Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждност" 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:16 pm
Мнения: 331
Мнение Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждност"
Някой има ли информация какво пише като идея в тази книга ? Общата идея ми е ясна, а основните положения за темата и да са се променили няма да е нещо тотално ново или революционно, дори мисля, че това е много консервативна сфера ;-) Гледам, че я има по 6-7, мах 10 лева и не е чуденето ми дали да я взема, а по-скоро може ли да бъде полезна в момента ПО темата. Благодаря за информацията предварително :-)

Изобщо по тази тема от къде намирате информация ? Книги, сайтове, нещо ? Хора дори :D То най-добре от хора, и то "патили" - Не питай старило, а питай патило.

knizhen-pazar.net/index.php?op n=add_book&id=428140&title=Микропроцесорни системи с повишена надеждност (действителен линк на текста е http://goo.gl/jenQfp, защото има whitespaces)


Нед Ное 23, 2014 12:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
Книгата е издадена през 1984-та. Има ли нужда от повече коментари...


Нед Ное 23, 2014 7:47 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:16 pm
Мнения: 331
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
Да бе човек, но дали принципите вътре важат или са стари схващания, оборени може би? Трябва ми нещо за начало, основа.

offtopic: Основите на транзистори, тригери, регистри и какво ли още не са същите и днес, а примерно първият MOS транзистор е от 1960, а 1970-1980 вече са изчистени основите, от тогава променят процеса, идеята същата. Не че нещо, но метода използван при болшинството от индустриални метал детектори днес е базиран на изследвания от преди 1980, а го има описан подробно в бг книга от 1982, вкл. я ползвах за дипломната ми. Едно изречение бе ново за мен от книгата, но изключително полезно + важно.


Нед Ное 23, 2014 2:37 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
Ами купи си я и разбери. Струва жълти стотинки... Но престани да пълниш форума с глупостите си.


Нед Ное 23, 2014 2:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
Има доста умни книги, които са "ненадминати". Така например се учех от една книга от преди тази на принципите на оптимизация на алгоритмите, които и до днес са валидни, но имам чувството, че все по-малко се ползват, понеже процесорите станаха доста бързи..
Та конкретни технологии може и да няма вече приложими, но много принципи може да са.


Нед Ное 23, 2014 2:51 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:16 pm
Мнения: 331
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
@bobihot - това е въпроса за книгата. Принципите - ок, но дали не са заменени вече методите.

А това e идеята на темата:
Цитат:
Изобщо по тази тема от къде намирате информация ? Книги, сайтове, нещо ? Хора дори :D То най-добре от хора, и то "патили" - Не питай старило, а питай патило.

Сложих книгата за отправна точка, но как да е. Щом няма интерес, другаде ще търся информация.

@Desert Leo - "Глупости", а ? ОК. Никой не те кара да четеш тема, която е "глупости" за теб, нито да коментираш, нито нищо. Но българин си - трябва да се "изкажеш". Прав ти път.


Нед Ное 23, 2014 5:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Фев 13, 2013 2:35 pm
Мнения: 1748
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
Хубаво е да се пишат ценните книги, че да се знаят и ползват!
Наистина, като не ти е проблем я вземи и кажи как е?
Най- много да я сканираш- пуснеш тук :)


Нед Ное 23, 2014 5:04 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
scout_3pm написа:
@bobihot - това е въпроса за книгата. Принципите - ок, но дали не са заменени вече методите.

А това e идеята на темата:
Цитат:
Изобщо по тази тема от къде намирате информация ? Книги, сайтове, нещо ? Хора дори :D То най-добре от хора, и то "патили" - Не питай старило, а питай патило.

Сложих книгата за отправна точка, но как да е. Щом няма интерес, другаде ще търся информация.

@Desert Leo - "Глупости", а ? ОК. Никой не те кара да четеш тема, която е "глупости" за теб, нито да коментираш, нито нищо. Но българин си - трябва да се "изкажеш". Прав ти път.


Не темата, а писанията на автора (тук и в други теми) са глупости. Няма си и бегла идея за какво пише, а и е тръгнал от неправилното място.


Нед Ное 23, 2014 8:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
@Desert Leo, по-леко. Това може да не е било замислено като книга, а като публикация.


Нед Ное 23, 2014 10:25 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Вто Авг 07, 2012 2:16 pm
Мнения: 331
Мнение Re: Инфо - книга "Микропроцесорни системи с повишена надеждн
bobihot написа:
Хубаво е да се пишат ценните книги, че да се знаят и ползват!
Наистина, като не ти е проблем я вземи и кажи как е?
Най- много да я сканираш- пуснеш тук :)


Ще я поръчам утре сутринта ;-) За сканирането 100% също, само трябва да видя за по-удобен и по-хубав скенер от домашния ми. Имаше някой около мен с от този вид ... как се наричаха - за книги, които са. Не специализиран, които ги ползват по библиотеки и т.н да дигитализират (цифровизират май е по-правилно :? на български), а по-достъпен вариант на такъв скенер, но същата идея. Ще пиша като я взема.


Пон Ное 24, 2014 1:28 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 10 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни