Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Свърши дисковото пространство 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
miro_atc написа:
кви камъни, кво брашно... Рек да си направи една сметка, ако има интернет банкиране ще му отнеме 5 мин. Пуска сметката и който има мерак знае какво да прави...
Тва не е тема дето да опъваме локуми. Ебаси форума ще сме ако не можем да събираме по едни 500лв на година...

Наистина, няма какво да го дъвчем....
Рек,
Пускай тук една сметка и всеки да се бръкне по за една десетачка.... :)


Пон Фев 02, 2009 10:33 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 8:19 pm
Мнения: 4410
Местоположение: Stara Zagora
Мнение 
Lupus написа:
miro_atc написа:
кви камъни, кво брашно... Рек да си направи една сметка, ако има интернет банкиране ще му отнеме 5 мин. Пуска сметката и който има мерак знае какво да прави...
Тва не е тема дето да опъваме локуми. Ебаси форума ще сме ако не можем да събираме по едни 500лв на година...

Наистина, няма какво да го дъвчем....
Рек,
Пускай тук една сметка и всеки да се бръкне по за една десетачка.... :)


+1


Вто Фев 03, 2009 12:35 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 30, 2006 1:48 am
Мнения: 1248
Местоположение: София
Мнение 
Откри ли вече сметката? 8)


Вто Фев 03, 2009 1:19 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
miro_atc написа:
аз ползвам www.hostmonster.com и съм много доволен, макар че ползвам най-евтинкото от 6$/месец но имам 600GB място и 6000GB трафик/месец.

Сега даже предлагат pro акаунт, всичко на "unlimited" освен реални IP-та ако искаш са 2$/месец. Другото което е че SSH-а трябва поне 1 IP + легитимация (не дават секюрити на анонимен хостинг).

Въпреки ниската цена, качеството е много добро и аз лично не виждам смисъл да се мъчиш със собствени машини...


бтв. Ние така леко да вземем да съберем по някой лев... нещо като доброволен членски внос ;-)


8O Това звучи супер. Даже е по-добре от собствен сървър. Ще се свържа с хората да обсъдиме техническите подробности.
Между другото, знаеш ли някой форум, който се хоства при тях да го тествам?


Вто Фев 03, 2009 1:26 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение 
miro_atc написа:
кви камъни, кво брашно... Рек да си направи една сметка, ако има интернет банкиране ще му отнеме 5 мин. Пуска сметката и който има мерак знае какво да прави...
Тва не е тема дето да опъваме локуми. Ебаси форума ще сме ако не можем да събираме по едни 500лв на година...


Проблема в такива случаи е, че обикновено се събират повече пари отколкото трябват. И трябва да се занимавам със счетоводство. :( И обикновено има недоволни...


Вто Фев 03, 2009 1:30 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Като се натрупат повечко пари - отиват за догодина или за нещо друго полезно за форума - все ще се намери какво.А ако толкова няма за какво - за благотворителност.Какво счетоводство те гони? Така че пускай сметката.


Вто Фев 03, 2009 8:52 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
Реконструктор написа:
Между другото, знаеш ли някой форум, който се хоства при тях да го тествам?


Е сигурно има, ама от де да знам.... Те по принцип имат всякакви гъдели и чрез едно easy scripts може да си инсталираш кво ли не. Включително и няколко форум-софтуерчета предлагат, така че много вероятно да има много "форумчета"... Аз съм си пуснал едно за служебни нужди, ако те интересува самия софт може да се регистрираш на www.informa-dev.com/forum Но не мога да ти кажа нищо за натовареност, щото ние сме 2-3 човека ;-)

Цитат:
Проблема в такива случаи е, че обикновено се събират повече пари отколкото трябват. И трябва да се занимавам със счетоводство. И обикновено има недоволни...


Виж ако очакаваш някой да ти преведе милиони, сбъркал си рейса пич, трябвало на друга тематика да направиш форум ;-)
Недоволни, да кажем че ще събираш за предходната година, т.е. пусни сега да съберем за 2008, който е бил доволен и може да си го позволи плаща по някоя стотинка, който не - здраве...


Вто Фев 03, 2009 8:52 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 17, 2005 4:07 pm
Мнения: 810
Местоположение: Сливен
Мнение 
Реконструктор написа:
Проблема в такива случаи е, че обикновено се събират повече пари отколкото трябват. И трябва да се занимавам със счетоводство. :( И обикновено има недоволни...

И аз съм за за членския внос ... а колкото до недоволните .. винаги можем да приложим идеята на @Цецо за дома за сираци. Просто можеш да отвориш един форум заключен и ще даваш права на тези които са си дали членския внос а в този форум може да обсъждаме какво да правим с парите които "са в повече".


Вто Фев 03, 2009 8:53 am
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Съб Юли 09, 2005 11:49 am
Мнения: 306
Местоположение: София
Мнение 
Не мисля, че ще има недоволни. Според мен, пускай една сметка.


Вто Фев 03, 2009 10:02 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
+1
ако е PayPal за мен ще е по-удобно. за плащането там - също.
всеки да дава колкото реши. не голяма сума, колкото да помогнем на РЕК.

относно хостването в БГ... може и да съм параноик, но по-добре да е по-далече


Вто Фев 03, 2009 11:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
Като се замисля тук все пак е България и нещата никога не са толкова прости...
Трябва да се намери чист вариант, при който паричките да са легални щото иначе нищо чудно да му се изтърсят данъчни или други копои да ровят какъв е тоя "бизнес" дето върти Рек...

Единия вариант си мисля, че е банкова сметка и всеки изрично да пише "лично дарение". Мисля че така не би трябвало Рек да дължи данъци, но добре е да се провери.
Другия вариант, който е по-чист накрая на годината Рек да сметне приходите, да си плати 10% + осигуровки евентуално така за данъци поне не могат да го дърпат. Друг е въпросът че покрай тия политически теми в тоя форум никога не се знае...
Има и още един вариант да се направи дружество с идеална цел или фондацийка нещо. Знам че е грозно, ама такава ни е държавата... Между другото това не е лошо, гледам икономистите това правят имат най-различни формацийки като "институт за пазарна икономика" или пък www.bma-bg.org В това последното мисля че членският внос е 50лв годишно и с 80 калпака събират по около 4000лв с което орбанизират няколко лекции/срещи/банкета. Става въпрос че си имат устав, минали са съдебна регистрация и вече никой не може да им каже копче...


Вто Фев 03, 2009 12:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Мда
Много сложно взе да се завърта, ДедоБоре предложи през пейпал, там всичко си е легално. Има един недостатък че всяко пращане на парички коства такса на пейпал ама 3% не са кой знае какво. Пък той вече от там ще си плаща сметката. Парите са в международни води никой не може и копче да каже :twisted: :D

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Вто Фев 03, 2009 1:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
miro_atc написа:
...


мноо сложно бре... кви данъци, кви фондации
то верно сме в БГ и няма как да стане просто, ама не е това идеята. ако ще го усложняваме - по-добре да се сберем на пролет на някоя поляна и да изпием полвинка метричен тон бира и стотина кила кебапчета, пък Рек да му мисли :D
именнто затова имам "3 на ум" сайта да не се хоства тук, че начините да те тормозат законно са адски много. даже са повече от начините да те тормозят законно, а и те не са малко.
не че пишем кой знае какво, но у нас по традиция не е прието да се пише това, което мислиш.


Вто Фев 03, 2009 1:27 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение 
Моето мнение е да се поразчисти форума и да се променят леко правилата.
Това http://www.mcu-bg.com/mcu_site/download.php?id=2903 ако се изтрие никой няма да зареве.
Ако някой наистина държи на тези картинки нека да ги слага в http://picasaweb.google.com/ или в data.bg ако са я оправили.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Вто Фев 03, 2009 7:12 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ
Аватар

Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 7:22 pm
Мнения: 42
Мнение 
Вероятно по-старите от 2 години съобщения в разделите "Общи приказки" и "Обяви (търговски и граждански)" могат да се орежат спокойно. Без важните теми. Как сказал тАварищ Сталин - нет тем - нет проблем :twisted:


Вто Фев 03, 2009 8:14 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 74 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни