Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
НОВ РАЗДЕЛ 
Автор Съобщение
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 9:00 am
Мнения: 249
Местоположение: Sofia
Мнение НОВ РАЗДЕЛ
Здравейте Модератори,
Бих искал любезно да Ви помоля ако искате да откриете нов раздел "Ремонт на електронни устройства" /примерно/ в който да обсъждаме и да си помагаме при ремонт на различни електронни устройства...
С уважение Линоко

_________________
Когато някой ти каже, че няма начин, значи има начин


Сря Дек 30, 2009 8:48 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
linoko, няма да те огрее щото тук любимият лаф е "Сакън не го пипайте!". Пък и господата са толкова напрееед в науката, че най-раздутите теми са в които можеш да срещнеш мръсната думичка "реотан". :)

Майтапа настрана: вие никога ли не ремонтирате?! Що трябва да се пълнят другите раздели - и така е трудно за намиране. Нека да е само "Ремонт" или "Ремонт и обслужване" например като второто ще поеме най-малко 1/5 от темите и поне 1/3 от писанките :!:


Сря Дек 30, 2009 11:35 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 27, 2005 11:48 am
Мнения: 4671
Мнение 
Тва де не ви е форум за печки и перални - не четете ли какво пише най-отгоре - Микроконтролери...
а не пералня с програматор....

_________________
main[-1u]={1};


Чет Дек 31, 2009 12:12 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Да ама не ние, низвергнатите лаици, задаваме въпроси за перални.
А евреи могат ли да влизат във форума или само на сапун?

Горното е само в рамките на заяждането обаче още някой-друг подходящ раздел би облекчил поне търсенето което в ден днешен е невъзможно.


Чет Дек 31, 2009 12:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
Стига бе, Бонго, не ги насърчавай. "Не го барйте, ей" е крилата фраза (от Цецо) и се е доказала във времето.

Според вида на ремонта има раздели за него - "Електроника, електротехника и механика" покрива
почти 100% от възможните ремонти, които на всеки от нас му се налагат (поне на апаратура
собствено производство; за мене ще трябва отделна тема за майки и чукове да си викам на воля
ако тръгнем така, като се наложи да ремонтирам всеки каруцар би ми завидял на речника....).

И т.н., достатъчно добре е структуриран форумът, винаги може да намери човек къде да постне
каквото иска.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Чет Дек 31, 2009 10:26 am
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 630
Мнение 
Не виждам какъв е смисъла да се задават въпроси за ремонт на битова техника точно тук.Аз знам поне 2 български форума в които може човек да си зададе въпроса за всякаква черна и бяла техника и да получи съвет от първа ръка.Просто там влизат голям брой хора които с това си вадят хляба.А и установяването на проблема не значи,че си го решил.Добре е човек и да има информация от къде какви резервни части може да си купи.Защото разваля ти се 8 годишното телевизорче и ти установяваш,че ти е изгоряла еди коя си интегрална схема.Отиваш при кака Пена и си я купуваш за 20лв,слагаш и не тръгва. :) От къде да знаеш,че от кака Пена не се купуват такива ИС,щото тя внасяла фалшиви.

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Чет Дек 31, 2009 1:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
на мен ми трябва да шлайфам един 8-цилинров блок.
да не говоря за проблемите по главата - то си е клапаниада направо.
може да го обсъдя с някого на бира, но това го правя за кеф (двоен).

в този форум повечето хора са конструктори. на мен поне винаги ми е било безкрайно безинтересно да ремонтирам нещо. захващам се само, ако няма друга алтернатива. по принцип винаги ми е било по-лесно да направя нещо наново, отколкото да ровичкам по чужди схеми.

с две думи - не мисля да насърчаваме питанките по ремонтна дейност с отделен раздел.


Чет Дек 31, 2009 2:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
ДедоБоре написа:
по принцип винаги ми е било по-лесно да направя нещо наново, отколкото да ровичкам по чужди схеми.

Присъединявам се към горното :) .


Чет Дек 31, 2009 4:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Братче, никой не ти пречи да питаш за каквото си искаш нищо, че няма точния подраздел. Няй много някой да те напсува виртуално, кво ти пука?

Гледай, че тука си лафим за мотори, перални, казани за ракия, цепачки за дърва, мадами (а цепачки за мадами?), политика и кво ли още не. Пък раздели за целта няма. То това не е повод за гордост....
.... ама човек има нужда и да извади главата от кофата със SMD-та и да вдиша чист въздух.... поне отвреме на време.

По принцип не е хубаво един форум да има много подраздели - много се разводнява.

А и за сервизаджии си има форум в БГ, и по мнение на колеги - всичките дето се занимават с тая дейност са главно там. Така че едва ли има смисъл....

Иначе определено не съм съгласен с Дедо и Димитър. То на никой не му е кеф да ремонтира стария Москвич, ама ако това единствената алтернатива да закара тъщата до село.... Ще ремонтира и ще пее....

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Чет Дек 31, 2009 6:49 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Цецо написа:
Иначе определено не съм съгласен с Дедо и Димитър. То на никой не му е кеф да ремонтира стария Москвич, ама ако това единствената алтернатива да закара тъщата до село.... Ще ремонтира и ще пее....

Моята идея, а смятам и на Дедото беше, че едва ли тук е най-удачното място за такива питанки. Иначе естествено, че едно нещо е по-добре да се отремонтира, от колкото да се проектира на ново - аз поне не съм искал да кажа това :D . Определено тоя форум е повече насочен към дизайна, от колкото към ремонта :) .


Чет Дек 31, 2009 7:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 1:01 pm
Мнения: 1952
Местоположение: Варна
Мнение 
Цецо написа:
По принцип не е хубаво един форум да има много подраздели - много се разводнява.

Присъединявам се към това. +1

_________________
Най-опасният враг на истината и свободата е мнозинството.


Пет Яну 01, 2010 1:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
аз пък не съм съгласен с цецо 8)
ВСИЧКИ теми в крайна сметка се изродяват до мотори/казани за ракия/цепачки за дърва/политика.
за мадами рядко лафим, още по-малко за цепачки за мадами :P
ако човек се зачете в по-дългите теми, ще му трябва да си води запсики през какви завъртулки минава дискусията.
което е добре. на мен поне ми харесва.

цецо, когато ти се налага да връщаш тъщата, недей се напъва с москвича. ще измислим някое по-модерно техно-изтезание. може да я убедиш, че ще я возиш на ягуар. ама кажи поне 2 седмици по-рано, че да се обадя в зоологическата градина да го държат гладен. иначе, вместо да я изяде, ще вземе да се гали и мърка :roll:


Пет Яну 01, 2010 5:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
ДедоБоре написа:
........
цецо, когато ти се налага да връщаш тъщата, недей се напъва с москвича. ще измислим някое по-модерно техно-изтезание. може да я убедиш, че ще я возиш на ягуар. ама кажи поне 2 седмици по-рано, че да се обадя в зоологическата градина да го държат гладен. иначе, вместо да я изяде, ще вземе да се гали и мърка :roll:

Тук отиваме в една доста философска посока на темата....
1. Ако тъщата е засукана и под 50 лазарника, а ягуара е държан на сексуален глад, какво ще се случи?
2. Ако Цецо е залитнал в писането на софт, а тъщата е била на сексуална диета какво ще се получи?
3. А ако през леглото на тъщата минава семейния и душевен мир?
:P

_________________
www.bsms.bg - SMS услуги за фирмите с модерно мислене.


Пет Яну 01, 2010 11:14 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 1:55 pm
Мнения: 1792
Местоположение: София
Мнение 
Що му мислите лошото на котето ...


Пон Яну 04, 2010 1:45 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 9:00 am
Мнения: 249
Местоположение: Sofia
Мнение 
Честита Нова Година приятели,
И при все че се включвам късно по темата /та нали аз забърках тая каша/ искам да се извиня на всички за създаденото неудобство. Бих искал да помоля модераторите да заключат темата и да я преместят в Боклука.
Благодаря предварително
Линоко

_________________
Когато някой ти каже, че няма начин, значи има начин


Вто Яну 05, 2010 9:51 am
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни