Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автоматична скоростна Рено Сценик 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Автоматична скоростна Рено Сценик
Хванах май бяла лястовица. :)
Въпросната каляска е от 2000г , като е студена (май) няма ядове. Като се постопли (и най вече като я опъна на продължителен баир ) , светва ламБа за проблем в ск.кутия. Съответно минава в сервизен режим , почва да се влачи едва-едва.
Тоз проблем го прави когато и кефне , и по равен път. Последно съм намерил цака: както си върви по равния път , и светне ламБата , гася от контактния ключ за миг , после пак контакт , и си тръгва - няма ламби/аварии и т.н. сума време.
Умувам , ако е проблем от температура , не може да изстине за миг кутията. Ако се изкопае схм. кво мери компа на кутията , да знам де да ровя...

Водил съм я на диагностика , карах я със закачен 'стенд' -мерилото показа температура 105 гр. на маслото в кутията . Мина в сервизен режим , човека го изчисти и си тръгна каручката (временно).

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Вто Ное 24, 2015 9:13 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
закъсан кабел/куплунг на термосонда, както го обясняваш


Вто Ное 24, 2015 10:14 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
А масло и филтър на скоростната кутия сменял ли си скоро ?


Вто Ное 24, 2015 5:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Маслото го смениха , за филтър нищо не казаха в сервиза .От скоро я взех колата , и съм индианец по въпроса...

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Вто Ное 24, 2015 9:59 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Със старото масло пак ли така правеше ?


Сря Ное 25, 2015 6:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Със старото масло си го имаше проблема. След смяната сякаш малко по късно от запалването на колата се явява проблема. Ама всичко е мн. относително...
Охлаждането на кутията заводски беше свързано м-у входа на водната помпа и след термостата(т.е. към радиатора) . Това свързване ми е чуденка , по конвекция ли се е охлаждала кутията?
Сега съм свързал охлаждането на кутията след парното и изпарителя на газовото. След това свързване сякаш проблема се повлия , но пак го има.
Сложих 2 термометъра на охл. вода. На входа и изхода на кутията. Не забелязвам кутията да генерира сериозна жега.
Намислил съм да отворя компа на кутията , да огледам ква е хавата . Предполагам при меренето на температура , сигнала минава през някой ОУ ...
Тоя комп мери и нялягането на маслото , може и по този параметър да се дъни

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Сря Ное 25, 2015 10:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
За какъв автомобил става въпрос. Номер на двигател ?


Сря Ное 25, 2015 10:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
2000 г е колата ,бензин 1600 куб2 16V , в талона пише VF1JA04N223312130 което мисля е номер на купето , за мотора-тц


Прикачени файлове:
N_Reno.jpg
N_Reno.jpg [ 88.53 KiB | Прегледано 7017 пъти ]

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...
Сря Ное 25, 2015 11:08 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
mitko_el написа:
Маслото го смениха , за филтър нищо не казаха в сервиза .От скоро я взех колата , и съм индианец по въпроса...


Освен, че трябва да се смени малото, трябва да се смени с правилното такова. Атоматичните кутии са по-придерчиви към маслото от мотора.
Друго - диагностиката какво изплюва като грешка?


Чет Ное 26, 2015 11:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Маслото го смениха в сервиз на човек , който ми препоръчаха като компетентен по авт. скор. кутии. Диагностиката (беше направена със специализиран уред, не лап-топ) показа 105 гр. температура на маслото.

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Чет Ное 26, 2015 12:17 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Правилната работа на автоматичната скоростна кутия е пряко свързаха и с правилната работа на двигателя.
Следният пример - бяха ми ремонтирали разни неща по автомобила, едно от които смяна на масло и филтър на скоростната кутия. Бре, като слезе от подемника, на директна включва с удар, а на задна без.
Направих едно кръгче, да видя дали има нещо тракащо по окачването. Естествено, имаше ново 20. Двигателят няма мощност, дотолкова, че и тролеите ми присветкваха с фарове за да им направя път. :D Също така, сменяше скоростите по някакъв странен начин. След завръщане в сервиза, се установи че мапът е бил изключен защото пречел за назнамсикакво и след това не е включен. С включването му, всички аномалии изчезнаха. Интересното е че никакви ламби или крушки за проблем с двигателя не светеха.
Има и още, ама ме домързя да пиша повече...


Чет Ное 26, 2015 12:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
mitko_el написа:
Маслото го смениха в сервиз на човек , който ми препоръчаха като компетентен по авт. скор. кутии. Диагностиката (беше направена със специализиран уред, не лап-топ) показа 105 гр. температура на маслото.


Тоест тези 105 градуса са отвъд допустимия диапазон? Имаш ли лесен достъп до датчика?


Чет Ное 26, 2015 1:15 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Окт 26, 2015 9:14 pm
Мнения: 46
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Да се обадя и аз...105 градуса е нормална температура за авт. скоростна кутия, след продължително /над 1 час каране в града и по-малко на магистрала/.
Тази температура се достига в зависимост не толкова от времето, а от натоварването на кутията. Т.е. и час да стоиш на едно място няма да я достигнеш.
Според мен проблема не ти е температурата. Казваш, че след известно време светва проблем в скоростната кутия? Какъв точно проблем дава диагностиката, като код? Едва ли е температура...


Чет Ное 26, 2015 2:53 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Вто Фев 03, 2015 8:37 pm
Мнения: 93
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
mitko_el написа:
Маслото го смениха в сервиз на човек , който ми препоръчаха като компетентен по авт. скор. кутии. Диагностиката (беше направена със специализиран уред, не лап-топ) показа 105 гр. температура на маслото.


Според мен най-компетентния за автоматични кутии за леки автомобили във Варна е Цанко. С удоволствие бих ти помогнал да я диагностицирам, но диагностиката ми не поддържа автомат на този автомобил.

Не смятам, че температурата на маслото е проблема, освен ако не е подходящо за модела. А с ABS и двигател има ли проблеми ?


Чет Ное 26, 2015 7:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 07, 2012 10:22 pm
Мнения: 3074
Мнение Re: Автоматична скоростна Рено Сценик
Историята е съвсем различна, но ми напомня на моето Пежо.
Както си карам, гасне и не ще да запали, няколко пъти. Светва всички лампи, аз виждам лампа СТОП, ама какво значи - дали ми казва ,че е спряла, или че не бива да карам- нямам идея. Доливам вода, чакам , я запали , я не.Чак ме теглиха из Македония.
Като изстина - запали и стигна до София. Отивам при майстор, преди да потегля за Силистра.
Човекът предположи ,че датчика на зъбното колело на маховика (там някъде) е дал фира.
Сменихме го, сменихме и ВОДНО СЪЕДИНЕИЕ - пробито, капеше долу-горе върху датчика.
Май се оправи - минаха 3 месеца оттогава.


Чет Ное 26, 2015 9:00 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни