Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Правила на раздел Обяви 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Правила на раздел Обяви
Имам забележки към правилата на раздел обяви. Това е нормално, защото обикновенно моето мнение се различава с мнението на 90% от хората.
Цитат:
1. Обявите от тип "Продавам нещо" трябва да съдържат ясно описание на предлаганата стоката. Тя може да бъде физическа стока и/или услуга (посредничество, доставка и т.н.) Ако е стока от физически характер, задължително се описва дали е нова или употребявана и нейното състояние. Ако е възможно се публикуват снимки на стоката или линк към подобна стока в интернет. Препоръчително е да се фиксира цена, като се допуска формулировка "по споразумение". Ако е услуга, задължително се описва характера на услугата, евентуално срокове и начини на използването и.


Според мен, реални снимки на стоката, линк към сайта на производителя с точния модел, информация в кой град се намира стоката и най-важното телефон или skype или ICQ или email за връзка, трябва да има задължително. Виждал съм прекалено много обяви, където продавача не оставя координати за връзка. Цена на дадена стока задължително трябва да има, в последствие хората могат да се пазарят, защото ако примерно се продава лаптоп IBM ThinkPad R50 не се знае, какъв точно е процесора или колко е харддиска и е възможно купувача да очаква едно, а стоката всъщност да е различна. И за услугите имам няколко коментара, то там тематиката е толкова обширна, че може да се напише доста дебела книга.

Цитат:
3. Обявите от тип "Купувам нещо" трябва да съдържат ясно описание на търсената стока. Въвеждането на прагова цена е препоръчително, но не е задължително.

При купуване, предварително не се знае състоянието на стоката, за това поставянето на цена е трудно, но е наистина добре купувача да каже в какви граници очаква да е цената.

Цитат:
4. Обявите от тип "Търся работник" трябва да съдържат ясно описаните на търсения кадър. Това включва - месторабота, срок и тип на договора, необходими умения. Задължително е публикуването на детайли за контакт - email, телефон или лично съобщение. Не е задължително публикуването на предлаганото възнаграждение. Препоръчително е общо описание на дейността на фирмата / конкретния проект. Не е задължително публикуването на конкретни детайли от проекта или дейността на фирмата.

Според мен е добре да се знае предварително от колко до колко е заплащането. Разбира се в последствие може очакванията на работодателя да не съвпаднат с възможностите на работника, но и е неприятно да си губиш времето по интервюта и после, като ти кажат за какви пари е работата да се чудиш дали се шегуват или просто ти се подиграват.
Цитат:
1. Публикуването на обяви с изцяло търговски характер. Т.е. не можете да рекламирате тук магазина си!
Изключение ще се прави само за дребносерийни производства на членове на форума.

Аз нямам нищо на против, ако примерно Комет пуснат тук обява, че разчистват складова наличност и продават резистори на килограм, защото обявата има много общо с форума. Иначе обяви, примерно за продажба на апартамент не мисля, че им е тук мястото.
Цитат:
3. Обсъждането на детайли от обявата под формата на постове. Ако ви се струва, че продават твърде скъпо, че предлагат твърде ниско възнаграждение, запазете мнението за себе си! По изключение може да се обсъждат откровенно глупави обяви и то до момента, в който заминат в коша.

С това съм много несъгласен. Все едно да гледаш, как пребиват малко дете и да отминеш, защото не е любезно да безпокоиш хората, докато се забавляват. Например тази обява в ебей за 2 лаунчпада, които може да ги купиш по всяко време от производителя с безплатна доставка за $8.60 ги продават за $100+$15 за доставката: http://www.ebay.com/itm/MSP430-Texas-In ... 1e6ea82957
Това си е отковенна измама(scam) и не само не трябва да си замълчи човек, но е длъжен да се развика.
Цитат:
VI. Несъгласието с правилата не отменя задължението за спазването им! За предложения и оплаквания - в раздел Администрация!

Значи евреите трябва да ги горим, независимо дали сме съгласни или не.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Съб Окт 06, 2012 9:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение Re: Правила на раздел Обяви
ike написа:
Имам забележки към правилата на раздел обяви. Това е нормално, защото обикновенно моето мнение се различава с мнението на 90% от хората.


Няма значение, че е различно, с някой от нещата съм съгласен. Аз така нахвърлях правилата набързо, за да сложа някакво начало.

ike написа:
Според мен, реални снимки на стоката, линк към сайта на производителя с точния модел, информация в кой град се намира стоката и най-важното телефон или skype или ICQ или email за връзка, трябва да има задължително. Виждал съм прекалено много обяви, където продавача не оставя координати за връзка. Цена на дадена стока задължително трябва да има, в последствие хората могат да се пазарят, защото ако примерно се продава лаптоп IBM ThinkPad R50 не се знае, какъв точно е процесора или колко е харддиска и е възможно купувача да очаква едно, а стоката всъщност да е различна. И за услугите имам няколко коментара, то там тематиката е толкова обширна, че може да се напише доста дебела книга.

Прибавям задължително публикуване на начин за контакти за всички видове обяви. Цената също я правя задължителна с малко уточнение.

ike написа:
Според мен е добре да се знае предварително от колко до колко е заплащането. Разбира се в последствие може очакванията на работодателя да не съвпаднат с възможностите на работника, но и е неприятно да си губиш времето по интервюта и после, като ти кажат за какви пари е работата да се чудиш дали се шегуват или просто ти се подиграват.

Който публикува обявата - той си решава дали да обявява заплатата. Аз самия никога не бих дал такава информация в общодостъпен форум, а само на 4-ри очи. Ако някой държи да я научи - свързват се и си дискутират. Нормални търговски отношения са това. Но ако някой иска - може да я публикува.

ike написа:
Аз нямам нищо на против, ако примерно Комет пуснат тук обява, че разчистват складова наличност и продават резистори на килограм, защото обявата има много общо с форума. Иначе обяви, примерно за продажба на апартамент не мисля, че им е тук мястото.


Като цяло форума не страда от прекалена рекалама, та на този етап наистина това условие ще отпадне. Т.е. всеки може да рекламира бизнеса си свободно. На бъдещ етап ако стане досадно ще ги ограничим.

ike написа:
С това съм много несъгласен. Все едно да гледаш, как пребиват малко дете и да отминеш, защото не е любезно да безпокоиш хората, докато се забавляват. Например тази обява в ебей за 2 лаунчпада, които може да ги купиш по всяко време от производителя с безплатна доставка за $8.60 ги продават за $100+$15 за доставката: http://www.ebay.com/itm/MSP430-Texas-In ... 1e6ea82957


Точно за това съм сложил последното изречение в това правило. Разрешавам ви да коментирате под откровенно глупави обяви. Така или иначе, след това ще отидат в кошчето. Е тук има малък проблем с демокрацията, кои са глупавите обяви, ще решавам еднолично аз.

ike написа:
Значи евреите трябва да ги горим, независимо дали сме съгласни или не.


Чак престъпления срещу човечеството не съм залагал в правилата. Но ако не ви харесват - събирате се достатъчно хора и искате импичмънт на модератора. Реконструктора ме разжалва и готово - имате си пак раздел Обяви в стил "пейката пред блока".

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Съб Окт 06, 2012 1:11 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: Правила на раздел Обяви
Ей много - ама много - се вживяхте в това да регулирате останалите по вкуса си.
**КОЯ** обява досега не си е свършила работата заради досегашните свободни правила.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Съб Окт 06, 2012 4:01 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4572
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Правила на раздел Обяви
tgi написа:
Ей много - ама много - се вживяхте в това да регулирате останалите по вкуса си.
**КОЯ** обява досега не си е свършила работата заради досегашните свободни правила.


=D>

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Нед Окт 07, 2012 1:58 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 16, 2005 2:50 pm
Мнения: 1260
Местоположение: София
Мнение Re: Правила на раздел Обяви
tgi написа:
Ей много - ама много - се вживяхте в това да регулирате останалите по вкуса си.
**КОЯ** обява досега не си е свършила работата заради досегашните свободни правила.


Направих си труда да погледна папка Кошче - има цели 10 изтрити теми за последната година :)


Нед Окт 07, 2012 10:05 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение Re: Правила на раздел Обяви
Хмм, цели 10 за година, ти да видиш :D.
Трябваше явно някой сериозно да се заеме с тая работа.

Сега настрана от иронията (която виждам и в Ицовия пост),
дори на изтритите обяви ако им е попречило нещо то не са приказките
(не знам пазар без приказки да е просъществувал), а това, че са изтрити.

Само защото някой се дразни от нечии приказки и иска да ги регулира
е основание да не му се даде да припари до копчето за триене, не обратното.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Нед Окт 07, 2012 2:45 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Правила на раздел Обяви
Грешка.


Нед Окт 07, 2012 8:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение Re: Правила на раздел Обяви
Ето това имам в предвид viewtopic.php?f=5&t=10587
Радвам се за колегите, че са си направили сделката. Но без да кажеш къде се намира стоката и без да оставиш координати си е много несериозно.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Сря Окт 17, 2012 4:29 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 8 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни