Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Свърши дисковото пространство 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 630
Мнение 
Това са само временни решения.Рано или късно пак ще се появи проблема.
Аз по скоро съм за доброволно дарение-кой колкото може и има желание.

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Вто Фев 03, 2009 9:13 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение 
Хм, дали си струва да се прави организация само за списването на един сайт. Не виждам какъв е проблемът да се правят дребни трансфери в лична сметка - Рек ми е дал пари на заем и му ги връщам. Вярно е , че ако рече някой ще се заяде, но това може и да го направи и с друга причина.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Вто Фев 03, 2009 9:57 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
Еми евентуално ще ви дам сметката, дето е вързана за кредитната карта, дето пък е вързана за PayPal, така, че ще е достатъчно удобно да се пращат пари по всички начини.
Но с това ще се занимавам после, за момента ми е по-интересно техническото решение. :)


Вто Фев 03, 2009 11:45 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Mda
Реконструктор написа:
Еми евентуално ще ви дам сметката, дето е вързана за кредитната карта, дето пък е вързана за PayPal, така, че ще е достатъчно удобно да се пращат пари по всички начини.
Но с това ще се занимавам после, за момента ми е по-интересно техническото решение. :)

Ако ще местиш ще има някой спънки по трасето но не е толкова зорно.
Но е добре като за начало една метла да пуснеш да поолекне от към файлове и после най лесно става ако имаш SSH достъп .
Ето ти примерен алгоритъм, папките най вероятно не отговарят но ти ще си ги нагодиш!
mysqldump -h host mcu-db > /home/mcu-files/mcu-db.sql
tar -cv /home/mcu-files > /home/mcu-files.tar
gzip /home/mcu-files.tar
mv -f /home/mcu-files.tar.gz /home/mcu-web/moving-folder/
Влизаш в другия сървър пак със SSH
mkdir /home/mcu-files/temp
cd /home/mcu-files/temp
wget -c http://mcu-bg.com/moving-folder/mcu-files.tar.gz
cd ..
tar -zxvf temp/mcu-files.tar.gz
mysql -h host -D mcu-db -u user -p < mcu-db.sql
местиш ако има нужда файловете да са си както преди и си готов, триеш ненужните файлове и големия архив!
Работа за около 1ч. Може би е добре да дръпнеш базата данни накрая, едва ли ще е кой знае колко голяма като се зипне и така ще имаш последните клюки :wink:

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Сря Фев 04, 2009 2:49 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 2:39 pm
Мнения: 311
Мнение 
Примерния алгоритъм е приличен, но ... когато имаш свободно дисково място ... при изчерпано такова няма къде да стовариш таровете ;-)


Сря Фев 04, 2009 7:56 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Ся, то не му се вика "членски внос" ами "donate" - балкан разлика.

А аз се опитах да трия някои стари глупости на bongo-bongo и ядец! И всички теми ми станаха прочетени само защото за малко си смених ника :idea:


Чет Фев 05, 2009 12:59 am
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Съб Сеп 15, 2007 10:24 pm
Мнения: 109
Мнение 
За да е по-демократично може да се пусне анкета. Отговора определено е ясен от сега - редовните посетители ще са "За",
а в случая това е важното защото те го подържат жив.
Пейпал си е най-удобно според мен. Плащането да е на доброволен принцип като сумата (за година) да е приблизително уточнена.
Да не се прави счетоводство и т.н. щото ще се затрие форума така.

По-късно видях че е имало анкета...


Нед Мар 22, 2009 10:18 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 10:58 am
Мнения: 902
Местоположение: Ботевград
Мнение 
Ако може да се пращат пари и чрез SMS, ще е още по-добре (поне за мен, защото до сега не съм ползвал никаква друга услуга за електронно разплащане). Така с удоволствие ще дам и своя дан за общото благо.


Нед Мар 22, 2009 9:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
За сега спирам атачмънтите. Ще се опитам в скоро време да реша проблема.


Сря Юни 17, 2009 12:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Добре де Рек, ама още няма тема "Дарения за форума" с необходимото инфо вътре. А тука спомени между другото колко ще струва форума на година - поне по-редовните плямпала да го имат предвид. Пък и за теб някой лев трябва да остане - не си майка Тереза. Всъщност ти ще обещаеш, че всички пари ще отиват за поддръжка, подобряване на качеството и консумативи (бира, кафе, цигари, мацки и други необходимости на поддържащия персонал :)

Не съм "на ти" с темата ама ако са възможни миръри веднага заделям един сандък от моите който ще е 24 часа включен в нета и ще прави само това. Не държа да имам контрол над него, само да знам работи ли или не. Предполагам няма да съм единствения.

Иначе: за запълването на форума скоро щях да те критикувам ама ме домързя. Вярно, че атачите най-пълнят но ако са за доброто на форума е по-добре да останат. Обаче форумът е препълнен с какво ли не и е голям зор да намериш каквото те интересува. Пък и търсачката не е търсачка.
Предлагам:
-> За начало темите поне от кошчето да се трият след 3-и месечен престой.
-> Стара тема от сорта "глупав въпрос - 1-2 глупави отговора" да се премества в раздел "Маркирани за триене", на участниците да се праща лично съобщение и ако до месец няма протести да се изтрие.
-> Да има и копче <delete> за автора. Ако темата е без отговори да се трие на момента, ако не - да се мести в "Маркирани за изтриване от автора". Ако е мнение в чужда тема - трие се, остава само името и марката "Изтрито от автора".
-> Тема по която няма активност повече от година също се прехвърля в "Маркирани за изтриване" и се праща лична на автора. Ако се появи активност до месец - връща се на място, ако не - трие се.

Т.е. предлагам нещо като таймер за самоунищожение който да се ресетва при поява на активност. Също така възможност за автоцензура - аз дори снимките с голи Снежанки не можах да си изтрия пък Нова година мина...

Edit: взимам си думите назад за копчето <delete> - имало го ама много бързо изчезва...
И пак ще напомня за чата - да речем прозорец в началната страница или отделна страница. Доста дрънканици щяха да се спестят ако го имаше пък и помощта в реално време щеше да е по-лесна. Пък ти ако искаш записвай мненията през последните 24 или 64 часа.


Сря Юни 17, 2009 5:55 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Окт 30, 2004 4:18 am
Мнения: 630
Мнение 
Цитат:
> Тема по която няма активност повече от година също се прехвърля в "Маркирани за изтриване" и се праща лична на автора. Ако се появи активност до месец - връща се на място, ако не - трие се.

:?

_________________
Не мога да знам всичко,а и не искам.Тогава би било прекалено лесно и скучно!


Сря Юни 17, 2009 10:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
bongo_x2 написа:
Добре де Рек, ама още няма тема "Дарения за форума" с необходимото инфо вътре. А тука спомени между другото колко ще струва форума на година - поне по-редовните плямпала да го имат предвид. Пък и за теб някой лев трябва да остане - не си майка Тереза. Всъщност ти ще обещаеш, че всички пари ще отиват за поддръжка, подобряване на качеството и консумативи (бира, кафе, цигари, мацки и други необходимости на поддържащия персонал :)


За съжаление, най-ниската тарифа на нормална бизнес линия е към 2500 на година. :( още поне 500 за един сървър. Не знам дали ше можем да съберем толкова.


Чет Юни 18, 2009 9:03 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Не се шашкай, бе nobodyshadow! Под "активност" се разбира поне едно ново мнение пък ако ще да е от триточие. Ако до месец не се намери кой да се застъпи за темата значи наистина е излишна.

Кофти Рек, и аз не вярвам при очаквания брой на "даренията" да е достатъчна пренебрежимо малка сума а голямата е кофти - създава чувство за собственост.
Аз например бих изпратил до 100 лъвчета но си признавам, че с това ще наруша всички свои принципи. И не вярвам че и с такава сума ще се събере нужния брой дарители.
А как се оправят другите? Виждал съм к'ви ли не форуми с не по-малко инфо от тукашния.
Пък помисли за триенето - има доста излишно. И не само глупостите: защо трябва да се пази снимка на първия вариант на платка след като няма нищо общо с окончателния и т.н. - автора да си реши.

Edit: :idea: Рек, трудно ли ще е да има индикатор на ресурсите? Така няма да имаме оправдание че не сме знаели...
P.S. и за мирърите кажи - възможно ли е или не си струва зора.


Последна промяна bongo_x2 на Чет Юни 18, 2009 7:40 pm, променена общо 2 пъти



Чет Юни 18, 2009 5:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение 
Ами аз вече предложих възможен вариант - са дарения от търговци на чаркове и материали. Форма ще се намери при добро желание. Може и да не стане, но как ще се разбере без да се опита.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Чет Юни 18, 2009 6:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
За кво ти ги искат тия пари бре, ква ти е идеята. Има хостинг сървъри доста, колко място трябва за форума ? За един такъв форум няма много смисъл от собствен сървър, освен ако не с епланира да се прави някаква супер-мега-хипер библиотека, ама дори и така може да се измисли нещо.


Чет Юни 18, 2009 7:04 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни