Отговори на тема  [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
печка за кола 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 19, 2007 8:16 am
Мнения: 1063
Местоположение: путинофили: "иди н***й"
Мнение Re: печка за кола
4esto написа:
...си дълтонист и на черното ще кажеш бяло :?:


кофти матри'ал (клавиатура :))


Сря Май 27, 2015 8:17 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: печка за кола
4esto написа:
ToHuи" че гледа аванта" Ти като си толкова съвестен сигурно когато си бил не толкова знаещ и можещ както сега сигурно не си се възползвал от чужд труд.Или си всезнаещ и всеможещ а.Нищо лично ,но не е ли така или си дълтонист и на черното ще кажеш бяло :?:

Виж аз нито съм съвестен нито добър, дали съм се възползвал от чужд труд ... много зависи, не по този наичин сигурно, но не ме разбирай погрешно, когато съм бил по неможеш и незнаещ съм си изкарвал парите с каквото съм можел, конкретно по онова време с коли ... ама не с продажбата или ремонта им ;) но аз угризения нямам никакви, и за мен всеки начин за изкарване на пари е допустим.

И ... не е лошо да се усещаш малко щото моят пост не беше написан с някакъв упрек към теб а по скоро закачах колегите ... няма значение, не мисли че само Онзи :D колега е склонен да срита нечий задник прото щот не е на кеф. Повечето тук си имаме работа, някои си изкарват парите с проекти като този за който питаш, а други пък просто се дразнят към авантаджии. На мен лично ми е все тая, аз се дразня от идиоти, това че търсиш аванта не е лошо, това че се стараеш да пишеш правилно е добре, но твърде докачлив ми се виждаш което само по себе си дразни .. е и колегите се дразнят от правописа, аз по тоя въпрос не взимам отношение щото и моите писаници често не са от най-четливите, особенно като разменя 3 от 5-те букви на думата :D


Сря Май 27, 2015 8:41 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 9:02 pm
Мнения: 36
Мнение Re: печка за кола
Е на този отговор няма какво да добавя.Прав си всякъкви хора ,всички сме различни.То в дискусии като тези само едн е кривия и дразнщия.Темата я пуснах аз , но не с цел да дразня някои.Да пиша наистина неграмотно,но правя каквото мога по въпроса.Взех си забележка.Извинявам се на убидините от мен,то фаида


Сря Май 27, 2015 9:55 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: печка за кола
винаги съм твърдял, че езика е начин да изразиш собствените си мисли. ако нямаш такива, няма значение на какъв език НЕ можеш да ги изразиш.
тука сме нещо като инженерен форум и сме свикнали да четем/пишем относително свързани неща. не като в бгмама "момишета, излсна ми циреи на тръткъта, дали не е шот си купух дръфена лашица от жамбуту?"

можеше спокойно да напишеш: извинявам се, мама и тати емигрираха преди 20 години и са ме учили на български върху кухненската маса в неделя; извинявайте пичове, ама нямам завършен 8-ми клас, но пък реставрирам един мерцедес; аз съм тунизиец от джибути и ползвам гугъл транслатор за български и т.н. агресивния тон тука не е начин да постигнеш нещо.

понякога минава някой екземпляр като тебе, признавам учудващо рядко. действа освежаващо (за сега) и всички му се нахвърляме, после го оставяме да си се плюмчи самотен. но почти никога не постига желания ефект. дори да има някой с желание да помогне, и той се отдръпва. а хората, които могат да помогнат, след първите 2-3 поста почват да не четат темата.


Сря Май 27, 2015 9:59 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 8:59 pm
Мнения: 505
Местоположение: София
Мнение Re: печка за кола
По темата:
Не видях никъде печката каква е... webasto, eberspacher или друга марка... Не видях и с течно гориво ли е или електрическа. Знам сервиз в София, който се е специализирал в работата с отоплители за превозни средства и са добри. Сподели повече по проблемите си и по-малко по заяждането към колеги. Да разбера струва ли си да те пращам при тях.
Виждам само въпроси, без да прочета и ред със симптоми и детайлизиран проблем.

По дискусията:
Човека в началото ме дразнеше МНОГО :evil: (сега малко по-малко) и вярвах, че с поведението на форума ще го стресирате/стресираме и ще се откаже... виждал съм го при много нови членове с малко опит. Подхода ни е доста груб (може би заслужено, но все пак груб). Тук обаче не се случва и не поддава, само зареди глупавата упоритост може да си струва да го изслушаме :)

Директно към 4esto : Смени си подхода, не нападай потребителите и може да са по-отзивчиви. Никой няма да ти подаде ръка ако тръгваш напред с рогата всеки път. Игнорирай постовете с обръщения към теб и не се "впрягай". Прочети малко повече теми тук и свикни с хората. Аз разглеждам форума повече от 8 години регистриран съм от 2008-ма и имам малко над 200 поста ти за две - три седмици изписа 30 и то предимно с нападки и караници.
Това са само съвети - ти си решаваш как ще продължиш, но от това зависи и дали ще получаваш отговори или заяждане!

_________________
I'm debugging my software mostly with soldering iron....


Сря Май 27, 2015 10:00 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: печка за кола
мерцедес 290 с какви букви отзад, година и т.н.?


Сря Май 27, 2015 10:06 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 9:02 pm
Мнения: 36
Мнение Re: печка за кола
ДедоБоре.Мерцедес Е290 ТД 1996г отоплител webasto на течно дизел.Управлвнието Hella само това успях да прочета,то цялата платка е изгнила буквално.Как работи точно прочетох тук от поста на милен жс.Помгона ми предостатъчно за което благодаря и ако имам въпрос ще се обърна към него.Идеята ми е не да ползвам оригиналното управление а точно такова като това ръчно."можеше спокойно да напишеш: извинявам се", 4есто "Извинявам се на убидините от мен,то фаида"" А и ако има правописни грешки моля да бъда извинен" още на първия пост" моля учтиво не се заяждам ако съм обидил теб или някои друг се извинявам".Няма смисъл вече и все пак ти благодаря че ми отдели минутка от твоето време за да ми помогнеш.Проблем не знам как да прекратя темата или ако може направо администратора да я истрие :(


Сря Май 27, 2015 11:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: печка за кола
то било за "очиларка"...
аз си помислих, че възстановяваш 290GD или 290SL :D или дори 290 Convertible B от 1939 - там нямам идея какво е отоплението, вероятно се е свеждало до вълнено одеало.

за очиларки трябва да има купища чарколяк по моргите. може би ще е по-лесно просто да вземеш едно на старо и да не откриваш топлата вода. този автомобил дори не е още в класа "олд таймер", но смисълът на истинското реставриране е да е с оригинални части, или поне в оригиналния дизайн.


Сря Май 27, 2015 12:07 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 9:02 pm
Мнения: 36
Мнение Re: печка за кола
М да тъкмо се връщам от там .То било лесно :) .Тези коли които си представил не са по моя джоб .Тази имам и нея правя .Реставрирам образно казано ,все пак сам всичко си правя не може човек от всичко да разбира,а за реставрирането се изискват доста хора , с доста опит пари ,които за съжаление нямам.


Сря Май 27, 2015 1:42 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 9:02 pm
Мнения: 36
Мнение Re: печка за кола
За мерцедес вече всичко се прави в китаи.Колко да е оригинално не знам.


Сря Май 27, 2015 1:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: печка за кола
Приеми един съвет - НИКОГА не се опитвай да управляваш ръчно или да заменяш/подменяш/променяш управлението на отоплител работещ с петролен продукт - резултата гарантирано (рано или късно) ще е ... купчина пепел. Част от работата ми е да познавам всякакви видове горелки и за съжаление съм виждал достатъчно инциденти точно от такива модификации.

С ОГЪНЯ ШЕГА НЕ БИВА!!!


Сря Май 27, 2015 8:18 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение Re: печка за кола
olx.bg/ad/vebasto-otoplitelna-pechka-webasto-termo-top-z-c-d-ID4YM1m.html


Пет Май 29, 2015 7:46 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 9:02 pm
Мнения: 36
Мнение Re: печка за кола
Благодарско,ще се пробвам сам пък като не стане тогава ще го мисля.Все пак въпреки всичко ми бе даден шанс и ми се помогна . :)


Пет Май 29, 2015 10:09 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 6:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение ето го майстора :) www.orbbasto.karadev.net
на този линк можете да се свържете с производител на печки за коли, бусове и други
www.orbbasto.karadev.net
качеството е гарантирано

_________________
http://karadev.net


Съб Юни 27, 2015 3:55 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 11:15 am
Мнения: 1244
Местоположение: Phoenix AZ
Мнение Re: ето го майстора :) www.orbbasto.karadev.net
karadev написа:
на този линк можете да се свържете с производител на печки за коли, бусове и други
http://www.orbbasto.karadev.net
качеството е гарантирано


Успокои топката малко .
Гледам имаш знания и умения ,но това дето си го сковал е доста далеч от всякакви авто стандарти .
По добре напиши -ползваите го това на собствен риск- щото е точно така.
На пръв поглед изглежда елемнтарно и наистина функците на печката не са кои знае какви но то ако беше толкова лесно нямаше да плащат дебели пари на една камара инженери.


Вто Юли 21, 2015 4:25 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 75 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни