва, единствения недостатък е 50$ на марка. :) Можеш да вземеш и професионалната версия за около 1000 евро с качен целия пакет.

Автор:  gicho [ Чет Юни 08, 2017 11:56 pm ]
Заглавие:  Re: Предложение за приличен диагностичен уред/интерфейс?

Реконструктор написа:
Кой продава X431 софтуера за всички марки за 10 лв?? Живо ме интересува. :)

Предполагам, досещаш се, че за 10лв го продава такъв дето не му е собственик :)
Според линка на Веско и 10-те лева могат да се спестят с малко четене.
Кофтито е че такива продукти, които са да го кажем "разбити" от хакери спират да се развиват.
Сега чакам един китаец от али-то да измъдри разликата между вариантите със и без "plus" - единия е на 45 долара, другия на 90. Последната твърдеше че с единия имало софтуер, а с другия нямало. Ма той бая неориентиран та не му вярвам, ама има да ми връща 10 долара и гледам да го ползвам.
Към тоя X431 ме насочи приятел който го ползва професионално. По неговите думи му е стъпил около 600лв за комплект със софтуер за всички марки. Ровейки из нета (olx) има оферти на 200-300лв уж със софтуер.

Страница 1 от 1 Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/