Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Рек, свиквай! 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Рек, свиквай!
Конкретният повод е, че темата Avtomatizaciq е заключена пък на мен ми беше много забавна, само дето нямах време да я следя редовно. Препоръчвам отключването и ама с предупреждение.
А схемите на Наско толкова ли бяха секретни, че не можах да ги видя?

Ся к'ва стана тя: един уважаван съфорумец напусна - никой не е застрахован че няма да го хванат дяволите особено когато е провокиран. Ама аз си мисля, че рано-късно ще му мине и ще прочете форума и вместо да се пререгистрира го съветвам да си стои на стария ник - само ще го приветстваме.

Благодарение на търсачките все повече мунчовци и кратунчовци ще влизат във форума (не визирам Konstuktor-а, той просто е писал без да прочете някои неща) и ако Рек вземе да банва под път и над път форумът ще стане обикновен пишкоизмервателен и поне аз ще бъда принуден да ви доставя удоволствието като ви напусна.

Ся съфорумци, малко повече толерантност към новопристигналите! Те на псувни са се нагледали по другите форуми - не можете да ги впечатлите. Нека се учат к'вой туй нормален форум!


Пет Фев 03, 2012 10:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Рек, свиквай!
Цитат:
А схемите на Наско толкова ли бяха секретни, че не можах да ги видя?

Аз също не можах да ги видя, явно е бил някакъв локален само за БГ сървър, където са качени :) . Поне аз така реших, де като не можех да ги видя първия път - има доста БГ сървъри, които не се виждат от вън :) .


Пет Фев 03, 2012 10:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Рек, свиквай!
Виждат си се още картинките... Темата само е заключена, не е изтрита...

И на призивите да си покажем проектите : показват се хобитата, ама тези с които си изкарваме хляба - хехе - надявай се...

Погледни темата за ACTA в общи приказки konstruktor-e :)


Пет Фев 03, 2012 10:33 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Как да ги видя?!
Текст са!

Уф, не съвсем, само дето не се отваря: http://temp25.hit.bg/Schematic.bmp


Прикачени файлове:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 31.21 KiB | Прегледано 5916 пъти ]
Пет Фев 03, 2012 10:46 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Рек, свиквай!
Заповядайте. Дано ония с АКТА не ме подгонят със СОПАТА.


Прикачени файлове:
Schematic.png
Schematic.png [ 112.53 KiB | Прегледано 5907 пъти ]

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Последна промяна ike на Пет Сеп 05, 2014 2:07 pm, променена общо 1 път

Пет Фев 03, 2012 11:03 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Рек, свиквай!
Файловете, които се намират в акаунтите в hit.bg (в data.bg също) не се виждат извън БГ. Даже го има и следния куриоз - влизам си в акаунта в data.bg от тук, виждам имената на файловете си там, но не мога да ги отворя/трия/преместя :D . Така че Бонго стига си ревал, схемата на тая платка предполагам можеш да я видиш и по друг начин :) .

Относно напускането/пристигането на съфорумци - тоя форум (както и всеки друг) има хиляди потребители. Нали се сещаш, че не може да се угоди на всички, така че всички да са доволни. Винаги ще има някои, дето са по-докачливи и ще си трият акаунтите, сменят никовете (като теб самия - не помниш ли) и разни други такива неща. Явно има доста хора, които приемат нещата доста навътре и това си е само за тяхна сметка. Живота, както реалния, така и форумния си продължава и е само в тяхна вреда, където се палят толкова :D .

ПП. Ето ти я схемата, вече дано си по-доволен :D .


Пет Фев 03, 2012 11:05 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: ...
Ама аз моят акаунт го смених съвсем за друго: станах "бог" и да не се лъжат младоците да слушат мен а не някой новопристигнал който обаче е от 10 години във форума.
Ааа Рек :idea: : как може на човек киснал години във форума да му се каже "новодошъл"? Само защото не е дрънкал глупости ли?!

Аз затова си подготвих картинката за Bongo_x3 ама като видях к'во правят другите...


Прикачени файлове:
BONGOx3-A.gif
BONGOx3-A.gif [ 240.63 KiB | Прегледано 5901 пъти ]
Пет Фев 03, 2012 11:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8902
Местоположение: Разград
Мнение Re: Рек, свиквай!
Там пише "форумен бог", а не бог на микроконтролерите :) Все пак...


Пет Фев 03, 2012 11:26 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10621
Местоположение: София
Мнение Re: Рек, свиквай!
Един тънък нюанс. Прието е гостите да се съобразяват с правилата на домакина. Та, не виждам какво има да да свиква Рек... :D
Свиквайте вие (и аз в това число)... :D


Пет Фев 03, 2012 11:34 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Нед Апр 26, 2009 1:24 pm
Мнения: 398
Мнение Re: Рек, свиквай!
Cekins написа:
И на призивите да си покажем проектите : показват се хобитата, ама тези с които си изкарваме хляба - хехе - надявай се...


Ами покажи хоби ако ти стиска :-) И теб ще те прекарат през месомелачката .Като мен на два пъти. Но нали так се учим лошо няма :-) Само е малко не удобно :-)

Виж какво си си признал преди време :

Цитат:
Интерфейс за мини-мрежа със „специални” изисквания


Cekins написа:
Това пък въобще как може да се причисли към "шумоустойчиви"?

Освен всичко останало е доста тайминг критикъл. В тоя ред на мисли I2C ще е по-лесно да се подкара.


emilvtc написа:
... I2C също не е шумоустойчив. До колкото знам той е за комуникация между чипове на една и съща платка.




Cekins написа:
Ми да ама пробно съм го пускал на 50 метра кабел на 100kBs. А непробно в сравнително зашумена среда на 20-тина метра. Освен това е и синхронен, та можеш да го забавиш колкото ти душа сака. Плюс някакво елементарно CRC или чек сума и си готов.


Nikola Kirov написа:
Cekins не познаваш добре материята явно. Това че си го пускал на 20 метра означава само че се занимаваш съвсем любителски с електроника. I2C протокола е въобще непригоден. Той работи по фронтове на сигналите. Импулсните смущения го бъркат много. А индуктирането на разни кратки импулси по дългите линии е най честия вид смущение. ....


Cekins написа:
Ами не твърдя че я познавам добре :)

Ама пък и не съм я пускал щото ме е кефело. Просто това е което има - в случая SHT11 датчик влага/температура. Макар, че неговото не е съвсем I2C. Ама пък работи и не ми създава пробелми. А и тоя датчик си изработва CRC, тъй че не е толкова фатална някоя грешка - просто го чета докато получа верни данни.Естествено не гоня и някакво супер бързодействие - дори и 100 пъти да се наложи да го прочета, пак не ми пречи. Всъщност не съм го виждал повече от 1-2 пъти да дава грешка...

Конкретно в случая не мисля че 1W е много по-добро от I2C.


И при теб теорията се разминава с практиката и то доста :-) ама си доволен че работи Както Аз съм доволен от платката

Тая комуникация и на враговете си не бих я препоръчал. :D


Съб Фев 04, 2012 12:18 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: Рек, свиквай!
Е не е да не са показвани неща де. Но когато става дума за учене и на питащия
му се покажат грешките ако реагира обидено проблемът си е негов.

Аз тая заключената тема само бегло я поглеждах, автоматизация ли, мелиорация ли беше :D ,
но и аз като Бонго смятам, че Рек много избърза със заключването и. Въобще не виждам
смисъла от заключване на теми, usenet групите си живеят без тая екстра и здравето
им не зависи от това дали има или не един-двама селски идиота, всички ги научават
бързо и толкова. Форумите от друга страна губят качество ако станат много
контролирани защото са малко хората, имащи за казване нещо, което си струва, които
биха се съгласили да ги цензурират.
То и тук е практически като usenet с малки изключения и е ОК де. Рек ги знае тия
работи. Кой знае какво го е била стегнала шапката, с кого не се случва :D .

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Съб Фев 04, 2012 1:49 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7895
Местоположение: София
Мнение Re: Рек, свиквай!
Свикнете с мисълта, че пишкомерното повдение се изчерпва като смисъл някъде към края на пубертета. Ако някой е тъп, неграмотен или квото и да е друго, просто го игнорираш и толкова, няма нужда да се опищява аудиторията.
Темата винаги може да бъде започната на чисто.


Съб Фев 04, 2012 9:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:54 pm
Мнения: 1503
Местоположение: Пловдив
Мнение Re: Рек, свиквай!
Защо ми се струва, че тук, където дълго време хората се прояваваха като емоционално стабилни, напоследък все по-често изтрещяват?


Нед Фев 05, 2012 12:51 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Рек, свиквай!
Криза майка, какво да правиш - като настане икономическа криза, настъпва и емоционална такава :D .


Нед Фев 05, 2012 1:43 am
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист
Аватар

Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 11:17 pm
Мнения: 512
Мнение Re: Рек, свиквай!
head_up написа:
Защо ми се струва, че тук, където дълго време хората се прояваваха като емоционално стабилни, напоследък все по-често изтрещяват?


И въпреки това форума е светлинни години пред всички останали :).
Единственият дето долу горе държи някво ниво.
Като знам по другите форуми какво мазало е настанало...
В покетбългария на времето беше и там така... после зе да се замазва положението. До някоето време се опитвахме да опрайм положението ама после аз (и доста други) се отказахме :) в момента е поредният форум-борса.

Данооо тука да не става така.


Нед Фев 05, 2012 9:00 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни