Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Книга "Програмиране на микроконтролери на езика С", вер.1 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Книга "Програмиране на микроконтролери на езика С", вер.
Нещо което ми направи впечатление - като че ли липсва английската терминология.
Според мен, би било хубаво да я има, тъй като начинаещ, чел едно, друго, трето, може и да не направи директна връзка между "array" и "масив". Това е съвсем примерно...


Пон Сеп 11, 2017 7:25 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 4:27 pm
Мнения: 73
Мнение Re: Книга "Програмиране на микроконтролери на езика С", вер.
ToHu написа:
Справочник е едно, наръчник за начинаещи друго. И аз не съм от големите писачи, но според мен усвояването на всичко става по-лесно в процеса на работа. Всичко което е изписано в първите няколко глави е можело да бъде изложено в част 5 и 7, а част 6 според мен трбява да е последна, и по-скоро да е справочна. Същото важи и за описанието на С. За съжаление да се започне със суха материя не е много ОК почти за никой начинаещ, интересно е когато още от втората страница ги хвърлиш в джаза, макар и с прости неща. много по добре да светнеш светодиод на 3-та страница, след това на 5 да го накараш да мига и за тия 5 стрнаици можеш да дадеш доста поелзна информация покрай кода, която ще се запомни доста по-оптимално. Писана е в стил учебник, и то такъв който да изучаваш няколко семестъра. Този метод на обучение за определени области може би е ОК, но смея да твърдя че писането на код не е една от тях.
Иначе поздравление за усилята.



Може би цялото това "объркване" се получава от факта, че си спестих в началото една точка от типа "Как да четете книгата". По принцип в предговора на книгата съм описал редът, в който очаквам книгите да бъдат четени, също и в т. За кого е предназначена тази книга.
1. ANSI C. Курс за начинаещи
2. ANSI C. Пълен справочник (по-избор, ако някой се чуства уверен от наученото от първата книга, може да премине към т.3 и да използва тази книга при необходимост да си изясни някой детайл).
3. Микроконтролери. Архитектура и принцип на действие (обяснява общите принципи на работа на микроконтролерите и описва един малък и лесен за разбиране микроконтролер).
4. Програмиране на микроконтролери на езика С (Предполага се, че читателят е запознат с материала от горните книги. За удобство съм добавил описанието на микроконтролера тук, тъй като го използвам в примерите. Опитах се да добавя и възможно най-сбита версия на книга 2 - Кратък С справочник, също за удобство). Тест ако читателят е следвал този ред, може директно да започне с част V Въведение в програмирането на микроконтролера Z8F083A на езика С и да използва предходните части, когато трябва да си припомни нещо за микроконтролера, за езика С или за развойните средства.

При първа възможност ще се опитам да преструктурирам книгата.


Пон Сеп 11, 2017 7:55 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 4:27 pm
Мнения: 73
Мнение Re: Книга "Програмиране на микроконтролери на езика С", вер.
itso.t написа:
Нещо което ми направи впечатление - като че ли липсва английската терминология.
Според мен, би било хубаво да я има, тъй като начинаещ, чел едно, друго, трето, може и да не направи директна връзка между "array" и "масив". Това е съвсем примерно...


Да, има логика в това. Ще го имам предвид.


Пон Сеп 11, 2017 8:09 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни