Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Форума и мобилни устройства :) 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Форума и мобилни устройства :)
Въпроса ми (ако може да се нарече въпрос) е основно към рек, ама някой ако има идея да си каже.

Днеска влизах в един български форум през хтц-то (от линк пратен по скайп) и темата ми излезе много удобно оформена за четене (включително и прикачените картинки). А мцу-бг излиза така, че с 4" дисплей трябва да си голям магесник да успееш да цъкаш по връзките, пък четенето - да не говорим. Със зуум става, ама не е готино някак си...

Та не може ли да се направи нещо по въпроса - повечето тука си гледаме форума от пц-та, щото не моем много да си вършим основната работа от телефона, ама би било голямо удобство когато не сме зад пц-тата...


Вто Апр 16, 2013 3:01 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
+1


Вто Апр 16, 2013 3:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Аз най-редовно чета форума на телефона (HTC с андроид и 3.7" дисплей) и нямам никакви забележки как излиза форума. В смисъл не е идеален, ама нямам и проблеми и едва ли си заслужава да се хаби време и нерви, за да се променя :) .


Вто Апр 16, 2013 3:14 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Подкрепям, на телефона е малък ужас - не изглежда добре. Нещо от сорта на tapatalk ще е идеално.

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Вто Апр 16, 2013 4:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Ами форума е www.opelclub.by виж го и пак кажи,че нашия е удобен за четене на мобилно устройство.


Вто Апр 16, 2013 4:57 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Cekins написа:
Ами форума е http://www.opelclub.by виж го и пак кажи,че нашия е удобен за четене на мобилно устройство.

Видях го и мисля, че няма никаква разлика с нашия форум :) . Може би ако си регистриран има някаква разлика ама така само като се разходих малко без регистрация е същия като нашия.


Вто Апр 16, 2013 4:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
И преди да се регна беше различен от това дето е на PC-то


Вто Апр 16, 2013 5:03 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Той може да излиза различно спрямо РС-то, ама аз не намирам разлика с нашия на телефона. Кажи конкретно какво му е различното де - няма да си играем така на открийте 10-те разлики :D .


Вто Апр 16, 2013 8:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Ами мислех да направя нещо в тая посока, ама си загубих айфона. :) То може да изглежда добре на телефон, но идеята е да има удобен layout, пригоден към малкия телевизор.


Вто Апр 16, 2013 9:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10356
Местоположение: Добрич
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Основният проблем.са темите с много.страници. За да отвориш такава.тема трябва да зумнеш goto page... просто цифричките са твърде дребни.

Може да се реши много елементарно като се промени линка на името на темата да не.сочи първа страница, а последната. То така си е логично де. За чий ти е да отваряш първа страница на тема "новини от страната"? Ако толкова ти трябва страница от преди 5 години ами ще кликнеш на цифричката... в такива случаи няма проблем да зумнеш.... Въпросът е че нормално се четат последните мнения и към тях трябва да се стига лесно.

Освен промяна на линка може страничките да се изместят в дясно, а не под името на темата. Така името ще нацелва още по-лесно...


Вто Апр 16, 2013 11:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Да, това е умно - например другите форуми като кликнеш на темата не те пращат на първа или последна страница, а направо на първото ново за теб мнение в нея и почваш да си е четеш направо от където трябва. Това наистина е полезно, ама то е полезно и за РС версията, не само за телефонната :) .


Сря Апр 17, 2013 1:01 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Бе не го пипайте бе, ей (Цецо къде си бе? :D ).
Грамофоните стават вече 1920 на 1080 точки, масово са 1280 на 720 а и от моя 800 на 480
нямам проблем.
Най-неприятното нещо са ми сайтове, дето ми пробутват "мобилна версия", айде някои
предлагат линк да я заобиколиш ама пак е досадно.
Много по-лесно е да увеличи човек линка с едно щипване от това да се нагажда
към различни версии.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Сря Апр 17, 2013 1:39 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4577
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
а ако зависеше от мене, аз бих възродил някоя от старите bbs сървърни системи. първо, че ще върви на всичко, даже и на телефони, с текстовия си екран, скоростта при днешните мрежи е убийствена, ботовете хич не се интересуват от телнет, прави автоматична филтрация на леймъри (доста от тях дори не знаят че компютрите имат текстов екран).
изобщо, само предимства... :D

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Сря Апр 17, 2013 6:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Ами Митко не знам как ти излиза на тебе, ама на мене ми излизат само разделите/темите с достатъчно едри букви без нищо допълнително всяко в отделен правоъгълник и бутончета със страниците(ако са повече от една), като бутоните и линковете са достатъчно едри за да ги уцелиш лесно. Тука като се опитам да цъкна върху раздела в повечето случаи уцелвам линка за администраторите на раздела. После като влезе в темата излизат само правоъгълници един под друг, като автора и допълнителната информация излиза в един ред отгоре на мнението (като поленце само) - няма аватари, няма нищо допълнително. Едрината на буквите е достатъчна за четене - няма нужда въобще от зуум или каквото и да било местене наляво-надясно на екрана. Полето "бърз отговор" излиза най-отдолу (скалирано точно по екрана) като бутона за пускане е на удобно място (вчера като писах тука 10 минути не мога да намеря бутона "изпрати"). Снимките автоматично се скалират за да излизат възможно най-видимо. И въобще не ме пита дали искам мобилна или нормална версия - проста някак си автоматично разбира че съм с мобилно устройство и си ми го показва така.

Предполагам че тази част от форума им си е като отделно приложение - PC версията си е съвсем нормална като за РС. Така че не предлагам промяна на форума като цяло - и на мен така си ми е удобен на компа.


Сря Апр 17, 2013 8:04 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Форума и мобилни устройства :)
Dimitar написа:
Да, това е умно - например другите форуми като кликнеш на темата не те пращат на първа или последна страница, а направо на първото ново за теб мнение в нея и почваш да си е четеш направо от където трябва. Това наистина е полезно, ама то е полезно и за РС версията, не само за телефонната :) .

Ъмчи :D и тук я има тая екстра. Кликаш на означената икона и прочиташ първото непрочетено мнение...

Прикачени файлове:
click.jpg
click.jpg [ 14.25 KiB | Прегледано 6561 пъти ]


Сря Апр 17, 2013 9:28 am
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни