Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Планиран update на форума 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Май 29, 2007 1:23 pm
Мнения: 3546
Местоположение: Високо в планината
Мнение Re: Планиран update на форума
Що не направим тема или малък по-раздел "икономически приказки"- там да се объждат полезните неща като данъци, осигуровки, общ. администрация, мита, ДДС и т.н.. Т.е. неща, фажни за живота и бизнеса?

_________________
Хайде де!


Чет Дек 27, 2012 11:14 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Лек офтопик
Рек, напоследък тук гърми, трещи, излива се вода и скраднатият ми WiFi интернет се скапва самопроизволно обаче влизането ми във форума е 95% гарантирано.
Вярно, че е лек като перушинка ама има и други нетежки сайтове а дори и търсачката на гуглето се зарежда с часове.
Ако имаш идея защо - сподели я!


Чет Окт 10, 2013 6:42 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: Планиран update на форума
При скраднат интернет нямаш право да се оплакваш. Аз съм с не точно скраднат - антените ми са с пряка видимост (около 200 метра), насочени и ап-тата са си настроени както трябва и пак като падне SNR-то и се засира. Ти искаш да гледаш Discovery HD през незнаен нет - е не става. За догодина се готви да си пуснеш нормален че да не се оплакваш и да търсиш под вола теле.


Чет Окт 10, 2013 7:31 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Планиран update на форума
в гръчко няма "нормален" нет. на доста места е 64к все още.
не го знам бонго къде е, но извън двата големи града е като при нас преди 13 години


Чет Окт 10, 2013 8:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8900
Местоположение: Разград
Мнение Re: Планиран update на форума
Дедо - явно при него има нещо по така, щото през 64к се съмнявам да върви youtube или vbox7 или какъвто и да е стрийм, а той твърди че гледа...


Чет Окт 10, 2013 8:46 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Планиран update на форума
Cekins написа:
Дедо - явно при него има нещо по така, щото през 64к се съмнявам да върви youtube или vbox7 или какъвто и да е стрийм, а той твърди че гледа...


А, бе той твърди още, че гъркините нямали големи задници, ама кой ли му вярва... Напоследък го удари на рефрена - "големи, ама готини". Бонгова му работа...


Чет Окт 10, 2013 9:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Планиран update на форума
Ей, и тука ще осерем и после ще се сърдим на цензора :)
Аз SNR-то и други работи си ги следя, освен това "имам" 5-6 добри интернета които превключвам.
Тук масовото е ADSL на 24Mbps обаче ако не си на магистралата рутерчето се синхронизира на 10Mbps. Сега пущат и 50Mbps но пак по телефонната жица а кой и защо преди години прекопа целия град за да пуща оптика така и не се разбра. В тази "криза" и на това се вика мерси.

Въпросът бе защо като се смарангяса нета от лошото време (не толкова безжичната колкото медната връзка) някои сайтове сред които форумът остават незасегнати.


Чет Окт 10, 2013 10:58 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Вто Юни 27, 2006 10:13 am
Мнения: 377
Местоположение: Варна
Мнение Re: Планиран update на форума
не знаех, че толкова хора от нас имало у гръчко :)


Пет Окт 11, 2013 7:56 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение Re: Планиран update на форума
да бе, и един мармот увива пакети в станиол и ги носи със скорост 50мбита...
нещо с поне един порядък повече сънуваш. ADSL на 50 мбита по медна жица? у гръчко? да бе!


Пет Окт 11, 2013 8:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4979
Местоположение: София
Мнение Re: Планиран update на форума
Тази година при няколко пътувания до Занзибар, прекарах сумарно около 3 месеца в Атина. В хотела има някакво WiFi на цена 10 афро за 200 минути. Скоростта е доста по-зле от интернета ми на село, дето ми е 5 лева на месец. Вярно, хотела е в северните покрайнини на Атина (Metamorfоsi), ама столица е все пак. В офиса на занзибарците беше по-добре, но къде по-зле от интернета ми тук в София.


Пет Окт 11, 2013 10:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 28019
Местоположение: София
Мнение Re: Планиран update на форума
Абе ако не за друго можем да сме спокойни че от към скорост на нета сме доста по напред от повечето нации, да не кажа от всички, така че може да варим супа с камчийски камъни и блатна вода ама интернет си имаме. ... аз преди седмица само като си видях сметката за кабелната и интернета в инди и изпаднах в шок, 276 пари на месец, живо кожодерство.


Пет Окт 11, 2013 10:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4410
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Планиран update на форума
ToHu написа:
Абе ако не за друго можем да сме спокойни че от към скорост на нета сме доста по напред от повечето нации, да не кажа от всички, така че може да варим супа с камчийски камъни и блатна вода ама интернет си имаме. ... .

+1
У наше село 45 евра е 36 мБит. скоро ще го правят 50 мБит.
Незнман защо по островите е толкова смотан интернета. ма то местните толкова си могат и толкова си искат

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Окт 11, 2013 10:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Планиран update на форума
https://www.ote.gr/web/guest/sl/201755/ ... ayoutId=18
И да не знаете занзибарски цифрите се виждат, и цените - това са държавните кожодери, пакетът включва безплатни обаждания към стационарни и за 60' към JSM доплащаш, май още не са излязли извън Атина.
Другите предлагат обикновен ADSL (засега) с далеч по-изгодни оферти но като цяло е двойно-тройно по-скъпо от БГ.
Едит: държавните освен посочената цена искат и немалка такса за точка на свързване...

А занзибарците не са много по интернета в службата, от година-две почнаха да ползват имейла за ежедневна връзка иначе телефонни разговори и някой факс. На работата така и не ги убедих да сложат повече от 2Мбпс, добре че автоматично са го ъпгрейднали на 4.

Иначе поне допреди година БГ беше на второ място в Европата след Румъния по скорост на бит и цена, но съвсем не по модем на глава от населението.
Това с Румъния го бяха раздухвали по занзибарската: хамериканците искали да правят някакъв център обаче докато бюракрацията си мръдне задника румънците им го отмъкнали.


Последна промяна bongo_x2 на Пет Окт 11, 2013 11:34 am, променена общо 1 път



Пет Окт 11, 2013 11:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4410
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение Re: Планиран update на форума
bongo_x2 написа:
....А занзибарците не са много по интернета в службата, от година-две почнаха да ползват имейла за ежедневна връзка иначе телефонни разговори и някой факс. На работата така и не ги убедих да сложат повече от 2Мбпс, добре че автоматично са го ъпгрейднали на 4.
.....

Чували сме за надбавката за работа с компютър при гръцките държавни служители ако за това питаш ;) би трябвало и останалата част от занзибарското народонаселение да няма изградени компотни навици :)

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Окт 11, 2013 11:31 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 10:53 pm
Мнения: 4197
Местоположение: Brussels / Пловдив
Мнение Re: Планиран update на форума
MYXATA написа:
ToHu написа:
Абе ако не за друго можем да сме спокойни че от към скорост на нета сме доста по напред от повечето нации, да не кажа от всички, така че може да варим супа с камчийски камъни и блатна вода ама интернет си имаме. ... .

+1
У наше село 45 евра е 36 мБит. скоро ще го правят 50 мБит.
Незнман защо по островите е толкова смотан интернета. ма то местните толкова си могат и толкова си искат

Ми то и у белгийско е зле положението ... плащам 40 евра за 20 ли 30 ли мбита - и интернета определено е зле, не помня да съм вдигал довнлоад повече от мегабайт в сек - т.е. 10мбита. Като им разправям на туземците тук че в бг има за по 5-10 евро неограничен мобилен интернет или оптика - те ме гледат като изстребител и цъкат с език.

_________________
Мразя да мразя ...


Пет Окт 11, 2013 11:33 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни