Отговори на тема  [ 74 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Свърши дисковото пространство 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Свърши дисковото пространство
Колеги, гледам, че статистиката показва, че свободното място е НУЛА. Рано или късно трябваше да се стигне до тука. Обаче гледам в атачмънт директорията са качвани огромни неща по 8-10 МБ, което е абсурдно. Форумът, поне за сега, не е място за качване на пиратски софтуер и разни неща от рода на "Библиотека на древната индо-китайска литература в превод на шумерски". Ще купя още място, но за напред се въздържайте от огромни атачмънти. Ако видя нещо такова, направо ще го трия.

И още нещо, ако някой знае доставчик с добър канал навън, който продава само връзката, без хостинга, да се обажда. В Русия има такива доставчици, носиш си сървъра, закачаш го, те ти продават само интернет трафика.


Пон Фев 02, 2009 10:23 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Сря Окт 03, 2007 2:39 pm
Мнения: 311
Мнение 
Доста народ предлага колойешън в БГ, ама цените на повечето са ... мамата ... особено ако не ти е rack mount сървъра ...
иначе повечето искат плащане на заето U и трафик и не ги вълнува какво има вътре.


Пон Фев 02, 2009 11:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Re: Свърши дисковото пространство
Реконструктор написа:
Колеги, гледам, че статистиката показва, че свободното място е НУЛА. Рано или късно трябваше да се стигне до тука. Обаче гледам в атачмънт директорията са качвани огромни неща по 8-10 МБ, което е абсурдно. Форумът, поне за сега, не е място за качване на пиратски софтуер и разни неща от рода на "Библиотека на древната индо-китайска литература в превод на шумерски". Ще купя още място, но за напред се въздържайте от огромни атачмънти. Ако видя нещо такова, направо ще го трия.

И още нещо, ако някой знае доставчик с добър канал навън, който продава само връзката, без хостинга, да се обажда. В Русия има такива доставчици, носиш си сървъра, закачаш го, те ти продават само интернет трафика.

Какви пари даваш там и какво търсиш?
Аз имам сървър в Америка на доста изгодна цена но в БГ гледам че има доста по изгодни оферти за хостинг + трафик :roll:
http://www.superhosting.bg/

Ето тук е моя: http://www.server4you.com/us/economy/index.php
Когато го платих беше на по малко пари $24/м, но ми дадоха 80Г диск и по добър професор, явно са сложили каквото са имали :)
Може да си хостваш N на брой сайтове и толкова бази данни + каквито искаш неща по сървъра имаш SSH достъп, инасталираш махаш каквото искаш, казват ти плащаш и прави каквото искаш с него :P
Е ако е само за 1 хост не си заслужава де. Едно време ползвах друг много евтин американски хостинг доставчик http://www.awardspace.com/, но не можех да си избирам на какъв сървър да си сложа нещата и имаха някакви гнусни дебиан инсталации, но сега може да са си пооправили нещата знам ли . Иначе при тях е най евтино не е зле трафика но пък ти дават много място. Имат и безплатен хостинг без реклами :)

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Пон Фев 02, 2009 1:10 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
аз ползвам www.hostmonster.com и съм много доволен, макар че ползвам най-евтинкото от 6$/месец но имам 600GB място и 6000GB трафик/месец.

Сега даже предлагат pro акаунт, всичко на "unlimited" освен реални IP-та ако искаш са 2$/месец. Другото което е че SSH-а трябва поне 1 IP + легитимация (не дават секюрити на анонимен хостинг).

Въпреки ниската цена, качеството е много добро и аз лично не виждам смисъл да се мъчиш със собствени машини...


бтв. Ние така леко да вземем да съберем по някой лев... нещо като доброволен членски внос ;-)


Пон Фев 02, 2009 2:33 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Мда
miro_atc написа:
аз ползвам www.hostmonster.com и съм много доволен, макар че ползвам най-евтинкото от 6$/месец но имам 600GB място и 6000GB трафик/месец.

Сега даже предлагат pro акаунт, всичко на "unlimited" освен реални IP-та ако искаш са 2$/месец. Другото което е че SSH-а трябва поне 1 IP + легитимация (не дават секюрити на анонимен хостинг).

Въпреки ниската цена, качеството е много добро и аз лично не виждам смисъл да се мъчиш със собствени машини...


бтв. Ние така леко да вземем да съберем по някой лев... нещо като доброволен членски внос ;-)

Хм, не съм го знаел този и много примамлива оферта имат. Много по добре е от awardspace.com въпреки че нямат безплатно хостване. Но безплатното все пак си е за сметка на качеството 8)
И сайта им много бързо се отваря. Днес се мъчих да си разчистя моя account в awardspace.com по ендо време чак спече :x

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Пон Фев 02, 2009 2:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Разни атачмънти от сорта на филмчета - или автора да си ги пренасочи в vbox или в някъде на друго място така че Рек тегли им четката.За книгите - да се пускат само линкове към местоположението им а ако на някой не му харесва - да си ги обменят по пощата.Само за последната седмица атачите на филми са към 50 мегабайта и повече. Така че разчисти терена.Това за индо-китайската литература - триене .За софта също.Няма да е лошо да го напишеш и в условията,че не се допуска. Така че ако размахаш метлата ще се поосвободи място ;)


Пон Фев 02, 2009 3:02 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
miro_atc написа:
Ние така леко да вземем да съберем по някой лев... нещо като доброволен членски внос ;-)


http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopi ... 2%ED%EE%F1

В случая проблема не е в парите, а в реализацията на идеята.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Фев 02, 2009 3:17 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 25, 2005 12:58 pm
Мнения: 4580
Местоположение: US
Мнение 
Цецо написа:
miro_atc написа:
Ние така леко да вземем да съберем по някой лев... нещо като доброволен членски внос ;-)


http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopi ... 2%ED%EE%F1

В случая проблема не е в парите, а в реализацията на идеята.


Е нали реализирахте скрит форум, значи проблема не е и в реализацията :) Проблема е в дисковото пространство.

_________________
Ето аз дишам, работя, живея и програми пиша тъй както умея, с проца под вежди се гледаме строго и боря се с него доколкото мога....


Пон Фев 02, 2009 4:19 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
имах предвид, че събирането на членски внос не е лишено от смисъл. Просто е трудно да се реализира.

Ако турим по 20лв. годишна такса, като се съберат 20-30 човека, ако Рек не си ще парите - може на някой дом за сираци да купим 5 компютъра втора ръка.

Но както казах трудна работа е касиерството.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Пон Фев 02, 2009 5:25 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
Цецо написа:
miro_atc написа:
Ние така леко да вземем да съберем по някой лев... нещо като доброволен членски внос ;-)


http://www.mcu-bg.com/mcu_site/viewtopi ... 2%ED%EE%F1

В случая проблема не е в парите, а в реализацията на идеята.


Тая тема е по-стара от мен и сега я виждам ;-)

Но очевидно все още е актуална, затова предлагам да я дръпнем на дневен ред...


Пон Фев 02, 2009 5:29 pm
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 10:11 pm
Мнения: 295
Местоположение: София
Мнение 
Може да пробваме за начало нещо като дарения. Неконтролирано поименно кой е дал и кой не. Може би чрез paypal или epay.bg ще е лесно, пък и удобно за даващите .


Пон Фев 02, 2009 6:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение 
Въпросът е решаван многократно - един нов раздел с реклами и линкове на доставчици на чаркове, платкаджийници и тям подобни. Като гледам някои от тях доста пари отделят за реклама, така че няма да им направи никаво финансово впечатление подпомагането на един форум. Ползата ше е взаимна. :)

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Пон Фев 02, 2009 8:58 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
Ще се самоцитирам, за да не се повтарям:
Lupus написа:
Подкрепям идеята! Редно е в такива професионални форуми да се плаща членски внос и парите да се изразходват за по-бърза връзка, за по-голямо дисково пространство и т.н. И още нещо - да има възможност да се формират работни колективи в рамките на форума за решаване на определени проблеми по външни заявки, като примерно 10% от хонорарите се отчисляват за касата на форума.


Пон Фев 02, 2009 8:59 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 7:25 pm
Мнения: 2276
Мнение 
Два остри камъка брашно не мелят. Пък тука е цяла каменоломна.

_________________
Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!


Пон Фев 02, 2009 9:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение 
кви камъни, кво брашно... Рек да си направи една сметка, ако има интернет банкиране ще му отнеме 5 мин. Пуска сметката и който има мерак знае какво да прави...
Тва не е тема дето да опъваме локуми. Ебаси форума ще сме ако не можем да събираме по едни 500лв на година...


Пон Фев 02, 2009 10:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 74 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни