Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Кофти работа 

Какво да правим с енджина на форума
Сменяме го, каквото и да ни струва 31%  31%  [ 12 ]
Оставяме го така, ъпдейтваме софтуера редовно и се надяваме на светло бъдеще 33%  33%  [ 13 ]
Напиваме се и след това решаваме, щото такива сериозни въпроси не може да се обсъждат на трезва глава 15%  15%  [ 6 ]
Не знам 21%  21%  [ 8 ]
Общо гласове : 39

Кофти работа 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Кофти работа
За тези, които не знаят - в нощта на петък срещу събота хакери ни счупиха сайта. :( Просто този форумен енджин, колкото и да е разпространен, е доста уязвим към атаки. Тези дни пробвах други енджини, но 100%-но прехвърляне на базата данни не може да се осъществи. Има някои загуби на постове, има и загуби на допълнителни неща, например, атачмънтите се губят напълно. Пускам една анкета, и обявявам тая тема за отворена за обсъждане на бъдещето на форумния софтуер. Всеки да се чувства свободен да си изказва мнението.


Пон Май 23, 2005 3:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
Сменяй го каквото и да струва, иначе все ще си на тръни... Казваш, че атачмънтите се губят напълно, гледам че моите си стоят, може би не всички са загубени напълно.
Това че са атакували сайта, за мен означава че сайта редовно се посещава, т.е. интересен е или е безинтересен на някого. Трябва да го закачиш да излиза в търсачката на google-то.


Пон Май 23, 2005 4:11 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Нищо не е сменяно още, няма какво да се губи.


Пон Май 23, 2005 4:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10574
Местоположение: София
Мнение 
Това със загубата на атачмънтите е лошо. Няма ли вариант да се преместят ръчно, например всеки да си сейвне собствените атачмънти и да ги добави след обновяването.


Пон Май 23, 2005 4:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 12:22 pm
Мнения: 1947
Местоположение: София
Мнение 
Ша ги такоам у хакерите....сменяй...пък това за постовете и атачовете ше го измислим някакси....


Пон Май 23, 2005 6:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Мрррррръсна рррррработа! както би казала моята кучка ( прилагам снимка ). Там дето е текло, пак ще тече. Щом веднъж са го счупили, нищо не им пречи да го направят пак. Единственото спасение е да им стане безинтересно. Щото секюрити пачове за ББ едва ли скоро ще се появят


Пон Май 23, 2005 6:31 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Явно май ще го сменяме, каквото и да ни струва. Пък и дори да се загуби нещо, можем пак да си го обсъдим - по-добре сега на старта, отколкото после като станем 10000 потребителя и 1 млн. поста 8) .


Пон Май 23, 2005 7:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Значи се ориентираме към прехвърляне. :) Да поясня - самите атачмънти няма да се загубят като файлове, ще се загуби връзката им с форума.


Пон Май 23, 2005 8:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Окт 07, 2004 12:22 pm
Мнения: 1947
Местоположение: София
Мнение 
Аз от PHP и такива ми ти не разбирам, ама не можеш ли да си архивираш цялата база някъде и после ако има запитване да се рови в нея :?:


Вто Май 24, 2005 12:12 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 2:25 pm
Мнения: 4975
Местоположение: София
Мнение 
Прави каквото е необходимо. Аз съм с теб.


Вто Май 24, 2005 7:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Хм .. сигурен ли си че не може да с епрехвърли всичко, някои други форуми ги прехвърляхме изцяло, но не знам с какво са били и на какво са станали ....но мога да питам администраторите.


Вто Май 24, 2005 7:49 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
ToHu написа:
Хм .. сигурен ли си че не може да с епрехвърли всичко, някои други форуми ги прехвърляхме изцяло, но не знам с какво са били и на какво са станали ....но мога да питам администраторите.


Ами давай де, проучи въпроса. Всякаква информация ще е от полза.


Вто Май 24, 2005 11:50 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 12:31 pm
Мнения: 3284
Мнение 
Ама кой да види, Реконструктор версия 2.0.10 е така надупчена, че всеки ученик с познания по гуугле не само може да я "бутне" ами и паролки да си събере. Какво е станало, какво имаш в предвид под "счупили", оставили ли са нещо? Иначе като ъпгрейднеш до 2.0.11 този проблем изчезва, ама то си е закон, само временно. Аз от началото на годината вече не поддържам форуми и съм поизостанал с материала, гледам че ВВ-то е вече във версия 2.0.15. Моят съвет е да ъпгрейднеш до новата версия + задължително да провериш какви пачовете има вече за нея, защото със сигурност ще има, и да се абонираш за маилинг листа им. Така ще знаеш, кога излизат нови версии и кръпки и ще можеш да реагираш на време.
Смятам, че смяната на форума не е наложителна. ВВ-то определно не е най-сигурното решение, но и не трябва да се стряскаме така де :D виждал съм форуми които ги свалят в деня, в който плъзне дупката по ъндърграунд страниците. Това е просто част от ежедневието на админа :wink: А и това, че на някой пиклъо са му завъртяли двойката по информатика и е решил да се прави на хакер, въобще да не ти пука. Пак ще го хакнат, ама този път ще им е по трудно, а по следващия единственото което ще гледа в монитора ще е собственото му тъпо изражение. Това е, ще им дойде акъла с времето. Актуализирай по-често и прави бакъп на сигурно място.
А ако твърдо си решил да сменяш кажи на къде си се ориентирал, но както казах не мисля, че това е начина 8)


Вто Май 24, 2005 4:55 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
По принцип, самото сменяне на софтуера не е проблем, мъките идват после, когато трябва да се дообогатява с езикови пакети, скинове и модове. Просто е доста досадно.
Иначе вариантите за смяна са два - IPB и PunBB. Първото все още се води за най-добрия софтуер по темата, само дето вече не е безплатен, пък и разправят, че е почнал да става все по-кофти с всеки следващ рилийз. Вторият е доста млад проект, с много преспективи. Предимствата му са, че генерира доста леки страници и е доста бърз сам по себе си. Недостатъците са, че е още твърде млад и ядрото му е твърде голо - за да се доближи до функционалността на phpBB трябва да му накачуриш поне 15 мода.


Сря Май 25, 2005 10:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
гласувах да са напием :wink:
аз нюка го махнах педи 2 години още. много бъгаво нещо.
и е безнадеждно лошо написан. колкото и да се кърпи, се ще е кат уиндовса.
нямам обаче препоръка с какво да се смени. не съм се ровил напоследък (~ 1година) по форумните софтуери.

иначе - сменяй. хостинг компанията не ти ли препоръчва нещо?


Сря Май 25, 2005 11:08 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни